Eredmények és Szakmai Beszámolók (2012. Tavasz)

Időszak: 2012. március 19. - 2012. június 11.

1 : 2

Góllövőnk: Somogyi Jenő

Hódos (7) – Csanaki (7), Kenyeres (7), Berkes D. (7), Berkes Zs. (7), Somogyi J. (7)

Cs.: -

Csapatunk a szezonnyitó fordulóban máris összetalálkozott a mezőny egyik legerősebb gárdájával, a dobogón tanyázó Colosseum alakulatával. Már a mérkőzés elején világossá vált, hogy mindkét együttes szeretné bezsebelni a három bajnoki pontot, hiszen felváltva voltak veszélyben a kapuk, gólra törően játszottak a csapatok.

A 14. percben sajnos sikerült az egyik helyzetét gólra váltania ellenfelünknek (1:0). Mivel a félidő végéig nem tudtunk egyenlíteni, hátrányban voltunk forduláskor. A második játékrészben sem változott a játék képe. Helyzetek a kapuk előtt, majd ismét egy Colosseum találat. (2:0). A találkozó utolsó 10 percében szépítettünk Somogyi Jenő révén (1:2), de sajnos egyenlíteni már nem tudtunk.

A szép számú nézőközönség jó mérkőzést, nagy küzdelmet láthatott, de pontot csak a Colosseum szerzett. A döntetlen talán igazságosabb lett volna.

13. forduló

2012. március 26. hétfő, 20 óra

DUNAFERR VASAS - UV. MICRO

8 : 4

Góllövőink: Somogyi Jenő (3), Berkes Zsolt (2), Demlyén Dusán,

Kenyeres Attila, Berkes Dávid

Hódos (7) – Demlyén (6), Kenyeres (7), Berkes D. (7), Berkes Zs. (7), Somogyi J. (8)

Cs.: -

A minden csapatra nagyon veszélyes UV. Micro együttese (ősszel a bajnoki cím védőjét, a Karmacsi Autó gárdáját verték meg 4:1-re) várt ránk a 13. fordulóban.

A találkozó elején váratlanul megszerezte a vezetést ellenfelünk. (0:1) Ezt követően megpróbáltunk mezőnyfölényt kiharcolni, de felemásra sikerült, mert a kezdeményezés többnyire nálunk volt, azonban gólveszélyes ellentámadásokat vezetett a Micro. A 8. percben sikerült egalizálnunk, amikor Somogyi Jenő hatalmas kapufás gólt lőtt. (1:1) Sajnos néhány perc múlva újra hátrányban voltunk. (1:2)

A félidő hajrájában aztán Berkes Zsolt egyenlített (2:2), majd Demlyén Dusán remek találatával már nálunk volt az előny. (3:2) A második játékrészt rosszul kezdtük, mert előbb egyenlített az UV. Micro (3:3), majd a vezetést is megszerezte. (3:4). A 37. percben büntetőhöz jutottunk, amit Somogyi Jenő értékesített. (4:4) Ekkor már több kapufa és néhány kihagyott helyzet is jelezte, hogy el fogjuk dönteni a mérkőzést.

A vezető gólunkra nem is kellett sokat várni, a 42. percben Kenyeres Attila szerezte meg csapatunk ötödik gólját. (5:4) A hajrában Berkes Dávid is feliratkozott a góllövők közé (6:4), majd a tesó, Berkes Zsolt helyezett a kapuba. (7:4) A találkozó utolsó találata Somogyi Jenő nevéhez fűződik, aki a 47. percben megszerezte saját harmadik, csapatunk nyolcadik gólját. (8:4)

A mérkőzésen néhány bírói ítélet ugyan borzolta a kedélyeket és a játékosok sem mentek a szomszédba egy kis keménységért, de összességében férfias küzdelemben begyűjtöttük a három bajnoki pontot.

Hódos Tamás (Dunaferr Vasas): "Brusztos mérkőzést nyertünk meg."

14. forduló

2012. április 05. csütörtök, 20 óra

DUNAFERR VASAS - FÜREDI PANZIÓ 07

7 : 3

Góllövőink: Sánta István (2), Berkes Zsolt (2), Aradi Gábor, Berkes Dávid, Pulai Gábor

Hódos (6) – Sánta (6), Kenyeres (7), Berkes D. (6), Berkes Zs. (6) , Aradi G. (6)

Cs.: Pulai G. (6)

Már a találkozó elején mezőnyfölényt alakítottunk ki, a Füredi Panzió '07 pedig kellemetlen távoli lövésekkel próbálkozott, melyeket a jó formában lévő kapusunk Hódos Tamás magabiztosan hatástalanított. A 8. percben Sánta István egy váratlan megoldással vezetést szerzett (1:0), majd néhány perc múlva ismét ő volt eredményes. (2:0)

Tíz perces gólcsend következett, aztán a 21. percben Berkes Zsolt egy klasszis megoldással (szögletből csavart érintés nélkül a hálóba) három gólosra növelte a különbséget. (3:0) A második játékrész elején kicsit kiengedtünk, aminek köszönhetően előbb szépített a Panzió (3:1), majd közelebb zárkózott (3:2), sőt a 35. percben már egyenlő (!) volt az állás. (3:3) Ekkor rendeztük a sorokat és Aradi Gábor góljával újra nálunk volt az előny. (4:3) A 40. percben Berkes Zsolt iratkozott fel ismét a góllövők közé (5:3), majd Berkes Dávid is a hálóba talált. (6:3)

A hajrában Pulai Gábor is lőtt még egy remek gólt, kialakítva a végeredményt. (7:3) Összességében - a második félidő első 10 percétől eltekintve - végig kézben tartottuk a mérkőzést és magabiztos győzelmet arattunk.

Berkes Zsolt (Dunaferr Vasas): "Hoztuk a papírformát!"

15. forduló

2012. április 12. csütörtök, 20 óra

DUNAFERR VASAS - AKRASZ BAU

5 : 5

Góllövőink: Berkes Zs. (2), Csanaki S., Berkes D., Kenyeres A.

Hódos (5) – Csanaki (5), Kenyeres (5), Berkes D. (5), Berkes Zs. (5), Sánta I. (5)

Cs.: Pulai G. (5), Aradi G. (5)

Mindkét csapatnak nagyon fontos lett volna a megszerezhető három pont. Az Akrasz Bau a kieső zónából menekülne, mi pedig a tabella első felében szeretnénk megkapaszkodni. Ennek megfelelően nagy csatára volt kilátás. Sajnos az utóbbi időben ránk jellemző második perces gólunkat megint megkaptuk (0:1), így gyorsan meg kellett kezdenünk a futást az eredmény után. Ekkor még nem gondoltuk, hogy ez szinte az egész találkozón így lesz. A 10. percben Berkes Zsolt egalizált (1:1), azonban az Akrasz Bau hamarosan újra vezetést szerzett. (1:2) A szünetig több gól nem esett.

A második játékrész elején újabb Berkes Zsolt találat született (2:2), amire ismét gyors Akrasz válasz következett. (2:3) A 36. percben Csanaki Sándor szokásos bombagólja ismét döntetlenre alakította az eredményt (3:3), sőt egy kezezésért megítélt hétméteressel a vezetést is megszerezhettük volna, azonban Berkes Zsolt büntetőjét a remekül védő Akrasz-kapus hárította.

Ezt követően rácáfoltunk a foci alaptörvényére, mert a kimaradt hetes után nem kaptunk újabb gólt, hanem Berkes Dávid találatával előnybe kerültünk. (4:3) A hajrában aztán a nyílt sisakos gólratörő játék még újabb gólokat hozott. Előbb egyenlített az Akrasz Bau (4:4), sőt egy perccel a találkozó vége előtt a vezetést is megszerezte. (4:5) A csattanó azonban az utolsó pillanatra maradt, amikor Kenyeres Attila egy kapu előtti kavarodást kihasználva a hálóba vágta a labdát. (5:5) Összességében a mérkőzés a várt nagy csatát hozta - a pontosztozkodás igazságosnak mondható.

16. forduló

2012. április 19. csütörtök, 20 óra

DUNAFERR VASAS - KARMACSI AUTÓ

1 : 9

Radványi (6) – Tóth I. (3), Berkes D. (5), Hódos (5), Berkes Zs. (4), Somogyi J. (6)

Cs.: Pulai G. (5)

Nagyon rossz előjelekkel készültünk a mérkőzésre, ugyanis pont a bajnoki címvédő ellen volt foghíjas a keretünk. Több játékosunk sérült, valamint munkahelyi elfoglaltságok miatti hiányzások is nehezítették a dolgunkat a találkozó előtt. Ennek ellenére felforgatott gárdánk megpróbálta felvenni a harcot a jó erőkből álló Karmacsi Autó ellen.

Az 5. percben hátrányba kerültünk egy jól eltalált lövést követően (0:1), majd a 9. percben egy szép kombinációból újabb gólt ért el a bajnokcsapat. (0:2) A félidő derekán már háromgólos volt a különbség (0:3), de erre a gólra egy remek Somogyi Jenő találattal tudtunk válaszolni. (1:3)

Sajnos a játékrész hajrájában újból megzörrent a hálónk (1:4), sőt az utolsó percre is maradt egy Karmacsi-találat (1:5), így nagy hátrányban voltunk forduláskor. A második félidőben sikerült néhány formás kontratámadást vezetnünk, de újabb gólt ismét a Karmacsi Autó ért el. (1:6) A 39. percben megszületett a hetedik találat (1:7) ami után néhány érdekes bírói ítélet borzolta a kedélyeket.

A mérkőzés utolsó 10 percében tovább nőtt a hátrányunk (1:8 ; 1:9), szépíteni pedig már nem sikerült. Összességében ez az alkalmi összeállítású csapat megpróbált tisztességgel helytállni, azonban ma este ennél többre nem futotta. Reméljük, hogy a következő bajnoki fordulókra sérültjeink felépülnek és újra a megszokott formánkat tudjuk hozni.

17. forduló

2012. május 03. csütörtök, 20 óra

DUNAFERR VASAS - FÜREDI PANZIÓ 09

3 : 15

Góllövőink: Somogyi Jenő, Berkes Dávid, Rozsos József

Hódos (2) – Sánta I. (3), Berkes Zs. (2), Kenyeres (2), Rozsos J. (2), Somogyi J. (4)

Cs.: Aradi G. (2)

A csapatunkat sújtó elképesztő sérülés hullám még az eddigieknél is nagyobb méreteket öltött, ugyanis a múlt heti összetoldozott-foltozott csapatunkból is kidőlt két játékosunk (Berkes Dávid és Pulai Gábor) így tovább csökkent gárdánk esélye az eredményes szereplésre. Ráadásul a lendületben lévő és a bajnoki címre hajtó Füredi Panzió '09 csapata várt ránk ezen az estén, akik nagyon szerettek volna visszavágni az ősszel kapott nyolc gólért (8:4) - amire (valljuk be) most jó alkalmuk kínálkozott.

A rossz előjelek ellenére viszonylag jól kezdődött a mi szempontunkból a találkozó, hiszen - ugyan megint megkaptuk a "szokásos" második perces gólunkat (0:1), de gyorsan válaszoltunk rá Somogyi Jenő találatával, így - a 8. percben 1:1-re állt a mérkőzés. Aztán ismét egy Panzió-gól következett (1:2), amit újra egalizáltunk (2:2) Berkes Zsolt révén.

A félidő hajrájában megint megszerezte a vezetést a Füredi (2:3). Az utolsó percekben kihagytunk két nagy helyzetet, majd "slusszpoénként" ismét gólt lőtt ellenfelünk (2:4). A fordulást követően furcsa irányt vett a találkozó. Amíg nekünk csak számolatlan kapufákra futotta (nagyjából 10-et (!) rúgtunk a meccsen...), addig a Füredi Panziónak szinte minden összejött.

A kapunk előtt folyamatosan gólra váltották a lehetőségeiket (30. perc: 2:5, 32. perc 2:6, 37. perc 2:7, 40. perc: 2:8), mi pedig egyre-másra maradtunk eredménytelenek a kontratámadásaink végén. A sok bekapott gól ellenére próbáltunk még az utolsó 10 percben is támadásokat vezetni, miközben még jobban kinyíltunk hátul és újabb gólok következtek (2:9, 2:10, 2:11). Még az utolsó 5 percben is potyogtak a gólok (2:12, 2:13), amikor is a füredi "gólfolyamot" végre sikerült egy kicsit megakasztanunk (Rozsos József: 3:13).

Sajnos ezt a találatot is követte még két füredi panzió-gól (3:14, 3:15) - így alakult ki a végeredmény. Összességében a rengeteg sebből vérző csapatunk sem az esőhöz, sem a csúszós talajhoz nem tudott megfelelően alkalmazkodni, míg ellenfelünknek ez sokkal jobban sikerült. A Füredi Panzió alaposan visszavágott az ősszel elszenvedett vereségért, mi pedig gondolkozhatunk azon, hogy miképp fogjuk rendezni sorainkat a következő mérkőzésre.

18. forduló

2012. május 07. hétfő, 20 óra

DUNAFERR VASAS - FEJÓ THERM

8 : 1

Góllövőink: Rozsos József (3), Somogyi Jenő (3), Berkes Zsolt (2)

Radványi (8) – Demlyén (8), Fröhlich (8), Berkes Zs. (8), Rozsos J. (8), Somogyi J. (8)

Cs.: Hódos T. (-)

A legutóbbi két fordulóban sajnos a sérülésektől, hiányzásoktól foghíjas csapatunk vereséget szenvedett. A mai találkozóra készülve sem kerültek el bennünket a kellemetlenségek. Most Kenyeres Attila nem tudott rendelkezésre állni, így cserejátékos nélkül, de erősnek mondható csapattal vártuk a kezdést jelző sípszót.

A Fejó Therm fiatal, jó erőkből álló gárda, ráadásul a mérkőzés hat pontos találkozó volt, hiszen három pont előnnyel vezettünk előttük a tabellán a mérkőzést megelőzően. Már az első percekben megpróbáltunk nyomást gyakorolni ellenfelünkre, veszélyes támadásokkal és határozott védekezésünkkel. A 6. percben aztán a vezetést is megszereztük Somogyi Jenő találatával. (1:0) A 10. percben Rozsos József lőtt remekül a kapu jobb alsó sarkába. (2:0) Sajnos ezt követően gyorsan szépített a Fejó (2:1). A félidő második felében kihagytunk néhány ígéretes lehetőséget, de a 21. percben sikerült növelnünk a különbséget Berkes Zsolt révén. (3:1)

A szünet után egy gyors góllal jelentkeztünk (Somogyi Jenő - 4:1). Küzdelemben és kemény, férfias összecsapásokban nem volt hiány, ebben mindkét részről jeleskedtek a csapatok ám játékban jobbak voltunk és ezt újabb találatokkal jeleztük. Előbb Berkes Zsolt lőtt 12 méterről a kapuba (5:1), majd Rozsos József volt eredményes (6:1). Somogyi Jenő harmadik találata, csapatunk hetedik gólját jelentette (7:1), amit még eggyel megtoldott Rozsos József, miután parádés mozdulattal (sarokkal) juttatta a labdát a Fejó Therm kapujába egy szögletet követően (8:1).

Összességében magabiztos győzelmet arattunk, kiváló játékvezetés mellett. A Fejó Therm kapusa óriási bravúrokkal mentette meg csapatát a nagyobb arányú vereségtől, azt azonban ő sem tudta megakadályozni, hogy begyűjtsük a három pontot.

Sajnos a mérkőzés krónikájához tartozik egy újabb (csapatunkat sújtó) sérülés. Remekül védő kapusunk Radványi Áron a mérkőzés lefújása előtt néhány perccel összecsúszott az ellenfél egyik támadójával és le kellett cserélnünk. Sípcsontján tenisz-labda nagyságú duzzanat alakult ki, az ütközést követően. Azt hogy mennyire súlyos a sérülés, csak az orvosi vizsgálatot követően tudjuk majd meg. Mindenesetre bízunk abban, hogy hamar rendbe jön "Radu" és újra a gólvonalon fog állni.

19. forduló

2012. május 14. hétfő, 20 óra

DUNAFERR VASAS - B.T. TEAM

5 : 3

Góllövőink: Rozsos József (2), Kenyeres Attila (2), Berkes Dávid

Hódos (7) – Demlyén (5), Kenyeres (5), Berkes D. (6), Csanaki S. (6), Rozsos J. (6)

Cs.: -

A sereghajtó B.T. Team csapata várt ránk a 19. fordulóban. Aktuális ellenfelünk az "A" osztályos tagságát szeretné megtartani és ennek megfelelően rendkívül erős csapattal érkezett a találkozóra. Az első félidő 11. percéig nem esett gól, ekkor azonban Rozsos József betalált (1:0), előnyhöz juttatva csapatunkat. A gólt követően felváltva voltak veszélyben a kapuk, de enyhe mezőnyfölényben mi voltunk. A félidő második felében Rozsos József újabb gólja (2:0), már megnyugtató előnyt jelentett a szünetben.

A fordulást követően a B.T. Team gyorsan szépíteni tudott (2:1), sőt a 33. percben már egyenlő volt az állás (2:2). Lendületben maradt a B.T. Team és ennek köszönhetően a vezetést is átvette a 37. percben (2:3). Szerencsére a hajrá nekünk sikerült jobban. Miután mindkét kapu előtt kimaradt néhány ordító helyzet, Kenyeres Attila a 42. percben kiegyenlített (3:3), majd két perc múlva ismételni tudott (4:3), így már mi voltunk kedvezőbb helyzetben. A hajrában a kitámadó B.T. Team fellazuló védelme összehozott még egy gólt (Berkes Dávid - 5:3) kialakítva a végeredményt. A kétgólos győzelem ellenére a szerencse is mellénk állt ezúttal. A B.T. Team remek játékot produkált és csak nagy nehézségek árán tudtuk begyűjteni a bajnoki pontokat.

20. forduló

2012. május 24. Csütörtök, 19 óra

Helyszín: Hild Kollégium

DUNAFERR VASAS - HILD KOLLÉGIUM

1 : 3

Hódos T. (5) – Csanaki S. (6), Berkes D. (6), Keutchemi Y. (6), Rozsos J. (6), Somogyi J. (7)

Cs.: Berkes Zs. (6)

A bajnoki tabella 5. helyéért fut versenyt a két csapat. Ennek megfelelően nagy iramú, izgalmas mérkőzésre volt kilátás. Mindkét gárda felvállalta a nyílt sisakos támadójátékot. A kapuk felváltva voltak veszélyben. A játékosok távoli lövésekkel, kijátszott akciókkal, pontrúgásokkal egyaránt próbáltak gólt elérni, azonban a kapusok nagyon jó formában védtek, így sokáig nem esett gól. A játékrész hajrájában aztán sikerült megszereznünk a vezetést, miután Somogyi Jenő néhány védővel a nyakán betalált a Hild kapujába. (1:0)

A fordulást követően egy szerencsés góllal egalizált a Hild. (1:1) A folytatásban nem változott a játék képe az azonban feltűnő volt, hogy a rossz minőségű talajon rengeteget csúszkáltak a játékosaink. Hiába volt benn több támadó szellemű futballistánk, nem sikerült újra megszereznünk a vezetést, és Fortuna is elpártolt mellőlünk, ugyanis ebben az időszakban lőttünk kettős kapufát, mentettek a gólvonalról ellenfelünk védői, és több esetben a kiválóan védő Hild-kapus mentette meg csapatát a góltól. A nagy rohanás aztán egy újabb Hild-gólt hozott (1:2), így futhattunk az eredmény után. Az utolsó 10 percben megúsztunk néhány veszélyes Hild-akciót, de sajnos mi sem voltunk eredményesek a túloldalon. A lefújás előtt néhány perccel növelni tudta előnyét a Hild Kollégium (1:3), így eldőlt a három pont sorsa. A Hild kolesz visszavágott az ősszel kapott hat gólért és jó eséllyel pályázik az ötödik helyre. A mérkőzés képe alapján a döntetlen talán reálisabb lett volna.

21. forduló

2012. május 31. csütörtök, 20 óra

DUNAFERR VASAS - YOUNG BOYS

1 : 4

Góllövőnk: Berkes Dávid

Radványi Á. (5) – Csanaki S. (5), Keutchemi Y. (5), Berkes D. (5), Rozsos J. (5), Somogyi J. (5)

Cs.: Kenyeres A. (5), Berkes Zs. (5)

Érdekes találkozóra volt kilátás, hiszen ellenfelünknek nagy szüksége volt a bajnoki pontokra, ugyanis a kiesés elkerüléséért küzdenek. Ennek megfelelően nagyon jól megszervezett védekezéssel, és átlagon felüli kapusteljesítménnyel rukkoltak elő.

Az első félidőben többnyire a Young Boys kapuja előtt pattogott a labda, azonban a kiváló formában lévő hálóőr rendre hatástalanította próbálkozásainkat. A 14. percben egy remek szabadrúgás-góllal váratlanul megszerezte a vezetést a Young Boys. (0:1) Szünetig nem esett újabb gól, így hátrányból folytattuk a második játékrészt. A fordulást követően sem változott a játék képe, bár ekkor már némileg bátrabban és többet kontrázott ellenfelünk. Meg is lett az eredménye, mert a 33. percben sikerült ismét betalálniuk, növelve a különbséget. (0:2) Nekünk továbbra sem sikerült semmi, sok helyzetet kihagytunk a Young Boys védelme pedig jól állt a lábán. A kimaradt ziccerek – a foci íratlan törvényeinek megfelelően – sajnos megbosszulták magukat, amikor is egy távoli lövést követően harmadszor rezdült meg a hálónk. (0:3) A hajrában szépítettünk Berkes Dávid révén (1:3), majd egy jogos büntetőt kaptunk, amit sajnos nem sikerült gólra váltanunk – talán mondanom sem kell: a Young Boys kapusa hárította. A hajrában összehoztunk még egy gólt (1:4), így vereséggel zártuk a szezont. A mérkőzésre rányomta a bélyegét, hogy a hatodik helyezésünket (amihez gratulálunk a csapatnak!) nem befolyásolta a találkozó eredménye, ugyanakkor a Young Boys gárdája fegyelmezett, kitűnő játékkal begyűjtötte a számukra égetően fontos három bajnoki pontot.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22. forduló

2012. június 07. csütörtök

DUNAFERR VASAS - CSÖVESEK

0 : 3

(Játék nélkül)

Csapatunk a záró fordulóra nem tudott kiállni, hiszen több játékosunk a TOP 200 Business Cup döntőjében vett részt Telkiben, a Magyar Labdarúgó Szövetség edzőközpontjában, ahol (100 résztvevő csapat közül) a szenzációs 2. helyet szerezte meg. A Csövesek gárdája a mérkőzés cserébe nem ment bele (a hétfői (06.11.) játéknapra kértük volna a cserét), halasztást pedig a DLSZ Versenykiírása az utolsó három fordulóban nem engedélyez.

A végeredmény (valamint az így levonásra kerülő 2 pont) a bajnoki tabellán elfoglalt végső (6.) pozíciónkat nem befolyásolta, így ezúton is gratulálunk csapatunknak az idény közben fellépő nehézségek ellenére elért helyezéshez, vagyis ahhoz, hogy a 2011/2012-es bajnoki szezonban is a tabella első felében tudott végezni!