Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2015. tavasz)

7 : 2

Ács Gábor (7) - Szente Tamás (7), Vaskó József (7), Schrancz Balázs (7),
Baranyai Pál (7), Jenei Ottó (7)
Cs.: Bogáti Péter (8), Nagy Roland (7)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (2), Baranyai Pál (2), Jenei Ottó, Vaskó József, Schrancz Balázs

A tavaszi szezonnak egy kissé átalakított kerettel vágtunk neki, hiszen Szabó Szabolcs súlyos sérüléssel bajlódik, Ughy Márk pedig a strandlabdarúgó válogatottnál betöltött tisztsége miatt csak kevés alkalommal tud majd a rendelkezésünkre állni. Támadót kellett igazolnunk, és Bogáti Péter személyében úgy gondoljuk, hogy megtaláltuk a jó megoldást. A Fejó-Therm Kft. elleni nyitó találkozón egy védekezésre berendezkedett csapattal találtuk magunkat szemben, akik kontratámadásokkal igyekeztek meglepni bennünket. A 7. percig kellett várni az első találatra. Ekkor Baranyai Pál lőtt a hálóba (1:0), majd a negyedóra végén Jenei Ottó talált be, kettőre növelve az előnyt (2:0).

A játékrész hajrájában Schrancz Balázs (3:0), Bogáti Péter (4:0) és Vaskó József (5:0) is eredményes volt, így magabiztos előnnyel mentünk a szünetre. A folytatásban egy kicsit kényelmesebb fokozatra kapcsoltunk, de Bogáti Péter bravúros "sarkazós" góljának köszönhetően tovább nőtt a különbség. (6:0) Mivel a védekezésünk elég szellős volt ebben az időszakban, a Fejó-Therm szórványos ellentámadásainak egyikét gólra váltotta (6:1), majd a 35. percben még közelebb zárkóztak. (6:2) Az utolsó öt percre még egy gól maradt, azt Schrancz Balázs szerezte, kialakítva ezzel a végeredményt. (7:2) Összességében idényeleji játékot mutatva is sikerült begyűjtenünk a fontos bajnoki pontokat.

Jövő héten a Dunabiztos-Micro csapatával találkozunk.

Jenei Ottó, Nagy Roland

Nehéz mérkőzésre számítottunk, ennek ellenére már a találkozó elején komoly előnyre tettünk szert. A 4. percben Schrancz Balázs (1:0), majd négy perccel később Baranyai Pál (2:0), volt eredményes. Bogáti Péter 11. percben lőtt gólja (3:0) aztán már túlságosan meg is nyugtatta a csapatot, mert előbb az első negyedóra végén (3:1), majd a 18. percben szépített a Dunabiztos-Micro. (3:2)

A félidő hajrájában a védelmünkre nem jellemző bizonytalanságok előbb az egyenlítést (3:3) hozták meg ellenfelünknek, aztán a vezetést is megszerezték (3:4), sőt a lefújás előtti pillanatokban ismét a kapunkba találtak (3:5), így érdekes második félidőre volt kilátás. A fordulást követően stabilizáltuk a hátsó alakzatot és igyekeztünk a helyzetkihasználásunkra is jobban figyelni, bár hozzá kell tenni, hogy ellenfelünk kapusa az egész találkozón nagyszerűen védett.

A 32. percben Bogáti Péter remek gólja (4:5), aztán Jenei Ottó kapáslövése (5:5) után már döntetlenre állt a mérkőzés. Sajnos - az ebben a szakaszban már lényegesen kevesebb - kontratámadásuk egyikét ismét gólra váltották a Dunabiztos-Micro játékosai (5:6). A 39. percben a játékvezető kiállította a Dunabiztos egyik legveszélyesebb játékosát, amit ki is tudtunk használni az utolsó tíz percben.

A 41. percben Nagy Roland lőtt a hálóba (6:6), aztán Baranyai Pál volt eredményes egy remek akció végén. (7:6) A befejező szakasz Schrancz Balázs második találatát (8:6), majd pedig Schrancz Balázs harmadik, csapatunk 9. gólját hozta (9:6) - így számszerűleg ugyan magabiztos győzelmet arattunk, de sokat kell javulnia a játékunknak a jövő hétig, amikor az Akrasz-Bau vár majd ránk.

Gólszerzőink: Schrancz Balázs (3), Szente Tamás (3), Baranyai Pál

Nagy László sípszavára indult a mérkőzés és már az első percekben védekezésre rendezkedett be az Akrasz-Bau. Ezt rendkívül jól megszervezték, mert egészen a 20. percig várni kellet az első gólra. Ekkor Schrancz Balázs lőtt a hálóba (1:0), majd három perc múlva ismét ő volt eredményes. (2:0) A szünetig nem változott az eredmény így kétgólos volt az előnyünk a félidőben.

A második játékrészben sikerült hatékonyabban az Akrasz kapuja elé érnünk, ami szerencsére gólokban is megmutatkozott. A 33. percben Baranyai Pál iratkozott fel a góllövők közé (3:0), majd a mérkőzésbe nagyszerűen beszálló Szente Tamás is betalált. (4:0)

Ebben az időszakban nemcsak gólokat lőttünk, de sok gólhelyzetet is kidolgoztunk, ami biztató a jövőre nézve. Ennek ellenére a 20. percben szépíteni tudott az Akrasz-Bau (4:1), de Szente Tamás újabb gólja (5:1), majd egy perccel később Szente Tamás remek kapáslövése (6:1) már öt gólos előnyt jelentett.

Két perccel a találkozó vége előtt Schrancz Balázs zárta a gólok sorát (7:1), mintegy keretbe zárva saját teljesítményét és meggyőzővé téve csapatunk győzelmét. Magas színvonalú játékvezetés mellett sikerült begyűjtenünk a fontos bajnoki pontokat.

Legközelebb a River Plate csapatával találkozunk.

Cs.: Baranyai Pál (9)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (3), Baranyai Pál (3), Jenei Ottó (3), Ughy Márk, Schrancz Balázs

A kissé tartalékos kerettel felálló River Plate volt a 15. fordulóban az ellenfelünk. Magabiztosan és szép gólokkal kezdtük a mérkőzést. A 4. percben Jenei Ottó talált be először (0:1), majd Bogáti Péter lőtt a hálóba egy remek akció végén a 7. percben. (0:2) A folytatásban egy kapufa, majd egy újabb Bogáti Péter gól következett (0:3). A 19. percben Jenei Ottó nagyszerű megoldása már a negyedik gólunkat jelentette (0:4), aztán a félidő hajrájában Baranyai Pál is eredményes volt (0:5). A lefújás előtti pillanatokban Bogáti Péter ismét gólt lőtt (0:6), amire a River Plate egy szabadrúgásból lőtt góllal gyorsan válaszolt (1:6), így öt gólos előnyben voltunk a szünetben.

A fordulást követően a sérüléséből felépülő Ughy Márk megszerezte idei második gólját (1:7), de a River Plate egy kontratámadás végén, egy perc múlva ismét szépített (2:7). A nagyszerűen játszó Baranyai Pál újabb egy perc múlva szép megoldást követően iratkozott fel megint a góllövők közé (2:8), azonban ebben a szakaszban már egy kicsit kevesebbet foglalkoztunk a védekezéssel, így ismét tudott kozmetikázni az eredményen a River (3:8). A 36. percben a góllövőlistát vezető Schrancz Balázs is betalált (3:9), de a River Plate két perc múlva újra közelebb zárkózott (4:9). A hajrát Baranyai Pál gólja nyitotta meg (4:10), amire egy River-gól (5:10) volt a válasz. Ezúttal Jenei Ottó zárta keretbe a teljesítményét hiszen ő szerezte csapatunk első gólját is, és a 42. percben az utolsót is. (5:11) Helyenként nagyszerűen játszva, kisebb védelmi  és védekezési hibákat elkövetve nyertük meg a találkozót. A folytatásban a Bianca Trade csapatával találkozunk.

16. FORDULÓ

2015. ÁPRILIS 27. HÉTFŐ, 18 óra

DUNAFERR VASAS - BIANCA TRADE

4 : 3

Ács G. (7) - Szente Tamás (6), Jenei Ottó (6),
Vaskó József (7), Schrancz Balázs (6), Bogáti Péter (7)
Cs.: Farkas Attila (6), Baranyai Pál (7)

Gl.: Bogáti Péter (2), Baranyai Pál, Jenei Ottó

A bajnokság hajrájába értünk és ez egyben azt is jelenti, hogy a győzelem megszerzése a legfontosabb minden mérkőzésen. A Bianca Trade elleni hétfői találkozónkon nagyon oda kellett figyelnünk, mert aktuális ellenfelünk döntetlent játszott (5:5) nagy vetélytársunkkal a Karmacsi Autó FC-vel, ami nekünk ugyan jól jött, azonban részünkről igazán akkor van értéke ennek a sikernek, ha ma este begyűjtjük a pontokat.

Az első öt perc mégis két Bianca Trade helyzetet hozott, de szerencsére gólt nekünk sikerült szereznünk a 11. percben, Bogáti Péter révén. (1:0) A 15. percben ismét Bogáti Péter volt eredményes (2:0), de erre a találatra még a fordulás előtt tudott válaszolni a Bianca (2:1), így egy gólos volt az előnyünk a térfélcserekor.

A második játékrészben Baranyai Pál remek találatával ugyan tudtuk növelni a különbséget (3:1), de a félidő középső szakaszában sok helyzetet kihagytunk, valamint a Bianca Trade kapusa is nagyszerűen teljesített. Ami kimaradt az egyik oldalon az természetesen a másikon bement, vagyis zárkózott a Bianca a 17. percben. (3:2)

Az utolsó percekben Jenei Ottó meglőtte szokásos nagy gólját (4:2), a Bianca Trade pedig ismét szépített - kialakítva a végeredményt. (4:3) Visszafogott teljesítménnyel szereztük meg a pontokat, a csütörtöki, Karmacsi Autó FC elleni rangadón rá kell majd tennünk egy lapáttal...

17. FORDULÓ

2015. ÁPRILIS 30. CSÜTÖRTÖK, 19 óra

KARMACSI AUTÓ FC. - DUNAFERR VASAS

3 : 0

Ács Gábor (5) - Vaskó József (5), Schrancz Balázs (4),
Jenei Ottó (4), Ughy Márk (4), Farkas Attila (5)
Cs.: Baranyai Pál (5), Nagy Roland (4), Szili Szabolcs (4)

Gólszerzőnk: -

A tavasz rangadója egyben hatpontos mérkőzést is jelentett, hiszen győzelmünk esetén 8 pontra tudtunk volna ellépni aktuális ellenfelünktől a tabellán, de amennyiben vereséget szenvedünk, akkor két pontra megközelít minket a Karmacsi Autó FC. Ennek megfelelően óvatosan kezdtük a meccset, a kapuk előtt pedig felváltva alakultak ki helyzetek.

A legnagyobb gólszerzési lehetőség a 10. percben előttünk adódott, amikor Jenei Ottó a kapussal szemben megcélozta a jobb alsó sarkot, azonban a hálóőr remek reflexxel hárított. Ahogy lenni szokott, egy perccel később a mi kapunk előtt sikerült gólra váltania az egyik helyzetét a Karmacsi csapatának (1:0), így futhattunk az eredmény után. A félidő hajrájában kétgólos hátrányba kerültünk egy gyorsan elvégzett jobb oldali bedobás után (2:0), ezért a szünetben megpróbáltuk rendezni a sorokat. A második játékrész 6. percében Ughy Márkot két percre kiállította a játékvezető, mert a több kisebb tévedése közül az egyiket kissé hangosabban tette szóvá.

Az emberhátrányos időszakban nem esett gól, a folytatásban pedig többet támadtunk, azonban nem sikerült szépítenünk. Az utolsó percekben vészkapussal játszottunk, de a nagyszerűen védekező Karmacsi Autó FC. megőrizte hálóját a góltól, sőt az utolsó pillanatokban egy üres kapus találattal bebiztosította a győzelmét (3:0), így a veretlenségünk mellet a három pontot is elvesztettük. Természetesen a hátralévő  találkozóinkon (Frankcity, Dzsó-Ker FB., és GBB Kft.) megőrizhetjük a két pontos előnyünket, de oda kell figyelnünk ezekre a mérkőzésekre, ha a dobogó tetején szeretnénk végezni.

18. FORDULÓ

2015. MÁJUS 07. CSÜTÖRTÖK, 18 óra

DUNAFERR VASAS - FRANKCITY KÁLVIN ISKOLA

12 : 2

Ács Gábor (7) - Vaskó József (8), Szente Tamás (7), Jenei Ottó (9), Schrancz Balázs (7), Ughy Márk (7)
Cs.: Baranyai Pál (7), Szili Szabolcs (7)
Gl.: Jenei Ottó (5), Vaskó József (3), Ughy Márk (2), Schrancz Balázs, Baranyai Pál

A pontvadászat befejező szakaszához érkezett a mezőny. Csapatunknak mindhárom mérkőzését meg kell ahhoz nyernie, hogy újra bajnoki címet szerezzen. A tabella alsó felében tanyázó Frankcity ellen is csak a győzelem volt az elfogadható eredmény. Ennek ellenére - meglepetésre - a harmadik percben, egy remek egyéni teljesítményt követően a Frankcity szerzett vezetést. (0:1)

Két perccel később sikerült egalizálnunk Jenei Ottó révén (1:1), majd újabb két perc múlva, Vaskó József volt eredményes. (2:1) A szünet előtt Ughy Márk is betalált, így kétgólos volt az előnyünk a forduláskor. (3:1) A második játékrészben nagyszerű játékkal, rukkoltunk elő és a gólokkal sem maradtunk ezúttal adósok. A 27. percben Baranyai Pál talált be (4:1), majd Vaskó József lőtt nagy gólt (5:1), a 33. percben. A félidő középső szakaszában - annak ellenére, hogy maradtak ki helyzetek - Schrancz Balázs (6:1), Vaskó József (7:1), és Jenei Ottó (8:1) is megzörgette a Frankcity hálóját, miközben a szórványos ellentámadásokat hatékonyan levédekeztük. A hajrában Jenei Ottó percei következtek.

A 41. percben a már szokásos nagy gólját lőtte meg (9:1), majd csapatunk idei 100. (!) találatát is megszerezte, két számjegyűre módosítva a góljaink számát (10:1). Közben Ughy Márk is jelentkezett egy újabb találattal (11:1), aztán Jenei Ottó zárta góljaink sorát a 48. percben. (12:1) Az utolsó pillanatban sikerült kozmetikáznia az eredményen a Frankcitynek (12:2), de így is komoly különbséggel nyertük meg a mérkőzést. Futó János kifogástalan játékvezetése mellett, helyenként kiváló mezőnymunkával és szép gólokkal javítottuk a múlt heti kisiklást. Jövő héten a Dzsó-Ker FB. csapatával találkozunk.

19. FORDULÓ

2015. MÁJUS 14. CSÜTÖRTÖK, 19 óra

DUNAFERR VASAS - DZSÓ-KER FB.

13 : 7

Ács Gábor (3) - Baranyai Pál (7), Ughy Márk (6), Vaskó József (6), Bogáti Péter (6), Jenei Ottó (8)
Cs.: Szente Tamás (6)
Gl.: Jenei Ottó (6), Baranyai Pál (3), Ughy Márk (2), Bogáti Péter, öngól

A bajnokság utolsó előtti találkozóján a sereghajtó várt ránk. Szerencsére az első gól hamar megszületett, hiszen Baranyai Pál már az 50. másodpercben betalált. (1:0) A folytatásban komoly mezőnyfölényt alakítottunk ki, de a Dzsó-Ker FB. egyáltalán nem volt megilletődve, sőt felvállalta a nyílt sisakos játékot és nem állt be védekezni.

Természetesen az így nyíló nagy területeken tetszetős akciókat tudtunk vezetni, de már ebben az időszakban is volt néhány veszélyes ellentámadása ellenfelünknek. A 4. percben Jenei Ottó lőtt szép gólt (2:0), majd a sérüléséből felépülő Bogáti Péter volt eredményes. (3:0) A 10. percben szépített a Dzsó-ker FB. (3:1), de gyorsan válaszoltunk erre a találatra Jenei Ottó révén (4:1). A félidő hajrájában Ughy Márk is feliratkozott a gólszerzők közé (5:1), majd Jenei Ottó zárta az első félidőben a gólok sorát (6:1) A második játékrészben egy kissé lazább védekezéssel, de gólratörőbb játékkal rukkoltunk elő.

Baranyai Pál remek találata után (7:1) a Dzsó-ker is gólt szerzett (7:2), majd a 33. percben még közelebb zárkóztak (7:3). Még abban a percben Jenei Ottó bombagólja következett (8:3), aztán Jenei Ottó újabb nagy lövése talált utat a Dzsó-ker hálójába. (9:3) A közönség jól szórakozott, hiszen potyogtak a gólok. Egy védelmi hibát követően ismét a kapunkba került a labda (9:4), majd több elpuskázott lehetőséget követően Jenei Ottó belőtte a hatodik (!) gólját is (10:4) kétszámjegyűre módosítva a találataink számát. Az utolsó hét perc már nem a védekezésről szólt.

A Dzsó-ker nagyszerű fejesgólt szerzett (10:5), mi pedig öngóllal növeltük az előnyünket. (11:5) Újabb Dzsó-ker gól (11:6), egy perc múlva pedig Baranyai Pál-találat. (12:6) A sípszó előtt még zárkózott a Dzsó-ker (12:7), de a gólok sorát mi zártuk Ughy Márk remek megoldásával. (13:7) Húsz gólos (!) közönségszórakoztató mérkőzésen gyűjtöttük be a fontos pontokat. A záró fordulóban, május 28-án a GBB. Kft. csapatával találkozunk..

20. (ZÁRÓ) FORDULÓ

2015. MÁJUS 28. CSÜTÖRTÖK, 18 óra

MEGVÉDTÜK BAJNOKI CÍMÜNKET!

GBB. KFT. - DUNAFERR VASAS

3 : 5

Ács Gábor (8) - Farkas Attila (8), Schrancz Balázs (10), Jenei Ottó (9), Szente Tamás (10), Ughy Márk (8)
Cs.: Baranyai Pál (8), Bogáti Péter (7)
Gólszerzőink: Schrancz Balázs (2), Baranyai Pál, Ughy Márk, Jenei Ottó

Komoly tétje volt a bajnokság utolsó fordulójának számunkra és a minket egész szezonban üldöző Karmacsi Autó FC. számára egyaránt. A csütörtök esti találkozó eredményétől függően több forgatókönyv is életbe léphetett volna a mérkőzést követően, ugyanis győzelmünk esetén újra bajnoki címnek örülhetünk, de amennyiben vereséget szenvedünk, akkor a rekordbajnok Karmacsi Autó FC. végez az első helyen.

A döntetlen nyitva hagyta volna a dobogó legfelső fokáért folyó versenyfutást, hiszen ebben az esetben a két élcsapat között pontegyenlőség alakult volna ki, ami egy bajnoki döntő kiírását hozta volna magával. Sokak szerint ez tűnt legjobb verziónak, hiszen így képet kaptunk volna arról, hogy a csapatok milyen formában érkeztek a bajnoki hajrá időszakába. Mi azonban le akartuk zárni a tavaly augusztus óta folyó pontvadászatot és ennek megfelelően győzelemre játszottunk.

Tudtuk, hogy nagyon jó ellenféllel találkozunk, ezért egy kicsit átszervezett védelemmel és eddig tőlünk szokatlan taktikával kezdtük a kétszer 25 percet. Kissé visszaállva, de veszélyes támadásokat vezetve próbáltunk hatékonyak lenni, aminek az eredménye egy Schrancz Balázs-gól formájában már a 4. percben meg is lett. (0:1) A folytatásban hosszabb gólcsend következett, azonban ebben az időszakban is voltak helyzetek, mindkét kapu előtt. A félidő hajrájában egy gyors gól váltást követően (Ughy Márk - 0:2, majd szépítés - 1:2) minimális előnnyel fordultunk.

A második játékrészben Előbb a 27. percben Schrancz Balázs (1:3), majd Baranyai Pál növelte az előnyünket. (1:4) A 12. percben tudott zárkózni a GBB csapata (2:4), de Jenei Ottó nagyszerű gólja (2:5), már sejtetni engedte, hogy nem lesz bajnoki döntő. Az utolsó percben még kozmetikázott az eredményen a bronzérmes GBB Kft. (3:5), de több gól már nem esett a mérkőzésen, így megnyertük a találkozót és ezzel együtt az újabb bajnoki címet is.