Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2012. ősz)

1. forduló

Berkes Zsolt: mesterhármas!

Dunaferr Vasas - Fejó Therm Kft.
5 : 4

Góllövőink: Berkes Zsolt (3), Berkes Dávid, Kenyeres Attila, Hódos T. (4), Kenyeres A. (6), Fröhlich R. (6)
Berkes Zs. (7), Rozsos J. (6), Somogyi J. (5)
Cs.: Berkes D. (6)

A találkozó első 10 perce tapogatozó játékkal telt. A 11. percben Berkes Zsolt remek alakítása hozta meg a mérkőzés első gólját (1:0), azonban néhány perc múlva egy szerencsés találattal egalizált a Fejó Therm. (1:1)

A folytatásban ismét Berkes Zsolt volt eredményes (2:1), de mégsem sikerült előnnyel fordulnunk, mert újra egyenlített a rendkívül szervezett játékot bemutató Fejó Therm így döntetlenre állt félidőben a mérkőzés. (2:2)

A második játékrész elején - a  találkozón először - vezetést szerzett ellenfelünk. (2:3) A 36. percben Berkes Zsolt belőtte harmadik gólját (3:3), majd Kenyeres Attila ismét vezetéshez juttatta csapatunkat. (4:3) A hajrában még két gól esett. Előbb a Fejó egyenlített ismét (4:4), majd Berkes Dávid góljára már nem érkezett válasz, így ez a találat a győzelmet jelentette számunkra. (5:4)

Összességében elkerülhető gólokat kaptunk így folyamatosan szoros volt az eredmény, ennek ellenére sikeresen begyűjtöttük a fontos bajnoki pontokat.

2. forduló

Sallai kapus (B.T. Team) nagy napja

Dunaferr Vasas - B.T. Team
4 : 2

Góllövőink: Berkes Dávid, Fröhlich Rajmund, Keutchemi Batal Yannick, Rozsos József

Juhász P. (6), Kenyeres A. (6), Fröhlich R. (6), Berkes D. (6), Rozsos J. (6), Berkes Zs. (6)
Cs.: Hódos T. (6), Yannick K. B. (6)

Nehéz mérkőzésre számítottunk ami sajnos be is igazolódott. A mérkőzésen számtalan helyzetet kialakítottunk és mégis nehezen szereztük meg a győzelmet. A rendkívül szervezetten és hatékonyan védekező B.T Team kapusa (Sallai) remek napot fogott ki, és elképesztő bravúrokat mutatott be a találkozón.

Ennek ellenére a 12. percben Berkes Dávid előnyhöz juttatta csapatunkat. (1:0) A folytatás is jól alakult, mert Fröhlich Rajmund a 17. percben két gólosra növelte a különbséget. (2:0) A lefújás előtti pillanatokban szépített a B.T.Team (2:1), így csak minimális előnnyel mehettünk a szünetre. A második játékrész rosszul kezdődött a mi szempontukból, mert egy kontratámadás végén egalizálni tudott a B.T. Team. (2:2)

A hajrá a mienk volt, hiszen előbb Yannick talált az ellenfél hálójába (3:2), majd Rozsos József állította be a 41. percben a végeredményt. (4:2)
Összességében a kiválóan védő kapus mentette meg csapatát a nagyobb arányú vereségtől, de a mi játékunkban is voltak döcögős időszakok.

3. forduló

Jó mérkőzés - vereséggel

Dunaferr Vasas - Colosseum HK
2 : 4

Góllövőnk: Keutchemi Batal Yannick (2)

Juhász P. (7), Kenyeres A. (7), Fröhlich R. (7), Berkes Zs. (7), Rozsos J. (7), Keutchemi Batal Yannick (8)
Cs.: Csanaki S. (7)

Sokan voltak kíváncsiak a két jó formában lévő csapat találkozójára és a kilátogatók nem is csalódtak, hiszen színvonalas mérkőzésen dőlt el a bajnoki pontok sorsa. Az első perctől kedve nyílt sisakos játékkal rukkolt elő mindkét gárda, parázs jelenetek és szikrázó összecsapások jellemezték a küzdelmet.

A 14. percben aztán már gól is született, sajnos a Colosseum volt eredményes. (0:1) A mérkőzés képe ezután sem változott, de újabb gólt ismét a bajnokaspiráns ért el. (0:2) Időközben két alkalommal is a kapufát találtuk el, de mivel az eredmény a szünetig már nem változott, hátrányból kezdtük a második játékrészt. A 32. percben, Yannick remek alakítását követően szépítettünk (1:2), így az egyenlítés belátható közelségbe került. Azonban a Colosseum ismét betalált, növelve gondjainkat. (1:3)

Szerencsére sikerült néhány perc múlva közelebb zárkóznunk (Yannick - 2:3), így a találkozó hajrája izgalmasan alakult. Az utolsó percekben mindent elkövettünk a pontszerzés érdekében, de kitámadó védelmünk mellet egy kínákozó alkalmat kihasználtak a rutinos Colosseum-csatárok és eldöntötték a mérkőzést. (2:4) Középkezdésre volt már csak idő, majd a játékvezető lefújta a találkozót. Az összecsapáson végig nagy küzdelem és magas színvonal volt. A közönség jól szórakozott, csak bennünk maradt egy kis hiányérzet...

4. forduló

Irreális körülmények

Dunaferr Vasas - Hild Kollégium
0 : 2

Hódos T. (6) - Kenyeres A. (6), Fröhlich R. (7), K. Batal Yannick (7), Rozsos J. (6), Somogyi J. (6)
Cs.: Berkes Zs. (6), Csanaki S. (7)

Fontos három pont sorsáról volt hivatott dönteni a ma esti mérkőzés. Az első játékrészben rengeteg helyzetet kialakítottunk, míg ellenfelünk a védekezésben remekelt, főleg kapusuk nyújtott extra teljesítményt. Itt érdemes megjegyezni, hogy a két megilletődött játékvezető sajnos a Hild Kollégium fiataljainak engedte a durva játékot, hiszen nagy magassági és fizikális különbség volt a két csapat játékosai között a mi javunkra, amit csak ilyen áron tudtak (vagy inkább próbáltak) ellensúlyozni a hildesek.

Ennek a játékvezetői felfogásnak köszönhetően a 16. percben Somogyi Jenő meg is sérült és nem tudta folytatni a játékot. Gól a második félidőben esett először, ekkor egy szabadrúgást követően szerzett vezetést a Hild Kollégium csapata. (0:1) A hajrában több furcsa játékvezetői ítélet is borzolta a kedélyeket. A legérdekesebb talán az volt, amikor a kitörő játékosunkat utolsó emberként szerelte szabálytalanul a Hild Kollégium védője, amiért csak egy szabadrúgás járt, kiállítás nem. Néhány perc múlva egy becsúszó szerelés történt a hatoson belül, amiért szintén csak egy szabadrúgás járt ... a hatoson kívűlről. Aztán a hajrában egy újabb Hild-gól (0:2), ami azért is volt nagyon váratlan, mert a Hild Kollégium, a mérkőzés nagy részében csak védekezett.

Jellemző volt a találkozóra, hogy 14 szögletet rúgtunk, míg a Hild csak kettőt, kapusunknak Hódos Tamásnak pedig mindössze 5 alkalommal kellett védenie az 50 perc alatt. Az összképhez hozzátartozott az is, hogy mérkőzés alatt több alkalommal átsétáltak (hol csoportosan, hol szólóban) koleszos legények a játéktéren, de arra is volt példa, hogy a támadásunk kellős közepén bedobtak egy labdát a pályára. A találkozó legvégén, az igen emelkedett hangulatban lévő "Hild-szurkolók" még nekivágtak néhány téglát (!) a kerítésnek, csak hogy jobb legyen a hangulat. A tudósítás zárásaként elmondható, hogy ezen az összecsapáson nem a jobbik csapat nyert, hanem a szerencsésebb, de az is ide kívánkozik, hogy ha a szövetség magasabb színvonalat szeretne az "A" csoportban, akkor meg kellene szüntetni azokat a "C" csoportos körülményeket, melyeket már nem először tapasztalunk a Hild Kollégiumban rendezett találkozókon.

5. forduló

Sérülésektől tizedelve

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió '09
2 : 7

Góllövőnk: K. Batal Yannick (2)
Hódos T. (5) - Bolygó S. (5), Fröhlich R. (5), Csanaki S. (5), Rozsos J. (5), K. Batal Yannick (5)
Cs.: -

A mérkőzésre nagyon rossz előjelekkel készültünk, ugyanis a tavalyi bajnokság végén beköszönő sérüléshullám most már az idei pontvadászat elején jelentkezett a csapatnál. Kereken 10 (!) játékosunk (többségük sérülés miatt) nem tudott a mai találkozón rendelkezésre állni, ennek ellenére mindent elkövettünk, hogy becsületesen helytálljunk a találkozón.

Az első félidő 13. percében sikerült vezetéshez jutnia a Füredi Panzió csapatának (0:1), sőt a játékrész végére meg is tudták duplázniuk az előnyüket. (0:2) A fordulást követően, szépítettünk (Yannick - 1:2), de újra eredményes volt a Füredi és így ismét kettő volt a különbség. (1:3)

Mindkét csapat gólratörően játszott és nem is maradtak el az újabb találatok. Yannick megszerezte második gólját (2:3), aztán a Füredi lőtt egy szép gólt. (2:4) A 41. percben egy kontratámadás végén tovább nőtt a hátrányunk (2:5). A hajrában a csere nélkül játszó és elfáradó csapatunk  még két gólt összeszedett (2:6; 2:7) így kialakult a végeredmény. Alkalminak mondható csapatunk a mai estén sajnos csak ennyire volt képes, de kis szerencsével szorosabbá tehettük volna a mérkőzést.

A találkozót furcsa módon az a Rácz Ferenc vezette, akiről a DLSZ felé intézett hivatalos levélben (amit a szövetség tudomásul vett és elfogadott) lekértük magunkat. - Emiatt óvni ugyan nem fogunk, csak értetlenül állunk az eset előtt.

6. forduló

Három egészséges mezőnyjátékossal...

Dunaferr Vasas - Csövesek
2 : 5

Góllövőink: Somogyi Jenő, Hakan Kiran
Hódos T. (5) - Berkes D. (5), Csanaki S. (5), K. Batal Yannick (6), Rozsos J. (5), Somogyi J. (5)
Cs.: Berkes Zs. (5), Hakan K. (5)

Csapatunk szombati (Győr - Alcufer Kupa) diadala, sajnos vezéráldozatokat követelt, tovább növelve gondjainkat. Fröhlich Rajmund is feliratkozott a maródiak közé féltucatra növelve a hiányzók számát. Eközben a játékra jelentkezők közül, mindösszesen 3 (!) mezőnyjátékosunk volt 100 %-os állapotban. Ennek ellenére a sok kilátogató néző, szikrázóan kemény, jó mérkőzést láthatott - sajnos Csövesek győzelemmel. A találkozó első 15 percében főleg a Csövesek gárdája veszélyeztetett és több alkalommal is csak a szerencsének, vagy éppen Hódos kapus bravúrjainak volt köszönhető, hogy nem kaptunk gólt. Ebben az időszakban, csak ritkán jutottunk el az ellenfél kapujáig.

A 17. percben megszerezte a vezetést a Csövesek alakulata (0:1), amire az első igazán veszélyes kontratámadásunk végén Yannick remek átadását követően Somogyi Jenő válaszolt. (1:1) A játékrész utolsó 5 percében, már többször veszélyeztettünk mi is, sőt egy zúgó kapufa is jelezte, hogy nehézségeink ellenére nem fogjuk olcsón adni a bőrünket. A 20. percben azonban újra a Csöveseknél volt az előny (1:2), amit a félidő hajrájában még növelni is tudtak, így két gólos volt a hátrányunk forduláskor. (1:3) A második félidőben próbáltunk felzárkózni, de újabb gólt kaptunk (1:4) így nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, hiszen ez már tetemes különbség volt. Csapatunk ennek ellenére bátran és gólratörően játszott ebben az időszakban, amit egy újabb gól is igazolt, ezt Hakan Kiran szerezte. (2:4)

Sajnos a mérkőzést sérülten vállaló játékosaink közül ekkor már többen kértek cserét, azonban rövid kispadunk ezt nem nagyon tette lehetővé. (Berkes Zsoltot már vissza sem tudtuk küldeni a pályára úgy bedagadt a sípcsontja) A hajrában még kaptunk egy elkerülhető gólt (2:5), de hősiesen küzdő csapatunk minden dícséretet megérdemel. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy mindegyik oldalon volt egy-egy 5 perces kiállítás is, de ez a találkozó végkimenetelét nem befolyásolta.

Összességében a szép számú közönség jól szórakozott, jó mérkőzést és sok gólt látott. - Gratulálunk a bajnokaspiránsnak!

7. forduló

Érdekes mérkőzés....

Karmacsi Autó - Dunaferr Vasas
5 : 4

Góllövőink: Berkes Zsolt (2), Rozsos J., K. Batal Yannick
Juhász P. (6) - Hornyák P. (6), Berkes Zs. (6), K. Batal Yannick (7), Rozsos J. (6), Káli T. (6)
Cs.: Hakan K. (5)

Újabb nehéz feladat előtt álltunk, hiszen a bajnoki cím védője volt soron következő ellenfelünk. Sajnos Somogyi Jenő két mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így ki kellett hagynia a mérkőzést. Helyette Káli Tibor feladata volt a gólszerzés és a helyzetek kialakítása.

Támadólag lépett fel a bajnokcsapat és néhány meleg pillanat már a találkozó elején kialakult a kapunk előtt. A 12. percben, aztán megszületett az első gól is, a Karmacsi Autó csapata szerezte. (1:0) Ezt követően mi is vezettünk néhány veszélyes kontratámadást, de gólt ismét az ellenfél ért el. Két védőnk zavarta egymást, amit a Karmacsi szemfüles csatára kihasznált és máris kettő volt a különbség. (2:0) A félidő hátralévő részében még két gól esett. Előbb a mi hálónk rezdült újra meg (3:0), de erre a találatra Yannick remek megoldásával tudtunk válaszolni. (3:1) A második játékrész ismét egy Karmacsi-góllal kezdődött (4:1), aztán a mi perceink következtek.

Berkes Zsolt lőtt egy szép gólt (4:2), majd Rozsos József volt eredményes (4:3), újra nyílttá téve a mérkőzést. A hajrára is maradtak gólok, sajnálatunkra nem a legjobb eloszlásban. A Karmacsi ötre növelte a találatai számát (5:3), Berkes Zsolt pedig belőtte a maga második, csapatunk 4. gólját (5:4) kialakítva ezzel a végeredményt. A találkozóról elmondható, hogy a játékvezetők egy 5 perces kisbüntetéssel (Berkes Zsolt) és néhány apró tévedéssel segítették a Karmacsi Autó csapatát a három pont begyűjtésében. Jövő héten a Dunabiztos-Micro csapata ellen lesz lehetőségünk javítani a mérlegünkön.

8. forduló

Küzdelmes találkozón...

Dunaferr Vasas - Dunabiztos-Micro
3 : 3

Góllövőink: Berkes Zsolt, Rozsos József, Káli Tibor
Juhász P. (6) - Hornyák P. (6), Berkes Zs. (7), Keutchemi B. Yannick (5), Rozsos J. (6), Káli T. (6)
Cs.: Hódos T. (6), Berkes D. (5), Tokai L. (6), Pulai G. (5)

Hat pontos találkozó várt ránk, hiszen 3 pont választotta el a két alakulatot a tabellán egymástól a mérkőzés előtt. Győzelmünkkel befogtuk volna a Dunabiztos csapatát, vereségünk esetén viszont hat pontra távolodik el a két gárda. Mivel ezt a verziót el akartuk kerülni, így támadólag léptünk fel és igyekeztünk már a mérkőzés elején megszerezni a vezetést.

A 10. percben - néhány elpuskázott lehetőséget követően - ez sikerült is, amikor Káli Tibor remek labdát adott Berkes Zsoltnak, ő pedig nem hibázott. (1:0) A folytatásban egyenlített a Dunabiztos-Micro csapata (1:1), sőt a játékrész lefújása előtt a második találatuk is megszületett, így hátrányban voltunk forduláskor. (1:2) Hozzá kell tenni, hogy néhány furcsa játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket az első játékrészben. A Dunabiztos gárdáját például egy jogos büntetőtől fosztott meg a bírói páros és több apróbb fordított ítélet is adott okot a mérgelődésre.

A második félidőben szintén érdekes játékvezetői döntések vezettek egy újabb Dunabiztos gólhoz. Ahelyett, hogy mi végeztünk volna el bedobást, az ellenfél kapta a labdát, amit a kapunk elé juttattak és egy szemfüles Micro-játékos láthatóan kézzel (!) besodorta a hálóba. (1:3) Sok időnk azonban nem volt keseregni, mivel az idő fogyott, az eredmény pedig - finoman szólva - nem nekünk kedvezett. Kitámadtunk, aminek két féle eredménye lett: Hátul kinyílt a védelmünk, így néhány nagyon veszélyes kontratámadást tudott vezetni a Dunabiztos-Micro, de eközben számos helyzetet sikerült kialakítanunk az ellenfél kapujánál. Összességében ebből a nyíltsisakos játékból jól jöttünk ki, mert előbb Rozsos József szépített (2:3), majd Káli Tibor remek alakítása már az egyenlítést jelentette. (3:3)

Az utolsó percekben könnyen meg is nyerhettük volna a mérkőzést, mert a 49. percben Berkes Zsolt lövését bravúrral védte az ellenfél portása, majd az utolsó másodpercekben Rozsos József lőtt centikkel mellé nagy helyzetben. Ezt követően a játékvezető lefújta az összecsapást. Összességében a Microval megvívtuk a szokásos kemény csatánkat, ahol ezen az estén pontosztozkodás történt, de egy kicsivel talán mi álltunk közelebb a győzelemhez.

9. forduló

Helyenként jó játékkal...

Dunaferr Vasas - Sárga Taxi
4 : 2

Góllövőink:  Somogyi Jenő (3), Keutchemi Batal Yannick
Hódos T. (7), Hornyák P. (6), Pulai G. (6) Csanaki S. (6), Batal Yannick (7), Somogyi J. (8)

Az újonc, de nagyon jól szereplő Sárga Taxi alakulata várt ránk a 9. fordulóban. Továbbra is sok a hiányzónk, de most már sikerült ütőképes csapattal kiállnunk a mérkőzésre.

Az első 10 percben kialakítottunk néhány veszélyes helyzetet az ellenfél kapuja előtt, de kontratámadásokból több gólszerzési lehetőséget dolgozott ki a Sárga Taxi is, így mondhatni, hogy felváltva voltak veszélyben a kapuk. A 12. percben az eltiltását letöltő Somogyi Jenő, aztán megszerezte a vezetést (1:0), amit néhány perc múlva egalizáltak a "taxisok". (1:1)

A félidő hajrájában Yannick remek megoldása azt jelentette, hogy mégis előnnyel fordulunk. (2:1) A második játékrészben már többet birtokoltuk a labdát és kapura is veszélyesebbek voltunk. Somogyi Jenő technikás (3:1), majd pedig bombagólja (4:1), már megnyugtatóvá tette a különbséget.

Az utolsó percekben egy kicsit tudott kozmetikázni az eredményen a Sárga Taxi (4:2), de összességében biztosan gyűjtöttük be a bajnoki pontokat.

11. forduló

Csúszós, vizes pályán

Akrasz Bau - Dunaferr Vasas
2 : 3

Góllövőink: Keutchemi Batal Yannick (2), Tokai László
Rozsos J. (7) - Tokai L. (7), Berkes D. (6), Yannick B. (7), Hornyák P. (6), Somogyi J. (6)
Cs.: -

Fontos mérkőzés várt ránk az őszi szezon zárófordulójában, hiszen a rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Akrasz Bau volt a soron következő ellenfelünk. Igazi 6 pontos találkozóra készültünk, hiszen 3 ponttal többet gyűjtött eddig a találkozóig az Akrasz mint mi, így győzelmük esetén hat pontra mentek volna el tőlünk, viszont amennyiben mi nyerjük a meccset, akkor eléjük kerülünk a tabellán.

A mérkőzés elején enyhe mezőnyfölénybe kerültünk, és néhány ígéretes helyzetünk is volt, gólt azonban csak a 14. percben tudtunk szerezni. Ekkor Somogyi Jenő és Tokai László remek kényszerítőzése után, utóbbi lőtte az Akrasz kapujának jobb felső sarkába a labdát. (0:1) Ezt követően kiegyenlítetetebbé vált a játék, de gólt ismét mi szereztünk, Yannick révén. (0:2) A szünetig már nem módosult az eredmény.

A második félidőben sem változott a játék képe, azonban az Akrasz szépíteni tudott (1:2) így "zajos" hajrára lehetett számítani. Szerencsére a 42. percben Yannick ismét betalált (1:3), amitől egy kicsit megnyugodtunk, hiszen pár perc volt már csak vissza a mérkőzésből és két gólos volt az előnyünk. Ennek ellenére egy kicsit "rázós" volt a befejezés, mert ismét tudott zárkózni az Akrasz Bau (2:3), újabb gól azonban már nem esett, így begyűjtöttük a három bajnoki pontot, teljesítve ezzel a célkitűzésünket, vagyis az első hat között zártuk a félszezont.