Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2011. ősz)

Góllövőnk: Rozsos József

A mérkőzés színvonala:
Radványi (8) - Csanaki (7), Kenyeres (7), Farkas (7), Rozsos (7), Erdős (7)
Cs.: Hódos (6), Dr. Eszenyi (6), Berkes (6), Pulai (6), Somogyi (6)

A bajnoki címre is aspiráló Colosseum ellen kezdtük meg a 2011/2012-es bajnokságot. Láthatóan tartott egymástól a két gárda, de azért több szép akciót alakítottak ki a kapuk előtt a csapatok. A 12. percben Rozsos József révén megszereztük a vezetést. (1:0) Ezt követően mindkét oldalon a kapusok percei következtek, akik nem maradtak adósok a bravúrokkal.

A félidőt valamilyen kósza gondolattól vezérelve Rácz játékvezető 2 perccel tovább vezette és a váratlan ráadásból mi jöttünk ki rosszabbul, hiszen ekkor sikerült egalizálnia a Colosseumnak. (1:1) A második félidő keményebb játékot, de ugyanannyi gólt hozott. A 35. percben már a Colosseumnál volt az előny egy védelmi megingásunknak köszönhetően.

(1:2) A hajrában felváltva voltak veszélyben a kapuk, de újabb gólt ismét a tavalyi bronzérmes szerzett. (1:3) Összességében jó iramú mérkőzésen, ellenfelünk helyenként kemény (többek szerint durva) játékkal (amit a játékvezető nem nagyon akart megtorolni) begyűjtötte a három pontot.

2. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - UV. Micro
5 : 1

Gl.:Versegi D. (2), Erdős B., Horváth Á., Balogh P. (öngól)

Radványi (7) - Csanaki (7), Kenyeres (8), Farkas (7), Rozsos (7), Erdős (7)
Cs.: Hódos (7), Horváth (7), Berkes (7), Versegi (8)

Megfiatalított csapatunk a bajnokság második fordulójában, a rutinos UV. Micro gárdájával találkozott. A mérkőzés első 10 percében enyhe mezőnyfölényt sikerült kialakítanunk, míg az UV. Micro kontratámadásokkal veszélyeztetett.

A 12. percben Versegi Dániel góljával jutottunk előnyhöz. (1:0) Továbbra is többet támadtunk, azonban egy védelmi megingásunkat kihasznált a Micro és a 18. percben egalizált. (1:1)

A félidő hajrájában néhány szép akciót vezettünk, gólt azonban már nem sikerült szereznünk. A második játékrészt egy (számunkra) szerencsés öngól vezette be, ugyanis Balogh Péter az UV. Micro kapujába juttatta a játékszert. (2:1)

Ezután gördülékenyebbé vált a játékunk és egyre-másra alakítottuk ki a gólhelyzeteket, melyekből először ismét Versegi Dániel volt eredményes (3:1), majd Erdős Bálint szerzett szép gólt (4:1), végül pedig Horváth Ádám remek lövése talált utat ellenfelünk hálójába. (5:1) Érdemes megjegyezni, hogy az UV. Micro kapusa a sok gól ellenére remekül védett, így megmentette csapatát a nagyobb arányú vereségtől.

3. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió '07
2 : 2

Gólszerzőink.:Roszos J., Versegi D.

Radványi (7) - Berkes (7), Kenyeres (8), Versegi (7) Rozsos (7), Pulai (7)
Cs.: Hódos (7)

Rendkívül foghíjas kerettel vágtunk neki a találkozónak. Sajnos a maródiak között több súlyos sérültünk is van. Horváth Ádámra műtéti beavatkozás vár, de Erdős Bálint állapota sem ad okot a bizakodásra. Rajtuk kívül Csanaki Sándor, Dr. Eszenyi Zoltán, Somogyi Sándor és Farkas Sándor hiányzása is komoly gondot okozott a mérkőzés előtt.

A kedvezőtlen előjelek ellenére megpróbáltunk becsülettel helytállni és begyűjteni a három bajnoki pontot. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Több veszélyes támadást is vezettünk, de csak kapufákig jutottunk.

A Füredi Panzió '07 gárdája viszont gólra váltotta szórványos akcióinak egyikét (0:1), így hátrányban voltunk a szünetben. A második játékrész a mi fölényünket hozta és már gólokat is szereztünk. A 37. percben Rozsos József egyenlített. (1:1) Nem sokáig örülhettünk, mert ellenfelünk ismét betalált. (1:2) A találkozó hajrájában újra eltaláltuk néhányszor a kapufát és számos helyzetet is kihasználatlanul hagytunk.

A döntetlen egy időntúli szabadrúgás után alakult ki, amikor Versegi Dániel a legurított labdát, a menteni igyekvő lábak között lőtte a hálóba. (2:2) A mérkőzésen rengeteg lövéssel próbálkoztunk de ezek zöme sajnos elkerülte a füredisek kapuját és ellenfelünk portása is nagyon jó napot fogott ki. A rendkívül lelkesen és helyenként jól játszó Füredi Panzió '07 rászolgált az egy pontra.

Molnár László H.H. Vasas Sz.B. Elnök: A második félidőben csapatunk nagy fölényben játszott és igaz, hogy az utolsó pillanatban mentettük egálra a meccset, összességében mégis az a véleményem, hogy elvesztettünk két pontot.

4. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Akrasz Bau
7 : 2

Gl.:Rozsos J. (2), Kenyeres A. (2), Berkes Zs., Csanaki S., Versegi D.

Hódos (9) - Csanaki (7), Kenyeres (8), Farkas (7), Rozsos (7), Versegi (7)
Cs.: Berkes (7), Dr. Eszenyi (7)

Esős idő, csúszós pálya várt a csapatokra ma este. A még pont nélkül álló Akrasz Bau kellemetlen ellenfélnek ígérkezett, ennek ellenére győzelmi esélyekkel léptünk pályára.

A találkozó 8. percében sikerült is előnyt szereznünk, Rozsos József góljával. (1:0) A félidő közepe táján az addig csak szemerkélő eső alaposan rázendített, de a csapatok viszonylag jól alkalmazkodtak a körülményekhez. A 13. percben, Kenyeres Attila kettőre (2:0), majd Rozsos József újabb gólja (3:0) már háromra növelte a különbséget.

Az első játékrész hajrájában szépített az Akrasz (3:1), azonban Csanaki Sándor lövésének köszönhetően (4:1) nagy előnnyel mehettünk a szünetre. Fordulás után is hasonló forgatókönyv szerint zajlott a mérkőzés. Sokat lőttünk kapura és szerencsére viszonylag gyakran el is találtuk. Berkes Zsolt szép gólja már az 5:1-et jelentette és még jó néhány helyzetet el is puskáztunk.

Az Akrasz Bau is vezetett ebben az időszakban veszélyes kontrákat, de a remekül védő Hódos Tamás csak egyszer kapitulált. (5:2) az utolsó 10 percben Versegi Dániel (6:2) és Kenyeres Attila (7:2) is megzörgette az ellenfél hálóját, bebiztosítva ezzel győzelmünket. Az időnként hevesen reklamáló Akrasz Bau legénysége nem tudta szorossá tenni a mérkőzést.

5. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó
1 : 7

Góllövőnk:Versegi Dániel

Radványi (4) - Csanaki (4), Kenyeres (4), Farkas (4), Rozsos (4), Versegi (4)
Cs.: Hódos (8), Berkes (5), Dr. Eszenyi (3), Somogyi (-)

Meglepetésre készültünk a 15-szörös bajnokcsapat ellen, azonban a mérkőzés nem úgy alakult ahogy elterveztük. Már a 8. percben megszerezte a vezetést a Karmacsi gárdája, kihasználva egy védelmi megingásunkat. (0:1) A játékrész középső szakaszában hátsó alakzatunk bizonytalanságát újabb gólok jelezték. Előbb kettőre (0:2), majd egy jobboldali bedobást követően háromra (0:3) nőtt a különbség a két csapat között.

Meg kell jegyeznünk, hogy ellenfelünk kapusának ebben a szakaszban jó néhány bravúrt kellett bemutatnia ahhoz, hogy hálója érintetlen maradjon. A félidő hajrájában még kétszer volt eredményes a bajnokcsapat (0:4 ; 0:5), így nagy hátrányban voltunk a szünetben.

A pihenőt követően, váltottunk kapusposzton (annak ellenére, hogy Radványi Áron nem volt okolható a gólok miatt) - Hódos Tamás állt a gólvonalra. Igaz, hogy ebben a játékrészben is kaptunk két gólt (0:6 ; 0:7), de Tamás remek teljesítményt nyújtott és még egy büntetőt is hárított.

A mérkőzés hajrájában végre sikerült "felavatnunk" a Karmacsi hálóőrét, így Versegi Dániel góljával kicsit kozmetikáztunk az eredményen. (1:7) Összegezve a látottakat, a bajnoki cím védője könyörtelenül kihasználta helyezkedési hibáinkat, megingásainkat, és kapusuk is kiváló teljesítményt nyújtott, ezért győzelmük - még ilyen arányban - is megérdemelt. Nekünk pedig gyorsan el kell felejtenünk ezt a találkozót.

6. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió '09
8 : 4

Gl.:Rozsos J. (3), Versegi D. (2), Csanaki S., Berkes Zs., Somogyi S.

Hódos (8) - Somogyi (9), Csanaki (8), Kenyeres (8), Versegi (8), Rozsos (8)
Cs.: Pulai (8), Horváth (8), Berkes (8)

A http://dlsz.hu/ - internetes portálon csak a látogatók 15 %-a szavazott a mi győzelmünkre. Ennek ellenére úgy gondoltuk, hogy megnyerhetjük a mérkőzést és a múlt heti csorbát is kiszerettük volna köszörülni.

Mellettünk szólt, hogy két régóta sérült játékosunk is (Somogyi Sándor, Horváth Ádám) pályára tudott végre lépni. Még így is vannak maródiak a keretben, de reméljük, hogy a jövő héten már ők is csatlakozhatnak a csapathoz. A találkozó első tíz percében többször próbálkoztunk kapura lövéssel, de nem sok eredménnyel.

A 11. percben aztán végre megtört a jég és Versegi Dániel góljával megszereztük a vezetést. (1:0) Nem sokáig örülhettünk, mert egy perc múlva újra egál volt az állás. (1:1) A játékrész második felében nagy erőket mozgósítottunk az újabb gólok eléréséért - sikerrel. Előbb Somogyi Sándor lőtt a jobb felső sarokba egy szögletrúgást követően (2:1), majd Csanaki Sándor növelte kettőre a különbséget. (3:1)

A lefújás előtt Rozsos József volt eredményes (4:1), de erre a találatra gyorsan válaszolt a Füredi Panzió. (4:2) A fordulás után Rozsos József újabb találata már megnyugtató előnyt jelentett. (5:2) A 42. percben ismét szépített a Panzió (5:3), de hamar belőttük a hatodik gólunkat (Berkes Zsolt - 6:3), majd a hetediket is. (Versegi Dániel - 7:3)

A találkozó hajrájában megszületett a csapatunk nyolcadik, Rozsos Jószef harmadik gólja. (8:3) Igaz, hogy az utolsó pillanatban még sikerült kozmetikáznia a Panziónak az eredményen (8:4), de ezen az estén - még ilyen arányban is - jobbak voltunk a dobogón tanyázó ellenfelünknél.

7. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Fejó Therm
2 : 3

Góllövőink: Horváth Ádám, Rozsos József

Hódos (5) - Somogyi (4), Kenyeres (4), Rozsos (4), Versegi (3), Horváth (4)
Cs.: Farkas (3), Dr. Eszenyi (4), Berkes (4)

A jó erőkből álló Fejó Therm már a 40. másodpercben gólt szerzett (0:1) és sajnos ez a gyors találat az egész meccsre rányomta a bélyegét.

Rengeteg hibával játszottunk és nyoma sem volt a múlt heti magabiztosságunknak. A 12. percben Horváth Ádám egy remek egyéni teljesítmény után ugyan egalizált (1:1), de a Fejó Therm az első félidő hajrájában több veszélyes támadást is vezetett, amelyekból kettőt sajnos újabb gólokra váltott. (1:2 ; 1:3)

A második játékrészben már jóval többet támadtunk és igaz, hogy felváltva voltak veszélyben a kapuk, gólt nekünk sikerült szereznünk, Rozsos József révén. (2:3)

Az egyenlítés érdekében nagy erőket mozgósítottunk azonban ellenfelünk meg tudta őrizni minimális előnyét. Összességében a helyzetek alapján a mai találkozón megérdemelten zsebelte be a három bajnoki pontot a Fejó Therm gárdája.

8. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - B.T. Team
8 : 2

Gl.: Versegi D. (4), Horváth Á. (2), Csanaki S., Kenyeres A.

Radványi (7) - Csanaki (7), Kenyeres (7), Versegi (8),
Horváth Á (7), Erdős (7)
Cs.: Farkas (6), Berkes (7), Hódos (7)

A mai mérkőzést akár hat pontos találkozónak is lehetett tekinteni, hiszen a B.T. Team győzelme esetén három pontra megközelithetett volna bennünket, viszont ha mi nyerünk, akkor kilenc pontra nő a különbség a két csapat között.

Rutinos játékosokból álló ellenfelünk az első 10 percben beszorult a kapuja elé, de gólt csak (egy jogos) büntetőből (Erdős Bálintot szerelték szabálytalanul) sikerült elérnünk, Versegi Dániel révén. (1:0) Meglepetésre egy perc múlva egyenlített a B.T. Team. (1:1)

A félidő második felében rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és hagytunk kihasználatlanul, de szerencsére Versegi Dániel kettőt értékesített (2:1 ; 3:1), így megnyugtató előnnyel fordultunk. A 33. percben megint szépített a B.T. Team (3:2). Ezt követően azonban nagy fölénybe kerültünk és egy kicsivel jobb arányban értékesítettük a helyzeteinket mint az első félidőben.

Előbb Horváth Ádám iratkozott fel a góllövők közé. (4:2), majd Versegi Dániel szerezte meg negyedik (!) gólját. (5:2) A 40. percben Csanaki Sándor lőtt nagy gólt (6:2), amit Kenyeres Attila überelt egy jobb felső sarokba elhelyezett kapufás bombagóllal. (7:2) Az utolsó percre is maradt egy találat, amit ismét Horváth Ádám jegyzett (8:2). Meg kell jegyezni, hogy a találkozón az ellenfél kapusa nagyon jól védett, de azért kijelenthető, hogy magabiztosan gyűjtöttük be a bajnoki pontokat. Helyzetkihasználásunkon és a pontosságunkon azonban még van mit javítanunk.

9. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Hild Kollégium
6 : 4

Helyszín: Hild Kollégium műfüves pálya
Gl.:Rozsos J. (2), Csanaki S. (2), Berkes Zs., Farkas S.

Hódos (9) - Csanaki (9), Versegi (9), Rozsos (9), Farkas S. (9), Berkes Zs. (9)
Cs.: -

Fontos és nehéz mérkőzés várt ránk, hiszen a Hild Kollégium csapata mindenkire nagyon veszélyes az idei bajnokságban. (csak két vereséget szenvedtek el idáig, és a Karmacsi Autó sokszoros bajnok csapata is vesztesen hagyta el a kolesz-pályáját három héttel ezelőtt)

Mi azonban úgy gondoltuk, hogy megnyerhetjük a találkozót. Ennek megfelelően zárt védekezésből indított veszélyes kontrákkal operáltunk, aminek már a 6. percben meg is lett az eredménye: Csanaki Sándor szerzett vezetést (1:0).

Sajnos egy védelmi hibánkat kihasználva gyorsan egyenlíteni tudott a Hild csapata. (1:1) Továbbra is többet és veszélyesebben támadtunk, így a 15. percben Berkes Zsolt gólja (2:1), majd Rozsos József találata (3:1), már megnyugtató előnyt jelentett.

A félidő hajrájában felzárkózott egy gólra a Hild (3:2). A második játékrészt Farkas Sándor szenzációs megoldása vezette be, ami már a negyedik gólunkat eredményezte. (4:2)

Ezután megint zárkózott a Hild (4:3), azonban most nekünk sikerült gyorsan válaszolnunk a bekapott gólra Csanaki Sándor révén. (5:3) Az utolsó öt perc még két gólt tartogatott a szépszámú nézőközönség örömére. Rozsos József ismét betalált (6:3), majd a Hild kolesz szerezte meg negyedik gólját, kialakítva a végeredményt. (6:4)

Magas színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett gyűjtöttük be a három bajnoki pontot.

10. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Young Boys
5 : 4

Gl.: Csanaki S. (2), Rozsos J. (2), Horváth Á.

Hódos (7) - Csanaki (8), Berkes (7), Horváth (7), Rozsos (7), Erdős (7)
Cs.: -

Sok hiányzónk volt a mai mérkőzésen, de nagy szükségünk volt a három pontra, hogy ott tudjunk maradni az élmezőnyben, így mindent elkövettünk a győzelem érdekében.

Szerencsére gyorsan megszereztük a vezetést, Csanaki Sándor góljával. (1:0) Sajnos néhány perc múlva egyenlített a Young Boys, egy nagy védelmi hibánkat kihasználva. (1:1)

Ezután a kihagyott helyzetek időszaka következett, így nehezen tudtunk elmozdulni az egálról. A 17. percben Rozsos József végre gólra váltotta az egyik akciónkat (2:1), majd Csanaki Sándor lőtt egy bombagólt. (3:1) A szünet előtt szépített a Young Boys (3:2), így minimális előnnyel fordultunk.

A második játékrész 12. percében Horváth Ádám passzolt a hálóba (4:2), majd a hajrában Rozsos József volt ismét eredményes. (5:2) Az utolsó percekben próbáltunk újabb gólokat szerezni, de ehelyett kaptunk két könnyen elkerülhető találatot. (5:3 ; 5:4) A szoros eredmény ellenére, magabiztos győzelmet arattunk.

11. FORDULÓ

Dunaferr Vasas - Csövesek
2 : 8

Góllövőink: Csanaki S., Berkes Zs.

Hódos (4) - Csanaki (5), Kenyeres (5), Rozsos (5), Versegi (5), Horváth (4)
Cs.: Dr. Eszenyi (4), Berkes (5)

Az volt a mérkőzés előtt a kérdés, hogy melyik arcát mutatja majd a csapatunk, az igen erős kerettel érkező Csövesek gárdája ellen. Sajnos már a második percben hátrányba kerültünk (0:1), ráadásul előnyét a 10. percben megduplázta ellenfelünk. (0:2)

Ebben az időszakban a két bekapott gól ellenére nem volt nagy különbség a két alakulat között, hiszen két kapufát is lőttünk, majd a 15. percben Csanaki Sándor az első gólunkat is megszerezte. (1:2) A hajrában egy büntetőből volt eredményes a bajnokaspiráns (1:3), amire a lefújás előtti pillanatokban egy remek szabadrúgás kombinácóból, Berkes Zsolt révén tudtunk válaszolni. (2:3)

A második játékrész 5. percében újra két gólos volt a hátrányunk (2:4) és sajnos a gólt követően kisebb hullámvölgybe kerültünk. Ugyan megpróbáltunk bátrabb támadójátékkal felzárkózni, de így hátul kinyíltunk és a védelmünk üresjáratait a 38. percben kihasználta a Csövesek (2:5), majd a 41. percben ismét eredményesek voltak. (2:6)

Nekünk pedig szinte semmi sem sikerült. Lőttünk két újabb kapufát, hagytunk ki néhány ordító helyzetet, valamint néhány érdekes ítéletet a játékvezetőtől is számon lehetett volna kérnünk, azonban gólokat ismét a Csövesek értek el. (2:7 ; 2:8)

Összességében megállapíthatjuk, hogy fiatal csapatunk még nem tudja állandósítani a helyenként tetszetős és jó játékát, kihagyásainkat pedig a mai találkozón remekül kihasználta a bajnoki címre hajtó Csövesek.