Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2010. ősz)

Tudósítások, a 2010/2011-es bajnokságban lejátszott őszi mérkőzéseinkről:

Dunaferr Vasas – Fejó Therm

5 : 4

Gólszerzőink: Fehér K. (2), Pulai G. (2), Kiss K.

A mérkőzés értékelése:

Mindkét gárdánál voltak távozók és érkezők, így megváltozott kerettel indult a bajnokságnak a két együttes. Jól kezdtük a találkozót, hiszen már a 10. percben sikerült megszereznünk a vezetést, Fehér Krisztián remek találatával. (1:0) A félidő közepén a Fejó Thermtől hozzánk érkező Mészáros Árpád lépett pályára csapatunkba, és lendületes játékának köszönhetően, sorba alakítottuk ki a helyzeteinket. Ezek közül váltott egyet gólra Pulai Gábor (2:0), így kétgólos előnnyel vonultunk pihenőre. A második félidőben egy kapu előtti kavarodást követően, szépített a Fejó. (2:1) Néhány perccel később egy beívelt labdát Pulai Gábor bólintott ellenfelünk kapujába, visszaállítva a kétgólos különbséget. (3:1) Ezt követően pár perces rövidzárlat volt a védekezésünkben, amit azonnal kihasznált a Fejó Therm, és egalizált. (3:2 ; 3:3) Csak rövid ideig volt döntetlen az eredmény. Előbb Fehér Krisztián ragasztott egy hatalmas gólt a jobb felső sarokba (4:3), majd Kiss Krisztián belőtte az ötödik gólunkat is. (5:3) Az utolsó másodpercben még szépített a Fejó (5:4), de mivel már csak a középkezdésre volt idő, így bezsebeltük a három pontot.

Fehérvári József (Fejó Therm): A döntetlen reálisabb lett volna.

Tóth Imre (Dunaferr Vasas): Az új játékosok remekül illeszkedtek be, megvan a három bajnoki pont, és ma este ez volt a legfontosabb.

II. Forduló

2010. szeptember 02.

Dunaferr Vasas – Csövesek

3 : 3

Gólszerzőink: Mészáros Á. (2), Dr. Eszenyi Z.

A tavalyi bajnokságban ezüstérmet szerző Csövesek gárdája várt ránk a második fordulóban. Mindenképpen pontot, pontokat szerettünk volna gyűjteni a találkozón. Az első 10 percben ennek megfelelően ki is alakítottunk  néhány helyzetet, de gólt sajnos az ellenfelünknek sikerült szereznie. (0:1) A játékrész hátralévő részében felváltva voltak veszélyben a kapuk, több gól azonban a szünetig már nem esett. A második félidőben bátrabb támadójátékkal és gólokkal is előrukkoltunk. Előbb egy remek támadást fejezett be góllal Mészáros Árpád (1:1), majd egy kapu elé belőtt labdát szintén Mészáros Árpád vágott a léc alá (2:1) vezetéshez juttatva csapatunkat. A Csövesek alakulata ezután nagy erőket mozgósított az eredmény kozmetikázására. Ennek köszönhetően, a 35. percben egy kapu előtti kavarodást kihasználva sikerült egyenlíteniük (2:2), majd a 40. percben, egy formás akciót követően újabb gólt szereztek, így már az előny is újra náluk volt. (2:3) Azonban a találkozó hajrájára is jutott még egy gól, de ezt már szerencsére mi szereztük. Szép támadás végén Dr. Eszenyi Zoltán, Joó Dávid remek előkészítése után a bal alsó sarokba helyezte a labdát (3:3) egalizálva az eredményt. Az utolsó percekben még Fehér Krisztián lőtte telibe a felső lécet, azonban az eredmény már nem változott. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható.

Fehér Krisztián (Dunaferr Vasas): Az egész csapat remekül teljesített. A döntetlen reális. Az új játékosoknak még össze kell szokni. Külön kiemelném kapusunk, Radványi Áron teljesítményét.

III. Forduló

2010. szeptember 09.

Dunaferr Vasas – B.T. Team

4 : 3

Gólszerzőink: Szabó Sz. (3), Joó D.

Győzelemre készültünk a B.T. Team ellen, de azt sejtettük, hogy nem lesz könnyű megszerezni a három pontot. Az első 10 percben rengeteg helyzetet dolgoztunk, ki de sajnos ekkor még nem tudtuk gólra, gólokra váltani a lehetőségeinket. Ellenfelünk szórványos ellenakciói jelentettek ugyan némi veszélyt, de portásunk, Radványi Áron remekül védte a kapunkat. A 15. percben aztán megtört a jég. Ekkor Szabó Szabolcs szerzett szerencsés gólt. (1:0) A játékrész második felében újabb Szabó Szabolcs találat következett (2:0), amire az utolsó másodpercekben egy szemfüles góllal tudott válaszolni a B.T.Team. (2:1) Fordulás után újra két gól lett az előnyünk, Szabó Szabolcs triplázott. (3:1) A meccs hajrájában előbb szépített a B.T. Team (3:2), majd Joó Dávid egy remek góllal vétette észre magát. (4:2) A találkozó utolsó pillanataiban még szerzett egy gólt a Team (4:3), de ez már a győzelmünket nem veszélyeztette.

Szabó Szabolcs (Dunaferr Vasas): Nagyon jó mérkőzést játszottunk. A probléma az volt, hogy sok helyzetet hagytunk ki, a meccs végén pedig egy kicsit kiengedtünk.

IV. Forduló

2010. szeptember 13. hétfő, 20 óra

Dunaferr Vasas – Alba Volán

4 : 2

Gólszerzőink: Szabó Sz., Kenyeres A., Fehér K., Mészáros Á.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést a sereghajtó Alba Volán ellen, hiszen már az első percben vezetést szereztünk, Szabó Szabolcs furcsa (lövés közben elcsúszott) góljával. (1:0) Ezután sem álltunk le, sorban dolgoztuk ki a helyzeteket, melyek közül az egyiket Kenyeres Attila értékesítette. (2:0) A 17. percben váratlanul szépített egy szabadrúgásból az Alba Volán. (2:1) A félidő hajrájában előbb Fehér Krisztián lőtte ki a pókcsaládot, az Alba kapujának bal felső sarkából (3:1), majd Mészáros Árpád erőszakosságának köszönhetően megszületett a negyedik találatunk is. (4:1) A második játékrészre egyetlen gól jutott, azt ellenfelünk érte el. (4:2) Magabiztos játékkal gyűjtöttük be a három pontot.

Tóth Imre (Dunaferr Vasas): Sikeres főpróba, a ránk váró két (Colosseum, Karmacsi Autó) rangadó előtt.

V. Forduló

2010. szeptember 20.

Dunaferr Vasas – Colosseum

0  :  0

Gólszerzőink: -

A listavezető Colosseum csapata ellen szerettük volna folytatni jó szereplésünket. Mindkét csapat veretlen volt a találkozó előtt és a szép számú nézősereg kíváncsian várta, hogy melyik gárda sorozata szakad meg. Már a mérkőzés elején, a 7. percben nagy gólszerzési lehetőséget hagytunk ki, amikor Szabó Szabolcs rúgott hatalmas kapufát, megelőzve őrzőjét. A kapuk felváltva voltak veszélyben, de szerencsére hálóőrünk, Radványi Áron ismét nagyon jó napot fogott ki. A félidő hajrájában Fehér Krisztián is lőtt egy kapufát, aztán ismét a mi kapunk előtt adódtak meleg pillanatok. A második játékrészben újabb két kapufa jelezte, hogy győzelemre játszunk, de ellenfelünk is elpuskázott néhány óriási helyzetet. Összességében igazságos eredmény született. A döntetlennel csapatunk a dobogó második fokára lépett fel és csak jobb gólarányának köszönhetően maradt éllovas a Colosseum.

Sztanó Miklós (Colosseum): Igazságosnak mondható a pontosztozkodás.

Szabó Szabolcs (Dunaferr Vasas): Az eddigi legjobb csapat volt a Colosseum, akivel az idei bajnokságban játszottunk. Nekik talán egy kicsivel több helyzetük volt, nekünk pedig nagyobbak.

VI. Forduló

2010. szeptember 27. hétfő

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó

3 : 4

Gólszerzőink: Szabó Sz. (2), Fehér K.

A bajnoki cím védője ellen léptünk pályára a hatodik fordulóban. Csapatunk jó formában várta a találkozót és akár a győzelem megszerzése is benne volt a pakliban. Sokáig tapogatózó játék folyt, amit a Karmacsi egy váratlan góllal tört meg a 13. percben. (0:1) A 20. percben erre Fehér Krisztián szabadrúgás góljával válaszoltunk (1:1), így  egál volt a félidőben. A második játékrészben mindkét csapat megpróbálta döntésre vinni a dolgot, amiből úgy tűnt, hogy a 14-szeres bajnokcsapat jön ki jobban, hiszen előbb a vezetést szerezték meg (1:2), majd a  mérkőzésnek ebben a szakaszában fölényben játszó ellenfelünk előbb kettőre (1:3), majd meglepetésre három gólra (1:4) növelte az előnyét. Ezt követően az utolsó tíz percben a kapujuk elé szögeztük a Karmacsi gárdáját és szebbnél szebb gólokkal zárkóztunk fel a hajrában. Szabó Szabolcs volt kétszer is eredményes. (2:4 ; 3:4) Az utolsó percekben már négy (!) csatárral rohamozva próbáltuk döntetlenre menteni az eredményt, azonban ez nem sikerült. Magas színvonalú küzdelmes mérkőzésen maradtunk alul.

Joó Dávid (Dunaferr Vasas): Mindkét csapat sok hibával játszott. A meccs végére nagyon nagy lett az iram, felgyorsultak az események. A döntetlen reálisabb lett volna.

VII. Forduló

2010. október 04. hétfő

Dunaferr Vasas - NEO-Micro

5 : 2

Gólszerzőink: Rozsos J. (3), Szabó Sz., Joó D.

Borongós idő és egy jó ellenfél várt ránk ebben a fordulóban. A mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és már az 5. percben sikerült előnyt szereznünk, Szabó Szabolcs révén. (1:0) A 10. percben, szép összjáték végén, Mészáros Árpád adott parádés gólpasszt Rozsos Józsefnek, s máris kétgólos volt a különbség. (2:0) Az első játékrész több gólt nem hozott. Fordulás után Joó Dávid is feliratkozott a góllövők közé, miután Sárai György egy szabadrúgás-kombináció után tálalt elé nagyszerűen, Dávid pedig remek kapufás gólt lőtt. (3:0) Ezután szépített a NEO. (3:1) A találkozó hajrájában Rozsos József talált újra a Micro kapujába. (4:1) Ezt követően ellenfelünk egy közelről (mintegy 7 méterről) elvégzett szabadrúgásból még tudott szépíteni (4:2), de Rozsos József belőtte saját harmadik, csapatunk ötödik gólját beállítva ezzel a végeredményt. (5:2)

Sárai György (Dunaferr Vasas): Remek közönség-szórakoztató játékkal gyűjtöttük be a bajnoki pontokat.

VIII. Forduló

2010. október 11. hétfő

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió

0 : 1

Győzelmi esélyekkel léptünk pályára a Füredi Panzió csapata ellen a nyolcadik fordulóban. Azonban meglepetésre a mérkőzés első felében, csak egy kapufára futotta támadóinktól. Nagy helyzetet a Füredi Panzió sem tudott kialakítani, így gól nélküli állásnál mentek pihenőre a csapatok. (0:0) A második játékrészben sem a gólokról és a jó játékról szólt a mérkőzés, hanem sokkal inkább a szabálytalanságok és a reklamálások voltak  főszerepben. Ebben a szakaszban, megpróbáltuk átvenni a meccs irányítását, de komoly gólhelyzetet továbbra sem tudtunk összehozni. A Füredi Panzió ellentámadásai viszont nagyon veszélyesek voltak. A 35. percben egy kontrából sajnos sikerült is megszerezniük a vezetést. (0:1) A találkozó hajrájában szabadrúgásokkal és távoli lövésekkel veszélyeztettünk – nem sok sikerrel. A mérkőzés parázs hangulatban ért véget és mivel az idény egyik leggyengébb játékával rukkoltunk elő, a Füredi Panzió jogosan gyűjtötte be a bajnoki pontokat.

Tóth Imre (Dunaferr Vasas): Sajnos a mérkőzésen (a pályán és a pálya mellett egyaránt) több, nem labdarúgó mérkőzésre való jelenet zajlott, ennek ellenére megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Füredi Panzió csapata.

IX. Forduló

2010. október 21. csütörtök, 19 óra

Dunaferr Vasas - Akrasz Bau

3  :  2

Gólszerzőnk: Szabó Sz. (3)

Magabiztosan kezdtük a találkozót, hiszen már az első percben megszereztük a vezetést, Szabó Szabolcs találatával. (1:0) A 8. percben, Szabó Szabolcs újabb góljával már kétgólos volt az előnyünk. (2:0) Nem álltunk le a gólgyártással és ennek köszönhetően negyedóra elteltével Szabó Szabolcs mesterhármasnál tartott. (3:0) A második játékrészben visszavettünk a lendületből és ezt ki is használta az Akrasz Bau, hiszen gyorsan szépítettek (3:1), majd felzárkóztak egy gólra. (3:2) A mérkőzés hajrájában több nagy helyzetet is kihagyott az Akrasz, vagy kapusunk Radványi Áron hárított bravúrosan. A jó első félidő után érthetetlen módon visszaestünk és majdnem kicsúszott a kezünkből a három pont. Szerencsés győzelmet arattunk.

Dr. Eszenyi Zoltán (Dunaferr Vasas): Kiszenvedtük a győzelmet. Kapusunk remekül védett.

Mészáros István (Akrasz Bau): Gratulálok a Dunaferr Vasas fiataljainak. Megjegyzem, nem sok hiányzott ahhoz, hogy meglepetést okozzunk.