Dárdai Pál csapatunk mezében

Dárdai Pál pályára lépett Dunaújvárosban

(Dunaferr Stadion – 2018. 06. 18.)

Ezúttal nem az eredményjelzőn látható számok voltak a legfontosabbak, hanem a korábban a Szekszárd labdarúgójaként megismert, most a gyógykezelésére váró Horváth Péter támogatására összegyűlt összegé.

Dárdai Pál is magára húzta a Dunaferr piros szerelését.

A jótékonysági akcióhoz Dunaújváros önkormányzata és a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Carissa Sportegyesület is csatlakozott.

A mérkőzés számszerű végeredményére nem, de a vendéggyőzelemre különösebb kockázatvállalás nélkül tippelhettek a labdarúgás és az akció iránt érdeklődő nézők. Az ok a Dárdai-féle csapat soraiba beállított három huszonéves bundesligás: Dárdai Márton, Dárdai Palkó és Arne Meier. Őket szemmel láthatóan nem hozta zavarba a hirtelen nyáriassá vált időjárás, sőt, a hazai csapat elszánt védekezése sem.

El kell ismerni, hogy a vendégek jó szellemben és eredményesen tartották kézben a mérkőzést. Bita László és Csikós Gábor keményen tette a dolgát a védekezésben, de Dárdai Palkó megszerezte a vezetést: (0–1) a 12. percben. A kontrázó Sowunmi Thomas nem járt szerencsével, de az újabb támadást ismét Dárdai Palkó zárta le egy újabb góllal: (0–2) ! Az előnyt Arne Meier növelte (0–3). A hazaiak megpróbáltak szépíteni, amit egy villanásra az „Öreg” Dárdai lövése zavart meg, ez alig csúszott mellé, de Szurma Péteré már jobban sikerült: (1–3) a 33. percben. A második félidőre jelentős erősítést kapott az újvárosi keret, hiszen Dárdai Pál és Palkó is felhúzott egy piros mezt, de sajnos a hazai szurkolók öröme nem sokáig tartott, mert a csapat névadója rövid idő múlva ismét kék-fehérre váltott. Az újabb gólt Kulcsár lőtte (1–4). Dárdai Mártonéval már (1–5), majd Arne Meier növelte az előnyt: (1–6), sőt rövid idő múlva duplázott: (1–7).

Ezután vigasztalásul azonnal átállt a mi csapatunkba és Szalainak adott látványos passzal lelkesen folytatta a játékot. Az újabb szépítő találatot Fogarasi Ernő érte el: (2–7) az 53. percben. A következőt Fehér Csaba lőtte (2–8), majd Dárdai Palkó mutatta be, hogy piros mezben is kiválóan teljesít: (3–8). Cserében Dárdai Márton is jegyzett egy újabb találatot: (3–9). A végjátékban Gyalus Zoltán jeleskedett a hazai kapuban, de Szélesi Zoltán, a jelenlegi magyar labdarúgó-válogatott másodedzője is veszélyeztetett egy szabadrúgással. Zárásként az utolsó percig hajtó Dárdai Márton állította be a végeredményt: (3–10).

Dunaújváros Team és a Támogatók – Dárdai Hertha Team:

770 ezer 405 forint!

Horváth Attila, mint az esemény házigazdája, így nyilatkozott a hármas sípszó után: „Az eredményen nem keseregve nagyon örülök, mert elértük az adománygyűjtő célunkat.”

Dárdai Pál, így összegezett: „Ilyenkor nem vérre megy a játék, hanem az örömünkre. Nem akarunk föltétlen nyerni. Segíteni tudtunk és ez a lényeg.”

Földi Ferenc a hazai csapat mestere e szavakkal foglalta össze a szombat délutánt: „Végül is a jó szándék, az adakozás a lényeg, és ez szépen sikerült. Egy beteg labdarúgó gyógykezelését tudunk segíteni, és ez nagyon fontos volt mindannyiunk számára.”

Dunaújváros Team – Dárdai Hertha Team 3-10 (1-3)
Vezették: Mészáros István, Viszokai László, Reinitcz Gábor