Dunaferr Kupa 2009. december 05.

Bronzérmes Dunaferr Vasas

A Dunaferr Vasas labdarúgó kerete is részt vett a Dunaferr Kupán, 2009. december 05-én. A Kupa az Aranyvölgyi Iskolában került megrendezésre, 6 csapat részvételével. A tornán csak az ISD Dunaferr ZRT-nél dolgozó regisztrált munkavállalók szerepelhettek. Mivel csak hat csapat nevezését fogadta el a szervezőbizottság, ezért borítékolható volt, hogy igen jó csapatok fognak megmérkőzni egymással.

Csapatunk mérkőzésről-mérkőzésre javuló játékkal szerepelt a találkozókon. A szervezők eleve úgy állították össze a sorsolást, hogy a várhatóan mindent eldöntő mérkőzés (mintegy döntőként) az utolsó legyen a kupán, amely természetesen a tavalyi Dunaferr Kupa döntőjét játszó Dunaferr Vasas (DVSZ) és a Tűzoltók (a városi bajnok, Karmacsi Autó gárdájából verbuválódott össze a társaság) találkozója volt. Jól gondolták a Kupa lebonyolítói, hiszen nagyon érdekes helyzet állt elő a mindent eldöntő meccs előtt. Amennyiben a Dunaferr Vasas nyer, akkor tornagyőzelem, ha döntetlen az eredmény, akkor ezüstérmesek vagyunk, ha pedig vereséget szenvedünk, akkor a harmadik helyet szerezzük meg. A találkozó a torna legmagasabb színvonalú küzdelmét hozta. Felváltva kerültek veszélybe a kapuk.

1-35

A mérkőzés 10. percében, szabadrúgáshoz jutott a Tűzoltók csapata, mintegy 10 méterről a kapunktól. A labdát lehelyező játékos ugyanazzal a mozdulattal el is rúgta a labdát, amely így akadálytalanul jutott a hálónkba. A bírók (ezt a meccset két játékvezető vezette) megadták a furcsa gólt, így hátrányba kerültünk. (0-1) Továbbra is kiegyenlített játék folyt, azonban ekkor már jóval több helyzetet alakítottunk ki, sajnos eredménytelenül. A Tűzoltók váratlanul újabb gólt szereztek. (0-2) Mi természetesen tovább támadtunk és hamarosan szépítettünk. (1-2) A találkozó hajrájában mindkét csapatnak akadtak még gólszerzési lehetőségei, de az eredmény már nem változott. A tavalyi kupadöntőt lekopírozta a torna két legjobb csapata.

A kiírás szeszélyének köszönhetően, ráadásul csapatunk "csak" a harmadik helyet szerezte így meg, hiszen hiába volt a végül második helyen végző Meleghengermű csapatánál jobb a gólarányunk, több a rúgott gólunk, az egymás elleni eredmény döntött. (megjegyzem azon a mérkőzésen mélyen tudásunk alatt játszottunk) - de ezen kár lenne keseregni, kiváló tornán sikerült megszereznünk a bronzérmet. Gratulálunk a csapatnak!

A gyönyörű kupát megszerző csapat névsora

Radványi Áron (kapus), Horváth Csaba, Mészáros István, Tóth Imre, Kiss "Kiki" Krisztián, Szabó János, Halász Péter, Orosz István, Timkó Barnabás, Bolygó Sándor, Sümegi Miklós (mezőnyjátékosok)