DPASE Lányok Örülhettek Baracson

DPASE Női Labdarúgó Csapat Baracson

Baracson rendezték meg hétvégén a 2017-es Carissa Női Labdarúgó Bajnokság harmadik, a bajnoki címről is döntő fordulóját, melyen ezúttal a rájátszásba jutott három csapat, a házigazda Baracs SE, a DPASE, valamint Holler UNFC együttesei mérték össze egymással erejüket. A forduló előtt a Baracs SE vezette a tabellát, ám előnye mindössze kettő pont volt a DPASE gárdája előtt, míg a Holler UNFC számára az lehetett elsősorban a cél, hogy megszorítsa ellenfeleit a sorozat utolsó állomásán.

Ez nem sikerült a bajnokságban végül harmadik együttesnek, hiszen előbb a baracsiaktól (10-0), majd a dunaújvárosiaktól (9-1) kaptak méretes zakót, s ahogy várható volt, végül a két élcsapat egymás elleni csatája döntötte el a bajnoki cím sorsát. A rangadót a hazaiak kezdték jobban, ám nem tudtak mit kezdeni a DPASE remeklő hálóőrével, Szabó Zsófiával, ráadásul Schnierer Fanni a nagy vetélytársat juttatta előnyhöz az első félidőben. A térfélcsere után nagy erőket mozgósított a Baracs az egyenlítésért, ám ezúttal semmi nem jött be a vendéglátóknak, hiszen a Dunaújváros PASE belőtt, a házigazdák viszont kihagytak egy büntetőt, így némi meglepetésre, de egyáltalán nem érdemtelenül a DPASE gárdája nyerte 2-0-ra a rangadót, így az utolsó meccsen előzte meg riválisát, s szerezte meg ezzel együtt a sorozat bajnoki címét is.