I. Energott Teremliga

I. Energott Teremliga csapatkép

Csapatunk részt vett a 2011. november 21. és 2012. február 22. között megrendezésre kerülő I. Energott teremliga küzdelmeiben. Tizenkét gárdával indult a liga, de a Csövesek visszalépését követően, tizenegy csapatosra olvadt. A versengésében, 6 győzelemmel 1 döntetlennel és 3 vereséggel a negyedik helyet szereztük meg - sokak szerint előrébb is végezhettünk volna. Nem volt szerencsés a lebonyolítás szempontjából az, hogy a liga utolsó fordulói (a 8-9-10-11. fordulók) "belelógtak" a nagypályás csapatok alapozó (felkészülési) időszakába, így több gárda is foghíjas kerettel tudott részt venni a véghajrában. Reméljük jövőre ez a probléma ki lesz küszöbölve.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Energott teremliga - csapatunk eredményei

1. FORDULÓ

2011. NOVEMBER 21. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - FRANK CITY

7 : 0

Góllövőink: Versegi D.(3), Berkes Zs.(2), Horváth Á.(2)

Hódos (0) – Csanaki (7), Kenyeres (7), Rozsos (7), Versegi (7), Berkes (7)

Cs.: Horváth (7), Demlyén (7), Somogyi (0)

A teremliga első fordulójában a "B" csoportban vitézkedő Frankcity csapatával találkoztunk. Már a mérkőzés elején támadólag léptünk fel, és a 7. percben meg is szereztük a vezetést, Versegi Dániel találatával. (1:0) Ezt követően is mezőnyfölényben játszottunk, de ebben a játékrészben már csak egy gólra "futotta", amikor Horváth Ádám lőtt a Frankcity hálójába. (2:0) A fordulást követően már eredményesebbek voltunk, annak ellenére, hogy sok helyzetet "túlcifráztunk". A 32. percben Versegi Dániel növelte az előnyünket (3:0), majd Berkes Zsolt lőtt egy hatalmas szabadrúgás-gólt. (4:0) A hajrában Versegi Dániel remek megoldása eredményezte az újabb gólunkat (5:0), amit egy Horváth Ádám-találat követett (6:0). A végeredményt Berkes Zsolt második gólja állította be. (7:0) Magabiztos játékkal mutatkoztunk be a terembajnokságban.

2. FORDULÓ

2011. NOVEMBER 30. SZERDA, 2000

DUNAFERR VASAS - FÜREDI PANZIÓ

2 : 1

Góllövőink: Somogyi S., Csanaki S.

Hódos (7) – Csanaki (7), Horváth (7), Rozsos (6), Versegi (6), Berkes (6)

Cs.: Demlyén (7), Somogyi (7)

A bajnokságban igen nehéz mérkőzést (2:2) játszottunk a papíron esélytelenebb Füredi Panzió'07 csapatával. Ez sajnos ma este sem volt másképp, hiszen a „füredis fiúk” megint bebizonyították, hogy a papírforma semmit nem jelent. A találkozó első negyedórájában-fölényben játszottunk, beszorítottuk ellenfelünket a kapuja elé. Azonban a 17. percben egy súlyos sérülés történt. Egy ártatlannak tűnő szituációban Horváth Ádám bal térde kifordult és sajnos az esetet követően kórházba kellett szállítani. Ez a balszerencsés sérülés alaposan megzavarta a csapatunkat és sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék. Az első játékrészben gól nem esett, így a második félidőben kellett eldönteni a három pont sorsát. Továbbra sem játszottunk jól, sőt ekkor már néhány komoly akciót is vezetett a Füredi Panzió '07. A 33. percben aztán mégis nálunk volt az előny, amikor Somogyi Sándor lőtt kapásból a hálóba. (1:0) Öt perccel később egyenlített a Füredi (1:1), így a meccs hajrájában mindkét gárda a győztes gólra hajtott. Maradtak ki helyzetek a kapuk előtt, de a mindent eldöntő találatot Csanaki Sándornak köszönhetően mi szereztük meg. (2:1) Győzelmünket Horváth Ádinak ajánljuk, akinek szerencsére nem szakadtak el a térdszalagjai, és törése sincs - legalábbis ez derült ki a röntgen vizsgálat után. Reméljük, hogy mihamarabb újra köztünk lehet.

3. FORDULÓ

2011. DECEMBER 05. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - AKRASZ BAU

1 : 5

Góllövőnk: Versegi D.

Radványi (2) – Csanaki (4), Rozsos (3), Versegi (3), Berkes (3), Somogyi (3)

Cs.: Dr. Eszenyi (3), Demlyén (3), Hódos (0)

Sajnos a teremliga az alapvető terveinket nem fogja szolgálni, ugyanis az volt az elképzelésünk, hogy fiatal csapatunk tagjai (főleg az új játékosok) összeszoknak, és ennek köszönhetően gördülékenyebbé válik majd a játékunk a tavaszi bajnoki találkozókra. Ehelyett a teremmérkőzések rengeteg sérülést hoztak (Horváth Ádám, Kenyeres Attila, és ezen a mérkőzésen Csanaki Sándor, hogy csak néhány játékosunkat említsek). A mai találkozón már csak nagyon szűk kerettel tudtunk megjelenni, ami egyáltalán nem biztató a további mérkőzések előtt. Ennek ellenére ellenfelünk csak a 7. percben jutott el először a kapunkig, de mi sem sokra mentünk a mezőnyfölényünkkel. A 10. percben Somogyi Sándort választották el gyanús körülmények között a labdától, az Akrasz hatosánál. A bírói síp néma maradt és így az ellentámadás végén a második helyzetüket gólra váltották az akraszosok. (0:1)

Két perccel később Rácz játékvezető (miután Radványi kapus elütött egy labdát) úgy ítélte meg a helyzetet, hogy hálóőrünk az ellenfél fejéhez is hozzáért, és a büntetőpontra mutatott. A hetest értékesítette az Akrasz, így szinte helyzet nélkül két góllal vezetett. (0:2) Ekkor már egyre pontatlanabbá vált a játékunk és Csanaki Sándor sérülése is bekövetkezett. A második játékrészben teljesen kicsúszott a mérkőzés a játékvezető kezéből. Kiállította a hatoson kívülre csúszó és kézzel a labdához érő Radványi Áront, aminek következtében megfogyatkozott csapatunk újabb gólt kapott. (0:3) Ebből az emberhátrányból összeszedtünk még egy gólt (0:4), tehát kezdett végleg eldőlni a meccs. A 36. percben a gólhelyzetben lévő játékosunkat állították meg szabálytalanul a hatos vonalán, amiért az ellenfelünktől is kiállított egy játékost. Közben kiegészültünk és az emberelőnyt rögtön gólra is váltotta Versegi Dániel. (1:4) A 41. percben már egyenlő létszámnál egy kapura tartó lövést vállal tessékelt ki Rozsos József, amit Rácz játékvezető kezezésnek látott, ezért újabb büntető és újabb kiállítás következett. A hetest gólra váltották (1:5). A furcsa körülmények között zajló találkozó hajrájában megpróbáltunk a létszámhátrányunk ellenére kozmetikázni az eredményen, ami ugyan nem sikerült, azt azonban érdemes megemlíteni, hogy még egy elképesztő dobása maradt erre az időszakra is Rácz Úrnak, ugyanis "elfelejtette", hogy kiállította játékosunkat... Hiába szóltunk neki, hogy már ki kellene egészülnünk, sikerült az 5 perces kiállítást 8 (!!) percre toldani.

Összességében a nagyon megfogyatkozó keretünk a rossz teljesítményünk és a kritikán aluli játékvezetés okozta a vereségünket.

4. FORDULÓ

2011. DECEMBER 14. SZERDA, 2000

DUNAFERR VASAS - HILD KOLLÉGIUM

2 : 3

Góllövőnk: Somogyi S.(2)

Hódos (4) – Csanaki (0), Csemer (5), Fábián (5), Versegi (5), Berkes (4)

Cs.: Demlyén (4), Somogyi (6), Pulai (5)

A rengeteg sérültünk és hiányzónk miatt két új igazolással (Fábián Norbert és Csemer Elemér) próbáltuk orvosolni a problémáinkat. Nehezen lendültünk játékba és a nagyon lelkes Hild Kollégium meg is szerezte a vezetést a 10. percben. (0:1) Igaz előtte mi is kihagytunk két ordító lehetőséget. A 15. percben egy védelmi megingásunkat használt ki a Hild, így már két gól volt a hátrányunk. (0:2) A félidő hajrájában felváltva zördültek meg a hálók. Előbb a Hild szerezte meg harmadik találatát (0:3), majd egy formás akció végén mi voltunk eredményesek. (Somogyi Sándor - 1:3) A második játékrészben már masszívabb volt a védekezésünk és többet is támadtunk, mint ellenfelünk, azonban gólt csak egyet sikerült szereznünk Somogyi Sándor révén. (2:3) Az utolsó percekben a szerencse is a Hild Kollégium mellé állt, így sikerült megőrizniük minimális előnyüket. Remek mérkőzést látott a szép számú közönség.

5. FORDULÓ

2011. DECEMBER 19. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - FEJÓ THERM

3 : 0

Góllövőink: Versegi D., Rozsos J., Csemer E.

Radványi (7) – Somogyi (6), Csemer (6), Sárai (5), Versegi (6), Fábián (6)

Cs.: Demlyén (6), Pulai (6), Rozsos (6), Berkes (6), Hódos (0)

Két rosszul sikerült mérkőzést követően javítani szerettünk volna, de kellemetlen ellenfél várt ránk, a Fejó Therm gárdája. Az első félidőben többet volt nálunk a labda, veszélyesebb támadásokat vezettünk, mint ellenfelünk, az első gólra mégis a 20. percig kellett várni. Ekkor Versegi Dániel passzolt a bal alsó sarokba. (1:0) A második játékrészben is többet birtokoltuk a labdát, védekezésünk pedig az egész mérkőzésen jól működött. A 38. percben Rozsos József növelte az előnyünket (2:0), a 42. percben pedig Csemer Elemér lőtte ki a jobb alsó sarkot (3:0). Magabiztos játékkal és győzelemmel búcsúztattuk az óévet.

6. FORDULÓ

2012. JANUÁR 09. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - YOUNG BOYS

9 : 2

Góllövőink: Versegi D.(3), Berkes Zs.(2), Somogyi S.(2), Csanaki S., Pulai G.

Rozsos (8) – Somogyi (7), Kenyeres (8), Csanaki (7), Berkes (7), Versegi (7),

Cs.: Demlyén (6), Pulai (8)

Váratlan problémával kellett szembenéznünk a mérkőzés előtt, hiszen keretünk három (!) kapusa közül egyik sem tudott a mai találkozón csapatunk rendelkezésére állni. Így kényszerből Rozsos József kezdett a kapuban, majd a második félidőben Pulai Gábor védte a hálónkat. Nagy örömünkre mindketten remek teljesítményt nyújtottak. A mérkőzés első 10 percében többet támadtunk, kihagytunk néhány helyzetet, és két kapufát is rúgtunk. Meg kell jegyezni, hogy ebben az időszakban a Young Boys is jelentkezett két zúgó kapufával. A 13. percben Versegi Dániel végre megszerezte a vezetést. (1:0) A félidő hajrájában, már magabiztosabb játékkal és további gólokkal jeleztük, hogy meg szeretnénk szerezni a három pontot. Előbb Pulai Gábor lőtt gólt (2:0), majd Somogyi Sándor jutatta nagyszerű mozdulattal a kapuba a labdát (3:0).

A második játékrész elején tovább növeltük az előnyünket, Csanaki Sándor bombagóljával. (4:0) Erre azonban volt válasza a Young Boysnak. (4:1) Nem zavarta meg csapatunkat a szépítő találat, sőt újabb Dunaferr Vasas gólok következtek. Berkes Zsolt (5:1), majd Versegi Dániel (6:1) iratkozott fel a góllövők közé. Ismét szépített az ellenfél (6:2), de Somogyi Sándor (7:2), majd Berkes Zsolt (8:2) is újabb találattal jelentkezett, így tovább nőtt a különbség. Az utolsó percekben Versegi Dániel belőtte harmadik gólját (9:2) kialakítva a végeredményt. Magabiztos játékkal nyertük meg a mérkőzést, azonban jobb helyzetkihasználással akár nagyobb arányban is győzhettünk volna.

7. FORDULÓ

2012. JANUÁR 23. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - UV. MICRO

5 : 4

Góllövőink: Versegi D. (2), Somogyi S., Csanaki S., Berkes Zs.

Hódos (7) – Somogyi (8), Demlyén (7), Csanaki (7), Berkes (7), Versegi (8)

Cs.: -

Nehéz mérkőzés várt ránk a jó erőkből álló UV. Micro csapata ellen, a teremliga 7. fordulójában. A találkozó elején enyhe mezőnyfölényt sikerült kialakítanunk, de az első gólunkra a 11. percig várni kellett. Ekkor Somogyi Sándor lőtt egy jól kijátszott akció végén a hálóba. (1:0) Három perc múlva Versegi Dániel szabadrúgásból növelte az előnyünket. (2:0) A 18. percben szépített a Micro (2:1), amire gyorsan válaszoltunk, Versegi Dániel bombagóljával. (3:1) Sajnos a szünetre mégis csak egygólos előnnyel mentünk, mert az UV. Micro ismét betalált. (3:2) A második játékrész nagyon rosszul indult. A 28. percben öngólt vétettünk, így egálra alakult az eredmény. (3:3) Nyílt sisakos bátor játékot produkáltak a csapatok a második félidőben, és újabb gólok is következtek. A 35. percben Csanaki Sándor meglőtte a "szokásos" nagy gólját (4:3), és ez az állás – annak ellenére, hogy mindkét oldalon maradtak ki helyzetek – az utolsó percekig nem is változott. A lefújás előtt nem sokkal azonban egy furcsa góllal (összerúgott a kapunk előtt az UV Micro csatára a hálóőrünkkel és a labda becsorgott a hálóba) ismét egyenlített a Micro (4:4), de ma a slusszpoén a mienk volt. A születésnapját ünneplő Berkes Zsolt - több kihagyott helyzetet követően - az 50. percben a bal felső sarokba bombázta a labdát (5:4) megszerezve csapatunknak a győzelmet.

Jó mérkőzésen, többször is nálunk volt a vezetés – volt, hogy kétgólos előnyre is szert tettünk – így azt gondolom az egygólos győzelmünk megérdemelt. Megjegyzem: időnként a szerencse is mellénk állt. Az igen egységes csapat benyomását keltő és határozott játékot bemutató UV. Micro nagyon megnehezítette a dolgunkat.

BERKES ZSOLTNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!

8. FORDULÓ

2012. Január 23. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - SÁRGA TAXI

4 : 2

Góllövőink: Csanaki S., Pulai G., Somogyi S., Berkes Zs.

Hódos (7) – Somogyi (8), Bolygó (7), Csanaki (7), Berkes (7), Pulai (7),

Cs.: Demlyén (7)

A fordulóra árnyékot vetett az a váratlan hír, hogy az egyik nagy favorit, a Csövesek gárdája visszalépett a további küzdelmektől. Ugyanakkor ez azt jelentette, hogy újra ringbe szállt csapatunk a teremliga megnyeréséért. Ehhez azonban soron következő ellenfelünk a Sárga Taxi jelentette a legfrissebb akadályt. Magabiztosan kezdtük a találkozót. Több nagy helyzetet kihagytunk és két kapufát is lőttünk az első félidő elején. Később szerencsére azért gólokat is szereztünk. Előbb Csanaki Sándor bombagólja borzolta a kedélyeket (1:0), majd Pulai Gábor vágta a léc alá a labdát a 17. percben. (2:0) A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe. Sok helyzetet kihagytunk, de ismét születtek gólok. Somogyi Sándor a 37. percben háromra növelte az előnyt (3:0), Berkes Zsolt pedig 4 perc múlva már négygólosra alakította a különbséget. (4:0) A találkozó hajrájában további helyzeteket hagytunk kihasználatlanul és ahogy ez lenni szokott, az utolsó pillanatokban váratlanul kaptunk két elkerülhető gólt. (4:1 ; 4:2) Összességében az eredmény a Sárga Taxira nézve hízelgő, magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

9. FORDULÓ

2012. Február 06. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - FÜREDI PANZIÓ 09

2 : 4

Góllövőink: Csanaki S., Somogyi S.

Hódos (3) – Csanaki (5), Berkes (4), Bolygó (4), Somogyi (4), Kenyeres (4)

Cs.: Demlyén (4)

Foghíjas kerettel tudtunk csak kiállni erre a fontos mérkőzésre. Két játékosunk sajnos a zord időjárási körülmények miatt nem érkezett meg a találkozóra, hárman pedig más (iskolai, munkahelyi, családi) elfoglaltság miatt nem tudtak a csapat rendelkezésére állni.

Az első játékrész kiegyenlített csatát hozott, kisebb helyzetek alakultak csak ki a kapuk előtt. A 20. percben egy véleményes szerelést a kapunk előterében kiállítással sújtott a játékvezető, majd az ítélettel egyet nem értő sportszerűtlenül viselkedő kapusunkat (megdobta labdával az ellenfél egyik játékosát) szintén a pályán kívülre parancsolt a bíró. Az öt perces kettős emberhátrány első négy percét kapott gól nélkül hoztuk le, azonban a fordulást követően a második félidőre jutó egy percben sajnos gólt kaptunk. (0:1) A folytatásban természetesen mindent megpróbáltunk az egyenlítés érdekében, de csak két kapufát sikerült rúgnunk.  A 37. percben egy távoli (jól eltalált) lövésbe valaki beleért – becsapva ezzel a kapusunkat – így már kétgólos volt a hátrányunk. (0:2) Továbbra is támadtunk, és megint gólt kaptunk. Ezúttal egyik védőnk szorításából tudta a kapunk felé irányítani a labdát az ellenfél csatára és az ellentétes sarok felé induló kapusunk mellett a hálóba vánszorgott a játékszer. (0:3) Két perccel később egy éles szögből leadott lövés kötött ki a kapunkba (4:0), nekünk pedig továbbra sem sikerült semmi. A 46. percben végre betaláltunk. Csanaki Sándor nagy lövése csúszott be a Füredi Panzió kapusának a lába között. (1:4) Az utolsó percekben újabb gólt szereztünk – ezúttal Somogyi Sándor talált a kapuba. (2:4) További felzárkózásra már nem volt idő, így ellenfelünk megszerezte a nagyon fontos három pontot. A mai találkozón nem nyújtottunk jó játékot és a szerencsével is hadilábon álltunk. Megérdemelten nyert a Füredi Panzió '09, a sok kisebb-nagyobb problémánk pedig ezúttal a vereségünkhöz vezetett.

10. FORDULÓ

2012. Február 13. HÉTFŐ, 2000

DUNAFERR VASAS - VARÁZS KÉP

3 : 3

Góllövőink: Berkes Zs., Csanaki, Tóth

Hódos (3) – Csanaki (4), Bolygó (4), Somogyi (4), Berkes (4), Tóth (3)

Cs.: -

A teremliga 10. (számunkra a Csövesek visszalépése miatt: utolsó) fordulójának már a végső sorrend tekintetében semmilyen tétje nem volt. Sajnos a jól (12 lelkes csapattal) induló terembajnokság a sorozat végére elvesztette varázsát. Ez leginkább annak volt köszönhető, hogy az utolsó 4-5 forduló "belelógott" a nagypályás csapatok – időközben elinduló – felkészülési időszakába, így egymást követték a foghíjas gárdák mérkőzései, hiszen a kispályás játékosok zöme nagypályán is vitézkedik. Mi is ilyen gondokkal küszködünk már néhány forduló óta, de ez igaz volt mai ellenfelünkre is.

Ilyen körülmények között kezdődött a találkozó. A 12. percben megszereztük a vezetést, Berkes Zsolt révén. (1:0) A félidő derekán egyenlített a Varázs Kép. (1:1) Az első játékrész hajrájában ismét megszereztük a vezetést Csanaki Sándor góljával. (2:1) A második 25 percben rengeteget támadtunk, de a Varázs Kép kapusa "varázslatosan"védett. A 40. percben váratlanul egyenlített az ellenfél. (2:2) Az utolsó percekben előbb megszereztük a vezetést (Tóth Imre – 3:2), majd egalizált a Varázs Kép (3:3) – kialakítva a végeredményt. Ezzel ugyan időlegesen felléptünk a dobogóra, de reálisan a végelszámolásnál a 4. helyet fogjuk megszerezni.

Mindenkinek jó pihenést, folytatás a bajnokságban.

1800 Füredi Panzió '09 - Varázs Kép   10 : 2

1900 UV. Micro - Csövesek   3 : 0 (játék nélkül)

Február 06. hétfő

1800 Csövesek - Sárga Taxi   0 : 3 (játék nélkül)

Február 13. hétfő

1800 Csövesek - Füredi Panzió '09   (elmaradt)

1900 Sárga Taxi - Frankcity   5 : 3

2000 Dunaferr Vasas - Varázs Kép   3 : 3

Február 15. szerda

1900 Young Boys - Akrasz Bau   0 : 3 (játék nélkül)

2000 UV. Micro - Füredi Panzió '07   6 : 5

2100 Fejó Therm - Hild Kollégium   0 : 3

11. Forduló

Február 20. hétfő

1800 Hild kollégium - Young Boys   3 : 0 (játék nélkül)

1900 Akrasz Bau - UV. Micro   3 : 3

2000 Frankcity - Füredi Panzió '09   1 : 11

Február 22. szerda

1900 Füredi Panzió '07 - Sárga Taxi   5 : 2

2000 Csövesek - Dunaferr Vasas   (elmaradt)

**A Young Boys csapatától 5 pont levonva

A szabályok értelmében a teremliga bajnoki címéről, egy mindent eldöntő "Arany mérkőzés" döntött, amit a Füredi Panzió'09 csapata nyert meg. Gratulálunk a tornán résztvevő csapatoknak.

Arany Mérkőzés:

Füredi Panzió '09 - Hild Kollégium

5 : 3

Helyezések eldöntése

A bajnokságok helyezési sorrendjét a bajnoki mérkőzéseken megszerzett pontok összessége határozza meg.

Azonos pontszám esetén az alábbi sorrend dönt:

1. több győzelem

2. az egymás ellen játszott bajnoki mérkőzések pontkülönbsége

3. az egymás ellen játszott bajnoki mérkőzések gólkülönbsége

4. gólkülönbség

5. több rúgott gól

A győzelemért 3 pont, a döntetlenért 1 pont, vereség esetén 0 pont jár. Kizárt vagy visszalépett csapatok esetében a Labdarúgás Szabályzata az irányadó.

- Bajnoki címről pontkülönbség dönt.

- Két csapat azonos pontszáma esetén egy további mérkőzés dönt a győztesről. Amennyiben a mérkőzés döntetlenül végződik, 2x5 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az eredmény, akkor 3-3 büntetőrúgás következik, majd szükség esetén felváltva lövik a büntetőket a csapatok.

- Kettőnél több csapat pontazonossága esetén körmérkőzéssel dől el a bajnoki cím.