(Elhalasztva: 2011. 06. 02. csütörtök, 19 óra - Duna sor)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dunaferr Vasas – Csövesek

1 : 6 (0 : 3)

Gólszerzőnk: Kenyeres Attila

Idény eleji forma

Rövid tapogatózó játék után kezdett el felpörögni a mérkőzés. A 10. percben egy távoli lövés utat talált a kapunkba, így gyorsan vezetéshez jutott a Csövesek gárdája. (0:1) A félidő középső szakaszában állandósult ellenfelünk fölénye, főleg a mi kapunk forgott veszélyben. Azon felül, hogy a 15. percben (0:2) és a 18. percben (0:3) újabb gólokat kaptunk, még két-három nagy lehetőséget el is puskázott az ellenfél. A második játékrész első tíz percében nem sokat változott a mérkőzés képe, pedig cserékkel is próbáltunk frissíteni. Előbb a 35. percben nőtt a különbség a két csapat között (0:4), majd a 37. percben (0:5). Ezt követően tudtuk rendezni a sorokat és a 40. perctől a lefújásig már sikerült enyhe mezőnyfölényt kialakítanunk. Ekkor néhány kecsegtető helyzetet is összehoztunk, de a bajnokaspiráns remekül védő kapusát csak egyszer sikerült mattolnunk, amikor Kenyeres Attila lőtt egy szép gólt. (1:5) Az utolsó pillanatokra még jutott egy Csövesek találat (1:6), ami egyben a végeredményt is jelentette.

Annak ellenére, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban (főleg az utolsó negyedórában) jó teljesítményt nyújtottunk (ami biztató a következő fordulókra nézve), el kell ismerni, hogy a mai találkozón megérdemelten nyert még ilyen arányban is a bajnoki címért harcban álló Csövesek együttese.

Jók: Kenyeres A., Versegi D., Rozsos J.

III. forduló

Április 07. csütörtök, 19 óra

Dunaferr Vasas – B.T. Team

4 : 3 (2 : 1)

Gólszerzőink: Sárai Gy., Fehér K., Rozsos J., Csanaki S.

Változatos mérkőzés

Mi számítottunk a mérkőzés esélyesének és ennek megfelelően támadólag léptünk fel. A bátor játéknak meg is lett az eredménye, hiszen néhány kimaradt helyzetet követően, a 7. percben Sárai György megszerezte a vezetést. (1:0) A játékrész középső szakaszában váratlanul egyenlített a B.T. Team. (1:1) Ebben az időszakban néhány veszélyes támadást is vezetett ellenfelünk, azonban újabb gólt mi értünk el, Fehér Krisztián révén. (2:1) A szünetig már nem változott az eredmény. A második félidőben gyorsan egalizált a Team (2:2), de a 35. percben már ismét nálunk volt az előny, amikor Rozsos József lőtt a kapuba. (3:2) Az utolsó 10 percre még két gól jutott. Sajnos előbb ismét meglepett bennünket a B.T. Team (3:3), azonban Csanaki Sándor bombagólja már csapatunk győzelmét jelentette. (4:3) Változatos, de nem túl magas színvonalú találkozón gyűjtöttük be a három bajnoki pontot.

Jók: Kenyeres A., Hódos T., Rozsos J.

IV. forduló

Április 11. hétfő, 20 óra

Dunaferr Vasas – Alba Volán

6 : 7 (3 : 2)

Gólszerzőink: Kenyeres A. (2), Versegi D. (2), Sárai Gy., Pulai G.

10 perc rövidzárlat - meglepő vereség

A biztos három pont reményében léptünk ma este pályára a tabella utolsó helyén tanyázó Alba Volán ellen. Ennek megfelelően már a 3. percben nálunk volt az előny, Versegi Dániel góljának köszönhetően. (1:0) A 11. percben sikerült egalizálnia a sereghajtónak. (1:1) Ezt követően előbb Pulai Gábor lőtt remek gólt (2:1), majd Kenyeres Attila volt eredményes. (3:1) A félidő végén megint feljött egy gólra a Volán. (3:2)

A második játékrész elején Sárai György vágta a léc alá a labdát (4:2), majd Kenyeres Attila megszerezte második gólját. (5:2) Ezután érthetetlenül kiengedtünk és az ellenfél is meglepődött azon, hogy egyre közelebb kerül hozzánk. Előbb egy szerencsés gólt szereztek (5:3), majd egy szabadrúgást lőttek a rosszul felállított sorfal mellett a bal felső sarokba. (5:4). Ebben az időszakban szinte minden sikerült az Alba Volánnak. A 42. percben már egyenlő volt az eredmény (5:5), majd a többször is rossz megoldásokat választó védelmünk a hatodik (5:6), majd a hetedik gólt is összehozta. (5:7) A hajrában még szépítettünk Versegi Dániel révén (6:7), de pontot már nem sikerült mentenünk. Az Alba Volán óriási meglepetésre megszerezte harmadik bajnoki győzelmét.

Hullámvölgyben

Rengeteg hiányzónk volt a mai találkozón, sérüléseknek és munkahelyi elfoglaltságoknak köszönhetően. Ráadásul a mezőny egyik legerősebb csapata, a Colosseum Háromkirályok együttese várt, az egyébként is igen mély hullámvölgybe került csapatunkra. A negatív előjelek ellenére kiegyenlített játék alakult ki az első félidőben. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, az első gólra mégis egészen a 21. percig kellett várni. Ekkor egy szabadrúgást követően a kapunk mellé tartó labdába ért bele szerencsésen egy Colosseum-játékos, megszerezve az előnyt a bronzéremre hajtó együttesnek. (0:1) A félidő hátralévő néhány percében több gól nem esett. A második játékrész első 10 percében nem sokat változott a mérkőzés képe. A 13. percben azonban ismét gólt ért el a Colosseum, kettőre növelve az előnyt. (0:2) A következő 5 percben két újabb gólt szerzett a Háromkirályok, (0:3; 0:4) szerencsés körülmények között. Meg kell azonban jegyezni, hogy a gólokhoz ugyan Fortuna is szükségeltetett, azonban három zúgó kapufa is jelezte ellenfelünk magabiztosságát. Ezeknél a szituációknál nekünk volt szerencsénk. A meccs utolsó perceire még egy szemfüles Colosseum-gól maradt (0:5) nagy különbségűre alakítva a győzelmet. A mai mérkőzésen sajnos ennyivel jobb volt aktuális ellenfelünk.

Küzdelmes mérkőzés

A 15-szörös bajnok ellen mindig izgalmas, jó mérkőzéseket szoktunk játszani. Azonban gárdánk az utóbbi bajnoki találkozókon gyenge teljesítményt nyújtott így sokan arra számítottak, hogy az abszolút esélyesnek számító bajnokcsapat könnyedén legyőz bennünket. Mi viszont úgy gondoltuk, ideje megmutatnunk a jobbik arcunkat. Ennek megfelelően fegyelmezetten tette mindenki a dolgát, zárt védekezésből, próbáltunk kontrákat vezetni és helyzeteket kialakítani a Karmacsi kapuja előtt. A találkozó 11. percében sikerült is megszereznünk a vezetést, Versegi Dániel remek góljának köszönhetően. (1:0) A találatot követően helyzetek maradtak ki mindkét oldalon, de a 17. percben ismét mi örülhettünk. Ekkor Kenyeres Attila lőtt a bal felső sarokba. (2:0) A félidő utolsó perceiben tudott szépíteni a bajnok. (2:1) A második játékrészben is maradt a nagy iram és a magas színvonal. A szép számú közönség jól szórakozott, annak ellenére, hogy ebben az időszakban csak egy találat született, amit sajnos a Karmacsi csapata szerzett. (2:2) Kétgólos vezetésünk ellenére igazságosnak mondható a pontosztozkodás.

Jók: Az egész csapat

VII. forduló

Május 09. hétfő, 18 óra

Dunaferr Vasas – NEO Micro

9 : 5 (3 : 1)

Gólszerzőink: Versegi D. (3), Berkes Zs. (2), Rozsos J. (2), Somogyi S. (2)

Nagy fölényben

A bajnokság ötödik és hatodik helyezettjének találkozóján mi számítottunk az esélyesnek és ennek megfelelően már az első félidőben rengeteg helyzetet kidolgoztunk, melyeknek nagy részét sajnos sikerült elrontanunk. A 8. percben Versegi Dániel egy ilyen lehetőséget végre gólra váltott, megszerezve a vezetést csapatunknak. (1:0) Ezután ismét kihagyott helyzetek sora következett. A 15. percben aztán Rozsos József belőtte második gólunkat (2:0), majd néhány perc múlva Berkes Zsolt háromra növelte a különbséget. (3:0) Fölényünk tovább tartott, azonban a ritka ellentámadások egyikét (egy szögletet) gólra váltotta a NEO Micro. (3:1) A második játékrészben is helyzetek sokaságát dolgoztuk ki – és rontottuk el. Ráadásul ismét szépíteni tudott a NEO (3:2), de aztán Versegi Dániel duplázott (4:2), majd Somogyi Sándor is eredményes volt. (5:2) A NEO újabb szépítésére (5:3), előbb Versegi Dániel (6:3), majd Berkes Zsolt (7:3) válaszolt.

Helyzetkihasználásunk továbbra is katasztrofális volt. Legalább tíz "elronthatatlan" szitut sikerült elhibáznunk. A foci törvénye szerint, a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát. Így történt ez most is: a NEO ismét gólt ért el. (7:4) Ezután Rozsos József sokadik helyzetét végre értékesítette (8:4), majd Somogyi Sándor belőtte a kilencedik gólunkat. (9:4) Az utolsó pillanatokban még tudott szépíteni ellenfelünk (9:5), kialakítva a végeredményt. A találkozón nagyon nagy fölényben játszottunk. Kijelenthető, hogy a játék képe alapján az eredmény a NEO Micro-ra nézve hízelgő.

VIII. forduló

Május 16. hétfő, 20 óra

Dunaferr Vasas – Füredi Panzió

4 : 5 (2 : 2)

Gólszerzőink: Rozsos J. (3), Versegi D.

Magas színvonal

Jó mérkőzésre volt kilátás, hiszen mindkét csapat a tabella első felében foglal helyet. Támadólag lépett fel a Füredi Panzió és a 3. percben meg is szerezték a vezetést. (0:1) Nyolc perccel később sikerült egyenlítenünk, egy remek Versegi Dániel lövéssel. (1:1) A félidő közepén ismét ott volt az előny (1:2), amit a 21. percben Rozsos József annulált. (2:2) A második játékrész is kiegyenlített játékot hozott, azonban a Füredi Panzió ismét gólt szerzett. (2:3) Ezután 6 perc alatt sikerült fordítanunk! A 38. percben Rozsos József lőtt a bal sarokba (3:3), majd a 44. percben szintén Rozsos József volt eredményes. (4:3) A találkozó hajrája sajnos az ellenfelünknek sikerült jobban, mert ugyan helyzeteket mindkét gárda dolgozott ki ebben az időszakban, gólt azonban a Füredi Panzió tudott elérni. Előbb egy kapu előtti kavarodásból (4:4), majd egy szögletet követően. (4:5)

Összességében a várt magas színvonalú teljesítményt produkálta a két csapat, de a szerencse ezúttal a Füredi Panzió mellé szegődött. A döntetlen talán reálisabb lett volna.

Jók: Radványi Á., Hódos T., Versegi D., Kenyeres A., Rozsos J.

IX. forduló

Május 26. Csütörtök, 19 óra

Dunaferr Vasas – Akrasz Bau

3 : 4 (1 : 1)

Gólszerzőink: Sárai Gy., Mészáros I. (öngól), Kenyeres A.

Enervált játék

Már a harmadik percben megszereztük a vezetést, Sárai György találatával. (1:0) Azonban az látszott csapatunkon, hogy az elmúlt fordulókban mutatott remek játékunkat nem sikerült a mai találkozóra átmentenünk. A játékrész közepén egalizált az Akrasz Bau. (1:1) A második félidő elején ismét nálunk volt az előny, egy szerencsés öngóllal. (2:1) Ezt követően kiegyenlített mezőnyjáték folyt, sajnos nyoma sem volt annak, hogy 22 (!) pont a különbség a tabellán a két csapat között. A 40. percben ismét eredményes volt az Akrasz (2:2), majd két perc múlva belőtték a harmadik góljukat is. (3:2) A meccs hajrájában főleg az ellenfél kapuja előtt pattogott a játékszer és Kenyeres Attila az egyik kínálkozó lehetőséget gólra is váltotta. (3:3) Az utolsó percekben megpróbáltuk megszerezni a győzelmet, azonban kinyíló védelmünk mellett az Akrasznak sikerült bevinnie a mindent eldöntő találatot. (3:4) Összességében enervált, fáradt játékot nyújtottunk, amit kitűnően kihasznált az Akrasz Bau és megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

Jók: Kenyeres Attila, Radványi Áron

Az első fordulóból elmaradt találkozó pótlása

Június 02. csütörtök, 19 óra

7 : 3 (4 : 0)

Gólszerzőink: Kenyeres A. (3), Versegi D. (2), Dr. Eszenyi Z., Sárai Gy.

Magabiztos győzelem

Már a 10. (!) másodpercben megszereztük a vezetést Versegi Dániel találatával. (1:0) A 8. percben Kenyeres Attila kettőre növelte a különbséget (2:0), majd ismét Versegi Dániel volt eredményes. (3:0) A Fejó Therm szórványos ellentámadásai szerencsére nem jelentettek komolyabb veszélyt ebben az időszakban a kapunkra. A félidő végén Sárai György lőtt egy végletekig kijátszott helyzet végén a kapuba. (4:0) A második játékrész elején szépített a Fejó (4:1), de nem sokáig örülhettek, mert Kenyeres Attila belőtte saját második, csapatunk ötödik gólját. (5:1) Ekkor már a Fejó Therm is vezetett néhány veszélyes akciót, de Hódos Tamás biztosan őrizte kapunkat. Dr. Eszenyi Zoltán a 40. percben megszerezte hatodik gólunkat (6:1), amire egy szép találattal válaszolt ellenfelünk. (6:2) A hajrában Kenyeres Attila harmadszor iratkozott fel a góllövők közé. (7:2) Az utolsó percekben még tudott az eredményen kozmetikázni a Fejó Therm (7:3), de a három pont sorsa nem forgott veszélyben.

Jók: Versegi D., Kenyeres A., Sárai Gy., Hódos T.