Dunaújváros, DLSZ Aréna
Mérkőzés játékvezetője
Nagy Milán

46.960679869336, 18.927659864084

Győzelmi esélyekkel léptünk pályára és a csapat összeállítása is bizalomra adott okot, hiszen jól álltunk fel, rutinos játékosok alkották ma este a keretet. Ennek megfelelően magunkhoz is ragadtuk a kezdeményezést és már a találkozó elején sikerült nagyon komoly ziccereket kialakítanunk az SZP Asztalos kapuja előtt. A többnyire védekező és csak néhány ellentámadást vezető ellenfelünk az első negyedóra végéig tudta megúszni kapott gól nélkül. Ekkor Gerebenics Norbert lőtt a hálóba, megszerezve a vezetést csapatunknak (0:1). A folytatásban sem változott a játék képe, de a félidőig már újabb gól nem esett. A szünet után próbáltuk eldönteni a találkozót, de egyre-másra maradtak ki a helyzetek, sőt ekkor már bátrabb kontrákkal operált az Asztalos, aminek a hajrában meg is lett az eredménye, hiszen egy eladott labdából sikerült nekik az egalizálás (1:1). Az utolsó percekben teljesen benyomtuk a három pont megszerzése érdekében a kapujuk elé az egy emberként védekező ellenfelet, akik pillanatokkal a vége előtt a támadásokat segítő (így a félpályáig fellépő) kapusunk felett egy inkább felszabadító jellegű rúgással bevették az üres kapunkat (2:1), így nagy meglepetésre megszerezték a győzelmet, hiszen a középkezdés után a mérkőzést egyébként remekül vezető bíró lefújta a derbit.

Jövő héten a GBB Zrt ellen kell javítanunk.