Hírek a kispályás labdarúgó csapatról (2014. tavasz)

Focimeccs a pályán

A 2103-as évet csapatunk egy remek tornagyőzelemmel zárta, hiszen sikerült megnyernünk az ötödik alkalommal kiírt ZEUS Old Boys kupát (35 év felettiek) ami azért is örvendetes, mert még soha nem sikerült ebben a versengésben az élen végeznünk. Az idei esztendő első komoly megmérettetése a XII. Carissa Kupa Országos Labdarúgó Torna volt. Alakulatunk azzal a nem titkolt szándékkal nevezett be a Dunaújváros Sportcsarnokban megrendezésre kerülő nagyszabású rendezvényre, hogy megnyerje a rangos viadalt. Sajnos ez nem sikerült, hiszen már a csoportmérkőzések során elvérzett csapatunk, ami nagy csalódás volt játékosainknak, támogatóinknak, szimpatizánsainknak egyaránt.  – Talán csak az ellenfeleink nem szomorkodtak…

A folytatásban már sikeresebb időszak következett, hiszen márciusban folytatódtak a Dunaújvárosi Kispályás Labdarúgó Bajnokság küzdelmei, ahol az előkelő 3. helyről vághattunk neki a tavaszi szezonnak. Váratlanul érte azonban az a kellemetlen hír a csapatokat, hogy a nagyon jó játékerőt képviselő „Csövesek” gárdája visszalépett a pontvadászattól és nem indul el tavasszal a bajnokságban. Ez a visszalépés azt eredményezte, hogy a második helyre léptünk előre – még az indulás előtt – a bajnoki tabellán (a „Csövesek” együttese ezüstérmes pozícióban volt), egy pontra megközelítve a 17-szeres bajnok, címvédő Karmacsi Autó FC. csapatát.

Fontos tudni, hogy a bajnokság 2013/2014-es szezonja az alsóház-felsőház szisztéma szerint bonyolódik, ami azt jelenti, hogy az őszi idényben a 12 csapat küzdelme arról hivatott dönteni, hogy ki végez az első hat, illetve a második hat helyen. A 11 fordulóban megszerzett pozíció alapján alakult ki a felsőház (1-6), és az alsóház (7-12) mezőnye.

A Dunaferr Vasas az őszi mérkőzéseken a legtöbb gólt (72) rúgva magabiztosan került be a felsőház csapatai közé és nagyszerű teljesítményt nyújtva – négy fordulót követően öt (!) ponttal – vezeti a tabellát veretlenül.

4

Egy kissé idény eleji játékkal, de legyőztük a tavalyi ezüstérmes Füredi Panzió ’09 csapatát (2:1), majd a remek erőkből álló Colosseum Háromkirályok FC. alakulata következett (3:2). A bajnokság végkimenetelét nagyban befolyásoló rangadóra – a Karmacsi Autó FC. elleni találkozóra – ez után került sor. A mérkőzést április 10-én játszottuk le, 19 órai kezdéssel és – ahogy várható volt – a bajnokcsapat négy nagyon komoly légióssal érkezett a mérkőzésre, akik a Dunakeszi Kinizsi NBI-es futsal csapatát is erősítik. Szerencsére ezen az estén nem tudtak segíteni ellenfelünknek, mert szenzációs játékkal 8:3-ra (!) legyőztük az aktuális bajnokcsapatot. A rájátszás első körét a River Plate elleni derbi zárta, ahol magabiztosan gyűjtöttük be a pontokat az idény meglepetés csapata ellen. (7:2)