MARKÓ LAJOS VÁROSI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG ZEUS I. OSZTÁLY

Ács Gábor (6) - Farkas Attila (6), Jenei Ottó (6),

Farkas Viktor (7), Bogáti Péter (6), Szabó Szabolcs (6)

Cs.: Szili Szabolcs (6)

Gólszerzőink: Farkas Viktor (2), Farkas Attila, Bogáti Péter

Nehéz ellenfél várt ránk a tavaszi idény első fordulójában. A Dunabiztos-Micro nyílt sisakos játéka minden csapatnak fejtörést szokott okozni. Ma sem volt ez másképp, hiszen nem álltak be védekezni, hanem támadószellemben kezdték a mérkőzést, de a hátsó alakzatuk ennek ellenére igen jól zárt. Fiatal kapusuk a közel 220 centis Hruby Tamás nagyszerűen védett.

Eleinte csak egy kapufára, valamint nagy helyzetek kialakítására futotta tőlünk, azonban gólt csak a félidő derekán tudtunk elérni, Farkas Viktor remek lövésének köszönhetően. (0:1) A játékrész hajrájában Farkas Attila is betalált (0:2), de erre a gólra a Dunabiztos előbb egy zúgó kapufával, majd egy góllal (1:2) tudott válaszolni még a fordulás előtt. A második 25 percben sem változott a játék képe. Helyzetek voltak mindkét oldalon. A 33. percben egy ártatlan szituációt követően a gólvonalról kellett mentenie Farkas Attilának, a 38. percben pedig az egyenlítés is összejött (2:2) a Micronak. Szerencsére nem sokáig volt egál, mert öt perc múlva büntetőből Bogáti Péter volt eredményes. (2:3)

A végjátékban lehozta kapusát a Dunabiztos-Micro, de a létszámfölényes helyzetből mi jöttünk ki jobban és egy vészkapus elleni kontratámadás végén Farkas Viktor közelről lőtt a hálóba. (2:4) Fordulatos mérkőzésen nagyszerű ellenfelet sikerült legyőznünk. Folytatás csütörtökön a GBB Kft csapata ellen.

13. FORDULÓ

2016. Március 25. Csütörtök, 2030

DUNAFERR VASAS - GBB KFT.

8 : 2

Ács Gábor (9) - Farkas Attila (8), Jenei Ottó (8),

Farkas Viktor (8), Bogáti Péter (10), Fülöp Noel (8)

Cs.: Szili Szabolcs (7), Szabó Szabolcs (8), Rajz Miklós (9)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (4), Farkas Viktor, Jenei Ottó, Fülöp Noel, Rajz Miklós

A GBB Kft elleni találkozóink mindig parázs csatákat hoznak és jó iramot, valamint nagy küzdelmet. A ma esti mérkőzés is ilyen volt, azonban gyorsan sikerült gólt szereznünk (Farkas Viktor, 3. perc - 1:0), így jól indult az első 25 perc.

A folytatásban volt néhány nagy helyzete a GBB-nek, gólt azonban újra mi szereztünk, Jenei Ottó révén. (2:0) Aztán a remek napot kifogó Bogáti Péter lőtt egy bombagólt (3:0), majd a félidő derekán "Boga" folytatta a gólgyártást (4:0), amire volt válasza a GBB-nek (4:1), de a négygólos különbségről Bogáti Péter gondoskodott még a szünet előtt (5:1), így megnyugtató előnnyel fordultunk.

A második félidő Fülöp Noel remek góljával indult (6:1), majd hosszabb gólcsend következett. Az utolsó percek hoztak még egy GBB-találatot (6:2), de Bogáti Péter (7:2), valamint Rajz Miklós (8:2), is jelentkezett még egy-egy góllal, így hatra nőtt a különbség a mérkőzés végét jelentő sípszóig. Legközelebb a River Plate csapatával találkozunk.

14. FORDULÓ

2016. Április 07. Csütörtök, 2030

RIVER PLATE - DUNAFERR VASAS

2 : 3

Ács Gábor (8) - Farkas Attila (8), Jenei Ottó (7),

Fülöp Noel (8), Kákonyi Dániel (7), Bogáti Péter (6)

Cs.: Szabó Szabolcs (6), Rajz Miklós (7)

Gólszerzőink: Farkas Attila, Kákonyi Dániel, Fülöp Noel

A sorsolás szeszélyének köszönhetően, a harmadik fordulóban is nehéz feladat várt ránk, hiszen a River Plate közvetlenül mögöttünk a negyedik helyen áll és komoly játékerőt képvisel. Igazolták is jó hírüket a River fiataljai és nagyszerű teljesítménnyel jelentkeztek. Jól indult a találkozó, mert két nagyobb helyzet után, gólt szereztünk, Farkas Attila remek helyezkedésének köszönhetően. (0:1),

Az első játékrész középső szakasza nagy küzdelmet, remek megoldásokat hozott, de gól csak a hajrában született Kákonyi Dániel átlövését követően. (0:2). A szünet után szépített a River. Egy szögletből középre lőtt labdát a kapu előtti kavarodást kihasználva vágott a hálóba a szemfüles csatár (1:2), szorossá téve a mérkőzést.  A félidő derekán aztán az egyenlítés is összejött a Rivernek (2:2), így "dolgos" hajrá várt mindkét gárdára.

Az utolsó 10 percben aztán élesedett is az addig is kemény csata, amit sajnos két játékosunk kiállítása is jelzett. Ennek ellenére a második emberhátrányos szituációban Fülöp Noel lőtt egy remek gólt, megnyerve ezzel a mérkőzést csapatunknak. (2:3) Közönségszórakoztató találkozón, egy kis szerencse is kellett az újabb három ponthoz. Legközelebb a Bianca Trade csapatával mérkőzünk meg.

15. FORDULÓ

CSAPATUNK SZABADNAPOS

16. FORDULÓ

DUNAFERR VASAS - BIANCA TRADE

8 : 1

Ács Gábor (8) - Farkas Attila (7), Jenei Ottó (7),

Fülöp Noel (8), Kákonyi Dániel (9), Bogáti Péter (8)

Cs.: Szabó Szabolcs (7), Rajz Miklós (8), Szili Szabolcs (7)

Gólszerzőink: Kákonyi Dániel (3), Rajz Miklós (2), Fülöp Noel, Bogáti Péter, Farkas Attila

A Bianca Trade csapata várt ránk a 16. fordulóban. A fontos bajnoki pontok megszerzése és természetesen eredményes, jó játék volt a célunk a találkozón. Nem is kezdődött rosszul a mérkőzés, mert már a negyedik percben betaláltunk Kákonyi Dániel révén, aki egy kapu elé belőtt labdát vágott közelről a hálóba. (1:0).

A folytatásban azonban 20 perces gólcsend következett és annak ellenére, hogy mi játszottunk fölényben, néhány veszélyes támadást a Bianca is vezetett. Közvetlenül a félidő vége előtt Bogáti Péter bombagóljával azért sikerült növelnünk az előnyt (2:0), így két gólos különbséggel fordultunk. A második játékrész egy Bianca-találattal kezdődött (2:1), de gyorsan válaszolt rá Fülöp Noel (3:1), majd Farkas Attila is betalált egy remekül előkészített szituáció végén (4:1).

A hajrában Kákonyi Dániel előbb egy nagy gólt (5:1), majd egy szemfüles gólt lőtt (6:1), aztán a remekül játszó Rajz Miklós is betalált. (7:1) Három perccel a találkozó vége előtt Farkas Attila kapott sárga lapot (és ezzel együtt két perces kiállítást), de Rajz Miklós emberhátrányból is eredményes tudott lenni, kialakítva a 8:1-es végeredményt. Egy kicsit nehezen indult a mérkőzés, de végül magabiztosan gyűjtöttük be a pontokat. Jövő héten a Siker Ablak GSV csapatával találkozunk.

17. FORDULÓ

SIKERABLAK GSV - DUNAFERR VASAS

0 : 5

Ellenfelünk sérülések és eltiltások miatt visszalépett a találkozótól, így a versenykiírás szerinti (0:5) eredmény került a jegyzőkönyvbe.

18. FORDULÓ

2016. Május 05. Csütörtök, 2030

DUNAFERR VASAS - FRANKCITY KÁLVIN ISKOLA

5 : 0

Ellenfelünk visszalépett a találkozótól, így a versenykiírás szerinti (5:0) eredmény került a jegyzőkönyvbe.

19. FORDULÓ

2016. Május 19, csütörtök, 2030

AKRASZ-BAU SE. - DUNAFERR VASAS

3 : 5

Ács Gábor (5) - Farkas Attila (6), Jenei Ottó (6),

Farkas Viktor (6), Bogáti Péter (7), Fülöp Noel (7)

Cs.: Rajz Miklós (5), Szabó Szabolcs (5), Szili Szabolcs (5)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (2), Fülöp Noel, Farkas Attila, Szili Szabolcs

A rossz időjárás miatt elmaradt találkozó pótlására került sor ma este, ellenfelünk pedig a remekül védekező Akrasz-Bau FC. volt. Támadólag léptünk fel, az Akrasz-Bau pedig elsősorban a védekezésre fektette a hangsúlyt. A 3. percben Fülöp Noel bombagólját követően már nálunk volt az előny. (0:1)

Ez után kijjebb jött az Akrasz, de gólt ismét mi értünk el, amikor Farkas Attila nagyszerű lövése jutott a hálóba. (0:2) A félidő középső és befejező szakaszában néhány kontra támadás volt felírható az Akrasz-Bau részéről, mi pedig Bogáti Péter révén még egyszer betaláltunk a szünet előtt. (0:3)

A második játékrész egy Akrasz-góllal kezdődött (1:3), amire Bogáti Péter gyorsan válaszolt, majd a gólváltást követően jobbára a mezőnyben folyt a játék. Rajtunk egy kis fáradtság volt érezhető, az Akrasz-Bau pedig a néhány kisebb lehetőségével igyekezett élni. Egy gólt (igaz furcsa körülmények között) szereztek is a hajrában. A kilépő Akrasz-csatár lövését nagyszerűen hárította Ács, azonban a közben visszaérő (és menteni igyekvő) Farkas Viktor lábáról a kapunkba pattant a labda. (2:4)

Az utolsó percekben még egy szép Szabó Szabolcs-Szili Szabolcs összjátékot követően utóbbi lőtt gólt (2:5), majd kozmetikázott az eredményen az Akrasz (3:5) és véget ért a találkozó. Kicsit könnyedebben vettük a szokottnál a mérkőzést és talán fáradtabban mozogtunk, mint általában, de a győzelmünk egy pillanatra sem forgott veszélyben. Jövő héten az SZP-Asztalos-XXL-M.M.I. csapata vár ránk.

20. FORDULÓ

2016. Május 26. csütörtök, 1930

DUNAFERR VASAS - SZP-ASZTALOS-XXL M.M.I.

6 : 2

Sikur Lajos (8) - Farkas Attila (7), Jenei Ottó (8),

Farkas Viktor (8), Bogáti Péter (7), Fülöp Noel (9)

Cs.: Rajz Miklós (8), Szili Szabolcs (7)

Gólszerzőink: Fülöp Noel (3), Farkas Viktor, Farkas Attila, Rajz Miklós

Már a 25. másodpercben gólt szereztünk Farkas Viktor révén, de a védekezésre berendezkedett SZP-Asztalos-XXL M.M.I. ezt követően sokáig nagyon jól tartotta a kis különbséget. A félidő hajrájáig azért két kapufát még lőttünk, a kapuba viszont csak a 19. percben sikerült újra betalálnunk, amikor egy remek figura után Fülöp Noel lőtt a bal alsó sarokba. (2:0) A 20. percben Fülöp Noel lekopírozta a találatát, így már 3 gólos volt az előnyünk. (3:0) A szünet előtt Farkas Attila is feliratkozott a gólszerzők közé (4:0), megnyugtató volt tehát a különbség a térfélcserénél.

A második játékrész elején szépített az Asztalos, de néhány perc múlva Rajz Miklós a kapust is kicselezve váltott gólra egy nagy helyzetet (5:1), visszaállítva a differenciát. A félidő középső szakaszában többnyire mezőnyjáték folyt néha talán túl kemény küzdelem mellett.

A befejező percek tartogattak még egy gól-váltást, amit Fülöp Noel felső sarkos találata vezetett be (6:1), és az Asztalos csatára zárt le. (6:2) Jövő héten a Karmacsi Autó FC-vel találkozunk.

21. FORDULÓ

2016. Május 30. hétfő, 2030

KARMACSI AUTÓ FC. - DUNAFERR VASAS

2 : 0

Ács Gábor (8) - Farkas Attila (7), Kákonyi Dániel (7),

Farkas Viktor (7), Bogáti Péter (8), Ughy Márk (7)

Gólszerzők: -

Nagy érdeklődés mellett, a bajnoki címről volt hivatott dönteni a ma esti találkozó. A Karmacsi Autó FC múlt heti botlása, lehetőséget kínált nekünk arra, hogy újra versenybe legyünk az aranyéremért. Természetesen ellenfelünknek pedig az volt a célja, hogy az elérhető közelségbe került elsőség ne csússzon ki az utolsó pillanatokban a kezük közül.

Ennek megfelelően mindkét gárda nagy lendülettel kezdte a mérkőzést. Meglepetésre a Karmacsi Autó FC nem állt be a már tőlük megszokott módon védekezni, amiből aztán kontráznak, annak ellenére sem, hogy nekik ezúttal a döntetlen is elég lett volna. Feltolták a védekezésüket és veszélyes támadásokat vezettek. Az első 10 percben így felváltva voltak veszélyben a kapuk, de gól ekkor még nem született. A folytatásban aztán egy szabadrúgást követően a kapu mellé tartó labda egyik védőnk lábán irányt változtatott és a jobb alsó sarokba pördült. (1:0) Ezután próbáltunk nagyobb nyomást helyezni a Karmacsi kapujára, de hat perc múlva egy ritkán látható bombagóllal növelni tudták előnyüket. (2:0)

A játékrész hajrájában aztán a vezetés birtokában sokkal inkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt, de sajnos a mezőnyfölényt nem tudtuk kihasználni. A második félidőben a játék a szünet előtti utolsó 10 percben látottak szerint folytatódott. Nagy erőket mozgósítottunk, a szépítés érdekében, ellenfelünk viszont remekül védekezett, kapusuk pedig parádézott. Támadásokat, gólhelyzeteket nem lehetett már feljegyezni a Karmacsi Autó FC neve mellé, viszont taktikus fegyelmezett játékot igen és ez végül meghozta nekik a sikert, vagyis megszerezték a nagyon fontos pontokat, ami jó eséllyel a bajnoki címet is jelenti majd. Nem tehetünk mást gratulálunk a győzelmükhöz, jövőre pedig ismét harcba szállunk az elsőségért. A záró fordulóban a Fejó-Therm Kft. gárdájával találkozunk.

22. Forduló

2016. Június 09. csütörtök, 1930

DUNAFERR VASAS - FEJÓ-THERM KFT.

3 : 3

Ács Gábor (6) - Farkas Attila (6), Farkas Viktor (6),

Fülöp Noel (7), Schrancz Balázs (7), Bogáti Péter (6)

Cs.: Kákonyi Dániel (7), Szili Szabolcs (7), Rajz Miklós (7)

Gólszerzőink: Kákonyi Dániel (2), Schrancz Balázs

Az ezüstérem sorsáról volt hivatott dönteni a bajnokság utolsó mérkőzése. Egy kicsit rányomta játékunkra a bélyegét, hogy elúszott a bajnoki arany, ugyanakkor nekünk a döntetlen is elég volt a dobogó második fokának eléréséhez. Mivel a Fejó-Therm Kft-nek győzelemre kellett játszani, bátran kezdtek, sőt a 7. percben, egy szögletet követően a vezetést is megszerezték. (0:1)

A folytatásban is igyekeztek veszélyes támadásokat vezetni, aminek meg is lett az eredménye, mert újabb gólt értek el (0:2), nehéz helyzetbe hozva bennünket. A félidő középső szakaszára aztán alábbhagyott a kezdeti lendület és Kákonyi Dániel remek góllal szépített. (1:2), a hajrában volt néhány ígéretes helyzetünk, Schrancz Balázs zúgó kapufáját is feljegyezhettük, de az eredmény nem változott, így minimális hátránnyal fordultunk.

A második játékrészben nyolc percet kellett csak várni az újabb Kákonyi Dániel találatra (2:2), majd négy perccel később Schrancz Balázs is betalált (3:2).

Az utolsó negyedórában be is bebiztosíthattuk volna a győzelmet, hiszen Schrancz Balázs és Bogáti Péter is többször került nagy helyzetbe, de mivel újabb gólt nem szereztünk az ígéretes szituációkból, ismét beigazolódott a futball-törvénye, ugyanis ellenfelünk két perccel a vége előtt betalált (3:3), ami a bronzérmet jelentette a Fejó-Therm Kft-nek, mi pedig megszereztük az ezüstérmet, amihez természetesen gratulálunk a csapatnak!

11 FRANKCITY KÁLVIN ISKOLA* 20 2 1 17 44 - 143 -1

* A Sikerablak GSV és a GBB Kft csapatától 2, a Frankcity csapatától 8 büntetőpont levonva!