2009/2010-es kispályás labdarúgó bajnokság (tavaszi mérkőzések)

A mérkőzés új időpontja: 2010. június 03. 2000

III. tavaszi forduló (XXV. forduló) -  március 22. 1900  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - NEO-Micro

3 : 2 (2 : 1)

Gólszerzőink: Szabó Sz. (2), Varga K.

Izgalmas mérkőzésre volt kilátás, hiszen annak ellenére, hogy csapatunk jó formában van, az idei bajnokságban még nem sikerült legyőznünk a NEO-Micro gárdáját. Ráadásul az összeállításunkba sérülések, betegségek is beleszóltak. Ennek ellenére a meccs elején mi irányítottuk a játékot, de sajnos gólt az ellenfél tudott elérni. (0:1) Néhány perccel később Szabó Szabolcs egy remek megoldást választva a NEO kapujába sarkalta a játékszert, kiegyenlítve ezzel a hátrányunkat. (1:1) A félidő utolsó perceiben a vezetést is megszereztük, Varga Krisztián révén. (2:1) A fordulást követően, Szabó Szabolcs iratkozott fel újra a góllövők közé. (3:1) Ez a játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, a kapuk felváltva voltak veszélyben. A lázas, beteg Radványi Áront a kapuban kiválóan helyettesítő Kéri Zoltán, több alkalommal mentette meg csapatunkat a góltól. A találkozó utolsó perceiben még sikerült kozmetikáznia az eredményen a NEO-Micronak (3:2), azonban a három bajnoki pontot ezúttal mi gyűjtöttük be.

IV. tavaszi forduló (XXVI. forduló) -  március 29. 2000  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Fejó-Therm

4 : 2 (2 : 1)

Gólszerzőink: Szabó Sz. (2), Sárai Gy., Joó D.

Az igen jó erőkből álló Fejó-Therm volt a soron következő ellenfelünk. Jól kezdtünk, és már a meccs elején ki tudtunk alakítani néhány helyzetet, azonban a gól egészen a 10. percig váratott magára. Ekkor Sárai György lépett ki a védők közül egy jó indítást követően, és a labdát igazítás nélkül lőtte a jobb felső sarokba. (1:0) Néhány perc múlva Szabó Szabolcs nagy helyzetben a kapufát találta el. A 20. percben már a kapufa sem mentette meg a Fejó csapatát az újabb góltól. Szabó Szabolcs került ismét helyzetbe, és most pontosabban célzott. (2:0) A félidőt sajnos egy Fejó-Therm gól zárta le. (2:1) A második játékrészben folytatódott a meccsre addig is jellemző nagy iram. A 38. percben szabadrúgáshoz jutottunk. A labda mögé Szabó Szabolcs állt, és óriási erővel bombázott a léc alá. (3:1) A 40. és a 45. perc között emberelőnyben játszottunk, mivel a játékvezető egy Fejó játékost kiállított. Ebben az időszakban sikerült tovább növelnünk az előnyünket, Joó Dávid találatának köszönhetően. (4:1) A meccs utolsó percében még szépített a Fejó-Therm (4:2), de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Fehérvári József (Fejó-Therm): A mérkőzésen nagyon gyenge volt a játékvezetés.

Tóth Imre (Dunaferr Vasas): Fontos három pontot szereztünk.

V. tavaszi forduló (XXVII. forduló) -  április 08.1800  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - B.T.Team

5 : 1  (1 : 0)

Gólszerzőink: Varga K. (2), Csanaki S., Demlyén D., Fehér K.

Hat pontos mérkőzés várt ránk és ennek megfelelően próbáltunk a legjobb összeállításunkban pályára lépni, ami sajnos a sok sérültünk, betegünk miatt, nem volt megoldható. Aradi Csaba, Sárai Gyuri, Goór Feri, Somogyi Sanyi mind-mind a maródiak táborát gyarapította, hogy csak néhányukat említsük. Ennek ellenére erős csapatot tudtunk pályára küldeni. A meccs elején tapogatózó játék folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 13. percben aztán sikerült előnyt szereznünk, amikor Varga Krisztiánról pattant a B.T.Team kapujába a labda. (1:0) A szünetig nem változott az eredmény. A második játékrészben Varga Krisztián újabb gólja már két gólos előnyt jelentett. (2:0) Ezután néhány bravúrt mindkét csapat kapusa bemutatott, de újabb gólt megint mi szereztünk, miután Csanaki Sándor lövése vágódott a kapufáról a hálóba. (3:0) A gólunkat követően váratlanul szépített a B.T.Team. (3:1) A mérkőzés hajrájában Fehér Krisztián növelte ismét háromra a különbséget. (4:1) A gólok sorát pedig Demlyén Dusán zárta le egy remek lövéssel. (5:1) Magabiztos győzelmet arattunk egy igen fontos találkozón.

VI. tavaszi forduló (XXVIII. forduló) Csapatunk szabadnapos

VII. tavaszi forduló (XXIX. forduló) -  április 22. 2000  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Csövesek

2 : 4 (0 : 1)

Gólszerzőnk: Joó D. (2)

A bajnoki elsőségre hajtó Csövesek gárdája volt a soron következő ellenfelünk. Sajnos továbbra is rengeteg a sérültünk, de ennek ellenére igyekeztünk megnehezíteni esélyesebb vetélytársunk dolgát. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a kapuk felváltva voltak veszélyben, igazából csak néhány játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket. Ebben a játékrészben egy gól esett, amit a Csövesek csapata szerzett a 10. percben.(0:1) A szünet után gyorsan sikerült egalizálnunk az eredményt, miután Joó Dávid lőtt egy szép támadás végén a Csövesek kapujának jobb felső sarkába.(1:1) A 35. percben  újra ellenfelünknél volt az előny egy formás akciót követően. (1:2) Természetesen mindent elkövettünk ezután az egyenlítésért, így egy kicsit kinyílt az addig jól záró védelmünk és ennek "köszönhetően" újabb gólt szerzett a bajnokaspiráns. (1:3) A 40. percben Joó Dávid remek gólja ismét egyre olvasztotta a különbséget. (2:3) Az utolsó 10 percben igyekeztünk döntetlenre hozni a meccset, de ismét a Csövesek szerzett gólt, bebiztosítva ezzel a győzelmét. (4:2) Közepes színvonalú mérkőzésen győzött a Csövesek csapata és így továbbra is harcban van a bajnoki címért.

VIII. tavaszi forduló (XXX. forduló) -  április 29. 2000  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Colosseum

3 : 7  (1 : 2)

Gólszerzőink: Aradi Cs., Sárai Gy., Fehér K.

A tavalyi bajnokság ezüstérmese volt az ellenfelünk a 30. fordulóban. Sajnos a pontvadászat utolsó szakaszában sérültjeink száma már-már kritikus méreteket ölt. Megpróbáltunk a nehézségeink ellenére ütőképes csapatot a pályára küldeni.

A meccs elején tapogatózó játék folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 13. percben esett az első gól, amikor Aradi Csaba lövése talált utat a Colosseum kapujába. (1:0) A félidő utolsó szakaszában beleerősített a Colosseum és szünetig sikerült megfordítaniuk az eredményt. (1:1) ; (1:2) A második játékrészt újabb bekapott góllal kezdtük (1:3), amire Sárai György néhány perc múlva egy okos lövéssel válaszolt. (2:3) A szépítő találatunkat követően, néhány perces rövidzárlat volt csapatunknál, amit a Colosseum szinte tökéletesen kihasznált, hiszen ebben az időszakban két gólt is sikerült szerezniük. (2:4) ; (2:5)  Fehér Krisztián nagy lövésével közelebb zárkóztunk (3:5), azonban a találkozó végére elfáradó csapatunk  még két elkerülhető gólt kapott (3:6) ; (3:7), amivel végképp eldőlt a mérkőzés sorsa.

Az idény leggyengébb játékát nyújtva, szenvedtünk vereséget.

IX. tavaszi forduló (XXXI. forduló) -  május 03. 1900  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó

0 : 2 (0 : 1)

Gólszerzőnk: -

A bajnoki cím védője ellen léptünk pályára a soron következő fordulóban. Az első negyedóra tapogatózó játékát követően, már néhány helyzet is kialakult a kapuk előtt. Mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, azonban előnyt egy jobb oldali bedobást követően a Karmacsi gárdája szerzett. (0:1) A szünetig nem változott az eredmény. A második félidőt szinte lekopírozta a két csapat. Ebben az időszakban a Karmacsi két kapufát is lőtt, de előttünk is adódtak lehetőségek, amiket vagy mi rontottunk el, vagy az ellenfél kapusa avatkozott közbe remekül. Gólt, a játékrész utolsó szakaszában ismét a bajnokcsapat ért el. (0:2) A jó iramú találkozón, a kapu előtt határozottabb Karmacsi Autó megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

X. tavaszi forduló (XXXII. forduló) -  május 13. 1800  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Akrasz Bau

3 : 2  (1 : 0)

Gólszerzőink: Varga K. (2), Aradi Cs.

Sajnos rengeteg sérültünknek köszönhetően, csak nagyon tartalékos csapatot tudtunk pályára küldeni ezen a - bajnokság végkimenetelét illetően igen fontos - találkozón. Ennek ellenére remekül kezdődött a mérkőzés, hiszen a születésnapját tegnap ünneplő Varga Krisztián beadását, Aradi Csaba lőtte a bal alsóba, az 5. percben. (1:0) Az Akrasz Bau mellett volt még egy ellenfele csapatunknak, az esőzések miatt teljesen felázott játéktér. Mivel ez a körülmény az Akrasznak is nehézséget jelentett, így nem is tudott kialakulni szép játék. A félidő második felében több alkalommal veszélyeztetették kapunkat az akraszosok, de vagy a szerencse állt mellénk, vagy Radványi védett bravúrosan. A szünet után gyorsan egalizálta az eredményt ellenlábasunk. (1:1) - Néhány perc múlva, újra villant a születésnapos Varga Krisztián, de ezúttal már gólszerzőként jelentkezett. (2:1) A mérkőzés utolsó szakaszára is maradt izgalom, hiszen a befejezés előtt 8 perccel ismét egyenlített az Akrasz Bau, egy szögletet követően. (2:2) Úgy tűnt, erre a találatra már nem lesz válaszunk, azonban amikor már mindenki a sípszót várta, Varga Krisztián egy kapu elé belőtt labdát közelről a hálóba vágott (3:2), megszerezve ezzel csapatunknak a három bajnoki pontot. Fordulatos mérkőzésen, a játék képe alapján, a döntetlen igazságosabb lett volna.

XI. tavaszi forduló (XXXIII. forduló) -  május 20. 1800 (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió

2 : 3 (1 : 2)

Gólszerzőnk: Sárai Gy.(2)

A rangadóra mindkét csapat megpróbált a legjobb összeállításában pályára lépni. Sajnos nálunk a maródiak száma nem igazán csökkent. Továbbra is nélkülöznünk kellett a gólkirály-jelölt Szabó Szabolcsot, a védelemből Fehér Krisztiánt, Csanaki Sándort, Somogyi Sándort, hogy csak néhány nevet említsünk. A nehézségek ellenére a tabella harmadik és negyedik helyezettjének összecsapásától mindenki nagy küzdelmet, színvonalas játékot várt, és a kilátogató nézők nem is csalódtak.

Lássuk mi történt:

A 10. percben sikerült előnyt szereznünk, amikor Sárai György lőtt nagy gólt a Füredi Panzió kapujának bal felső sarkába.(1:0) Nagyobb sebességre kapcsolt a Panzió és még az első játékrészben, egyenlített (1:1), majd a vezetést is megszerezte. (1:2) A második félidőben is folytatódott a kiegyenlített csata és érkeztek az újabb gólok. A 38. percben egy szerencsés Sárai György lövést követően egalizáltunk.(2:2) A találkozó utolsó perceiben mindkét csapat a győztes találatot próbálta megszerezni, ami sajnos ellenfelünknek sikerült, a 47. percben. (2:3) Sportszerű mérkőzésen aratott győzelmet a Füredi Panzió.

XI. tavaszi forduló (XXXIII. forduló) -  június 03. 2000  (Lórántffy Iskola)

Dunaferr Vasas - Duna-VIV

12 : 6  (5 : 2)

Gólszerzőink: Szabó Sz. (5), Aradi Cs. (3), Somogyi S. (2),Sümegi M., Varga K.

A két csapat (bajnokságban elfoglalt) helyezését már nem befolyásolta a ma esti találkozó. A Duna-VIV a 10. pozíciót szerezte meg, az idei pontvadászatban, mi pedig a 4. helyen végeztünk. Ami érdekessé tette a meccset, az a két gólzsákunk (Aradi Csaba és Szabó Szabolcs) versengése a házi gólkirályi-címért. A mérkőzést megelőzően Csaba 17 góllal vezette a góllövőlistát, a 16 gólos Szabolcs előtt. Nos. kettejük harca, ritkán látható gólszüretet hozott.

A mérkőzés egy gyors Aradi Csaba találattal kezdődött (1:0), amire meglepetésre két góllal válaszolt a Duna-VIV. (1:1; 1:2) Hamar egalizáltunk, Somogyi Sándor hatalmas lövésével. (2:2) A félidő hátralévő szakaszában, a két gólvágó nekiállt a góltermelésnek. Aradi Csaba újabb gólt szerzett (3:2), majd Szabó Szabolcs találta meg góllövőcipőjét (4:2), kétszer is. (5:2) A szünet után Szabó Szabolcs folytatta a gólgyártást. (6:2) Ezt követően sajnos szépített az ellenfél (6:3), sőt néhány perc múlva a védekezéssel vajmi keveset foglalkozó csapatunk, még egy gólt összeszedett. (6:4) Aztán ismét a gólvadászok percei következtek. Előbb Aradi Csaba lőtt a hálóba (7:4), majd Szabó Szabolcs volt újra eredményes (8:4) Ellenfelünk ismét közelebb zárkózott (8:5), de csak néhány pillanatra, mert Varga Krisztián is betalált. (9:5) A hajrában Sümegi Miklós is feliratkozott a góllövők közé, kétjegyűvé téve góljaink számát. (10:5) A Duna-VIV utolsó góljára (10:6) még két találattal válaszoltunk. Somogyi Sándor  volt másodszor eredményes (11:6), a mérkőzést és a bajnokságot lezárva, az immár újdonsült gólkirály, Szabó Szabolcs pedig belőtte saját ötödik (!),- csapatunk 12. (!) gólját. (12:6) Szenzációs gólparádéval (18 gól!!) rukkolt ki a két csapat, a (bajnokságban a legtöbb gólt hozó) sportszerű mérkőzésen. A kilátogató nézők nagyon jól szórakoztak.

Gratulálunk csapatunk szerepléséhez és a 4. helyhez!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------