DUNAFERR csapata a V. HAHN & KOLB Kupán

Végleg Dunaújvárosba került a híres serleg!

Helyszín: Budapest, Panoráma Sportközpont
Időpont: 2018. szeptember 8.

Nagyszerűen szerepelt a DUNAFERR Kispályás Labdarúgó Csapata az ötödik alkalommal kiírt HAHN & KOLB Kispályás Labdarúgó Tornán, Budapesten, a Panoráma Sportközpontban. Gyönyörű környezetbe, címvédőként érkezett az újvárosi alakulat a fővárosba. 32 csapat vett részt a rendezvényen, ami immár nemzetközivé nőtte ki magát, hiszen érkeztek, Lengyelországból, Németországból és Szerbiából is csapatok.

A DUNAFERR a „C” csoportba került, ahol már az első találkozón nagyon komoly ellenfél várta őket, hiszen a már egy alkalommal kupagyőztes budapesti Kracht Hidraulik csapata volt az ellenfél. A dunaújvárosiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és győzelemmel abszolválták a mérkőzést (3:0). A folytatásban a Metall-Techno Kft következett, akik szintén Budapestről érkeztek. Őket 4:0 arányban múlta felül a DUNAFERR, így az utolsó csoportmeccsnek már csak az volt a tétje, hogy az első, vagy a második helyen jutnak tovább Horváth Csabáék. Ennek ellenére nem bízták a véletlenre a fiúk, és 6:0-ra megnyerték az utolsó csoportmeccset, a kecskeméti MAG-Hungary Kft ellen.

Az egyenes kieséses szakaszban érdekes lebonyolítást választottak a szervezők. A csoport negyedikek játszottak a csoportelsőkkel és a másodikak a harmadikokkal. Itt két olyan mérkőzés következett, melyeken alaposan megizzadtak a fiaink. A 16 közé jutásért az IMS Connector System Sopronból szívós ellenfélnek bizonyult és csak nagyon jó játékkal sikerült őket elütni a továbbjutástól (3:1). A 8 közé kerülésért a Taugép Kft Deszkről majdnem elbúcsúztatta az ISD DUNAFERR Zrt-t, hiszen gyorsan vezetést szereztek és szervezett jó védekezéssel egészen a végjátékig megtartották az előnyüket. Ekkor azonban Hatvany Attila kiegyenlített és jöhettek a büntetők. Itt a mieink bizonyultak jobbnak (3:1), ami az elődöntőt jelentette a csapatnak, ahol a Knorr-Bremse várt rájuk.

A budapesti és kecskeméti telephellyel is rendelkező vállalat nagyszerűen megszervezte a védekezését, de azért sikerült feltörni három alkalommal is. (3:0) A döntőben egy nagyon erős, de igen fáradt alakulat benyomását keltő Benteler várt a mieinkre. Így fejér-megyei házi döntőt láthatott a szépszámú közönség, ugyanis ellenfelünk Mórról érkezett. A nap egyik legmeggyőzőbb játékát nyújtva 4:0 arányban hozták az újvárosiak ezt a meccset, így zsinórban harmadik alkalommal hódították el a kupát és a vándorserleget a DUNAFERR játékosai. A szervezők a díjkiosztón bejelentették, hogy úgy döntöttek: a gyönyörű trófea végleg újvárosban maradhat! Külön öröm volt még, hogy a torna folyamán mindössze két gólt kapó Elter Zoltánt választottak a nap legjobb hálóőrének.

Az ISD DUNAFERR Zrt csapata ismét nagyszerűen képviselte városunkat és a támogatókat. Gratulálunk!