ZEUS I. Osztály mérkőzései (2014. Tavasz)

Bajnok csapat

Rövid beszámolók a Dunaferr Vasas a DLSZ által kiírt kispályás labdarúgó bajnokságban tavasszal lejátszott bajnoki találkozóinkról.

Gólszerzőink: Ughy Márk, Vaskó József

Nehéz találkozó várt ránk a nyitó fordulóban, hiszen a Füredi Panzió '09 csapata nagyon kellemetlen ellenfél. Ennek megfelelően kiegyenlített játék folyt, de inkább a Füredi térfelén pattogott a labda. Kapufákat lőttünk, az ellenfél pedig jól kontrázott.

A 13. percben, Ughy Márk révén sikerült megszereznünk a vezetést. (0:1) Nem sokáig örülhettünk, mert 10 perccel később egyenlített a Füredi Panzió '09, így egál volt a szünetben. (1:1) A második félidőben sem sokat változott a játék képe, gólt ebban a szakaszban azonban már csak mi lőttünk (Vaskó József - 1:2). A hajrában kevesebbet foglalkoztak a védekezéssel a csapatok, így kialakult még néhány helyzet a találkozó végén, újabb gól ennek ellenére már nem esett.

Idény eleji játék, helyenként jó megoldásokkal. Folytatás hétfőn a Colosseum ellen.

Gólszerzőink: Schrancz Balázs, Vaskó József, Jenei Ottó

Fontos pontok kerültek terítékre a mai mérkőzésen. A Colosseum mindenkire veszélyes alakulata rendkívül erős kerettel, nagyon jó játékosokkal vágott neki a szezonnak. Ennek ellenére bíztunk mindhárom bajnoki pont megszerzésében. Sajnos hamar hátrányba kerültünk, mert a Colosseum HKFC. a 3. percben egy jól eltalált lövéssel megszerezte a vezetést (0:1). A folytatásban ellenfelünk kiválóan megszervezett védelme és nagyszerűen védő kapusuk komoly problémákat okozott, ráadásul remek kontrákat is vezettek. A 18. percben Schrancz Balázs révén azért sikerült egyenlítenünk (1:1), de a szünetig már több gól nem esett. A második játékrészben Vaskó József szerencsés találata (2:1), majd Jenei Ottó klasszis megoldása, már kétgólos előnyt jelentett (3:1). A hajrában ugyan szépített a Colosseum (3:2), de ennél több már nem történt.

Folytatás a jövő héten a Karmacsi Autó FC. ellen.

Cs.: Somogyi Jenő, Keutchemi Batal Yannick
Gólszerzőink: Schrancz Balázs (3), Ughy Márk (2), Jenei Ottó, Vaskó József, Somogyi Jenő

A bajnoki cím védője volt a soron következő ellenfelünk. Támadólag léptek fel az első percekben, amit egy kapufa, néhány helyzet és bravúros Ács Gábor védések jeleztek. A 8. percben azonban mégis mi szereztünk gólt, Jenei Ottó révén (1:0). Nem kellett sokat várni a következő találatra sem, mert egy perccel később Schrancz Balázs lőtt a hálóba, kettőre növelve az előnyt. (2:0) A félidő derekán Somogyi Jenő egy szépen kijátszott akció végén közelről volt eredményes (3:0), erre a gólra azonban gyorsan sikerült válaszolnia a Karmacsi Autó csapatának. (3:1) A félidő hajrájában Ughy Márk is feliratkozott a góllövők közé (4:1), így megnyugtató előnnyel mehettünk a szünetre. A második játékrész második percében szépített ellenfelünk (4:2), de három perccel később ismét három volt a különbség Vaskó József szerencsés találatának köszönhetően. (5:2) A 9. percben egy megpattanó lövés talált utat a kapunkba (5:3). Két perc múlva Schrancz Balázs (6:3), majd a 15. percben ismét Ő (7:3) zörgette meg a bajnokcsapat hálóját, komoly különbséget kialakítva a szerzett gólok tekintetében. Az utolsó 10 perc még egy gólt hozott, ezt Ughy Márk jegyezte, beállítva a végeredményt. (8:3) Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, magabiztos győzelmet arattunk.

Folytatás a River Plate ellen, április 24-én.

Ács Gábor - Jenei Ottó, Schrancz Balázs, Ughy Márk, Farkas Attila, Vaskó József
Gólszerzőink: Jenei Ottó (2), Ughy Márk, Schrancz Balázs, Farkas Attila, Vaskó József, Somogyi Jenő

Az V. fordulóban a veretlen újonc, a River Plate várt ránk. Ennek ellenére célünk a bajnoki pontok megszerzése volt. Gólratörően és szerencsére a kapu előtt hatékonyan kezdtük a mérkőzést. Ughy Márk már a második percben betalált (1:0), majd két perccel később Schrancz Balázs lőtt szabadrúgásból a hálóba. (2:0) A folytatásban sem álltunk hadilábon a góllövéssel, mert az 5. és a hatodik percekben megdupláztuk góljaink számát. (Jenei Ottó 3:0, Farkas Attila 4:0) A 10. percben Vaskó József iratkozott fel a góllövők közé (5:0), de ezt a találatot nem követte a szünetig már újabb gól. A fordulás után valamelyest rendezte sorait a River, így kiegyenlítettebb lett a játék. A 32. percben szépített ellenfelünk (5:1) és erre a találatra csak a 45. percben tudtunk válaszolni. (Jenei Ottó 6:1) A hajrában egy formás akció végén ismét kozmetikázott a gólarányon a River Plate (6:2), de a gólok sorát Somogyi Jenő zárta, nagy különbségűre alakítva a végeredményt (7:2).

Folytatás május 8-án a Füredi Panzió '09 ellen.

6. FORDULÓ

(17. FORDULÓ)

2014. MÁJUS 08. CSÜTÖRTÖK, 19 ÓRA

DUNAFERR VASAS – FÜREDI PANZIÓ ’09

6 - 1

Ács Gábor - Vaskó József, Szente Tamás, Jenei Ottó, Schrancz Balázs, Farkas Attila
Gólszerzőink: Jenei Ottó (2), Somogyi Jenő (2), Schrancz Balázs, Szente Tamás

Célegyenesbe fordult a bajnokság, hiszen elérkeztünk a befejező négy mérkőzéshez. Aktuális ellenfelünk a tavalyi ezüstérmes alakulat volt, akik ellen senki nem mehet biztosra. Ráadásul gólkirályunkat Ughy Márkot, nélkülöznünk kellett, mert a mai napon a Magyar Strandlabdarúgó Válogatottban lépett pályára, Franciaország legjobbjai ellen, amihez ezúton is gratulálunk! (1. cikk), (2. cikk)

Ennek ellenére természetesen bíztunk mindhárom bajnoki pont megszerzésében, de nagyon ehezen indult a mérkőzés, ugyanis rendkívül jól védekezett a Füredi Panzió '09, kidolgozott helyzeteinket pedig nem tudtuk gólra, gólokra váltani.

A 9. percben Szente Tamás találatával végre nálunk volt az előny (1:0), amit sajnos még a fordulás előtt egy emberelőnyös helyzetből egalizált a Füredi. (1:1) A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsoltunk és szerencsére a gólok is megérkeztek. Somogyi Jenő egyéni akciója (2:1), majd Jenei Ottó nagy lövése (3:1) után már két gól volt a különbség. A 15. percben egy szabálytalanságot követően két percre leküldte a játékvezető a Füredi kapusát. A félidő második felében Schrancz Balázs is feliratkozott a góllövők közé (4:1), majd a mai nap két gólfelelőse (Somogyi Jenő - 5:1 és Jenei Ottó - 6:1) hajrázott a legjobban és góljaikkal magabiztossá tették sikerünket.

Folytatás jövő héten a Colosseum HKFC. ellen!

7. FORDULÓ

(18. FORDULÓ)

2014. MÁJUS 15. CSÜTÖRTÖK, 20 ÓRA

HÁROMKIRÁLYOK C. FC. – DUNAFERR VASAS

A mérkőzés a viharos időjárás miatt elmaradt!

Gólszerzőnk: Jenei Ottó

A tavasz rangadója a várt kemény csatát, izgalmakat és nem utolsósorban szép gólokat hozott. Az nyilvánvaló volt, hogy a vesztett pontok tekintetében rosszabbul álló bajnok, csak a győzelem megszerzésével maradhat versenyben a címvédésért folytatott harcában, így rendkívül nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe játékosai.

A mérkőzés első negyedórájában egy Karmacsi-találatot (1:0) és két Dunaferr-kapufát láthatott a szép számú nézősereg. Az már ekkor látszott, hogy a bajnoki cím védője nagyszerűen felkészült a mérkőzésre, remekül megszervezte a védelmét, ugyanakkor veszélyes kontratámadásokat is tudott vezetni. Ennek ellenére a 20. percben Jenei Ottó megzörgette ellenfelünk hálóját (1:1), így egál volt a szünetben.

A második játékrészben enyhe mezőnyfölényben játszottunk, újabb gólt azonban a Karmacsi Autó FC. ért el egy szépen kijátszott akció végén. (2:1) A hajrában mindent elkövettünk, hogy egyenlítsünk, azonban a szerencse is elpártolt tőlünk, de az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy a Karmacsi Autó FC. nagyon jó napot fogott ki és kiváló teljesítményt nyújtott.

A lefújás előtti percekben lehoztuk a kapusunkat és hat mezőnyjátékossal igyekeztünk gólhelyzeteket kialakítani, de sajnos ma ez sem sikerült, sőt néhány másodperccel a vége előtt az üresen maradt kapunkba még egyszer eljutott a labda és ezzel el is dőlt a bajnoki pontok sorsa (3:1).

A Karmacsi Autó FC. alakulata belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba és megnyerte a mérkőzést, mi pedig nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, de a bajnoki cím sorsa továbbra is a kezünkben van - ugyanis a győzelmével négy pont előnyre szert tevő ellenfelünknek nincs már több mérkőzése, vagyis 23 szerzett ponttal fejezte be a felsőházi rájátszást, nekünk pedig az eddig begyűjtött 19 pontunk mellé még van lehetőségünk újabb pontokat szerezni, hiszen még két mérkőzésünk (River Plate, Colosseum HKFC.) hátra van. Eszerint akár hat pont is begyűjthető két győzelemmel, ami ugyan rendkívül nehéz lesz, azonban a csapat képes rá és célunk továbbra is elérhető.

Folytatás a jövő héten a River Plate ellen!

10. FORDULÓ

(21. FORDULÓ)

2014. JÚNIUS 05. CSÜTÖRTÖK, 20 ÓRA

RIVER PLATE - DUNAFERR VASAS

1 - 5

Ács Gábor - Schrancz Balázs, Jenei Ottó, Németh Péter, Szimcsák Tamás, Szente Tamás
Cs.: Farkas Attila, Vaskó József, Somogyi Jenő
Gólszerzőink: Schrancz Balázs (2), Farkas Attila, Szimcsák Tamás, Jenei Ottó

A mai találkozón kizárólag a győzelem megszerzése volt az elfogadható számunkra, hiszen a bajnoki címért folytatott versenyfutásban csak a három pont begyűjtése esetén maradhatott esélyünk.

Ennek megfelelően igyekeztünk támadólag fellépni, de a remekül védekező River, igencsak megnehezítette a dolgunkat. A 10. percben aztán Schrancz Balázs lövése utat talált a kapuba és ezzel nálunk volt az előny. (0:1) A félidő derekán egy kontratámadás végén sikerült egalizálnia ellenfelünknek (1:1), de a 22. percben lőtt Farkas Attila-gólnak köszönhetően mégis minimális "fórral" fordulhattunk. (1:2) A második játékrészben Szimcsák Tamás találata (1:3), majd Jenei Ottó gólja (1:4), már tetemes különbséget jelentett, de a helyzetkihasználásunk még ekkor is maximum közepesnek volt mondható.

A River Plate jól kontrázott, mezőnyben pedig bátran mentek bele a párharcokba. A hajrában - a sok kapufát követően - Schrancz Balázs ismét a hálóba lőtt (1:5) és ezzel mintegy keretbe foglalta a gólok sorát, hiszen újabb találat már nem esett.

Folytatás jövő héten a Háromkirályok Colosseum FC. ellen!

A 7. (18.) FORDULÓ-ból elmaradt mérkőzés pótlása

2014. JÚNIUS 12. CSÜTÖRTÖK, 20 ÓRA

HÁROMKIRÁLYOK COLOSSEUM FC. - DUNAFERR VASAS

1 - 6

Ács Gábor – Szente Tamás, Schrancz Balázs, Somogyi Jenő, Vaskó József, Jenei Ottó
Cs.: Ughy Márk, Farkas Attila
Gólszerzőink: Schrancz Balázs (3), Somogyi Jenő, Jenei Ottó, Ughy Márk

Nagyon izgalmas hajrával zárult a 2013/2014-es bajnoki idény a városi kispályás labdarúgó bajnokságban. Az utolsó fordulót követően ugyanis a címvédő Karmacsi Autó FC. vezette a tabellát, egy pont előnnyel. Azonban a második helyen álló csapatunk egy mérkőzése - a 18. fordulóból - elmaradt a viharos időjárás miatt, így az a furcsa helyzet állt elő, hogy az utolsó utáni pillanatban még lehetőségünk nyílt borítani a sorrendet és megszerezni fennállásunk első bajnoki címét, a Karmacsi Autó FC. pedig a közel 20 (!) éves hegemóniáját követően meg kell, hogy elégedjen az ezüstéremmel.

Tovább bonyolította a helyzetet, hogy a Háromkirályok C. FC. elleni mérkőzésen bármilyen eredmény születik, három egymástól teljesen eltérő forgatókönyv szerint zárul a bajnokság. Amennyiben nyerünk, akkor bajnoki címnek örülhetünk. Vereségünk esetén, a Karmacsi Autó FC. ismét bajnok. Döntetlennél viszont bajnoki döntő következett volna a Dunaferr Vasas és a Karmacsi Autó FC. legénységei között.

Nyilván nekünk az első verzió tetszett a legjobban és ennek megfelelően már a találkozó elején támadólag léptünk fel, de alaposan megszerveztük a védelmünket is. Szerencsére a csapatok "álma" a gyorsan szerzett gól már az első percben megérkezett, amikor Somogyi Jenő az első perc végén a kapuba sodorta a labdát. (0:1) A folytatásban a keményen védekező és a mezőnyben igen határozott Háromkirályok-játékosok igyekeztek megnehezíteni a dolgunkat, azonban alkalmunk nyílt újabb gól szerzésére, hiszen a Somogyi Jenő buktatásáért jogosan megítélt büntetőhöz Schrancz Balázs állt oda, aki egyébként biztos ítéletvégrehajtó", most viszont a kapufát eltaláló lövése kifelé pattant, így maradt a minimális különbség.

Nem sokkal később két percig emberelőnyben játszhattunk egy kiállítást követően, és sikerült is Szente Tamás révén növelnünk az előnyt (0:2). A félidő hajrájában a kihagyott hétméteres ellenére (vagy talán pont azért) nagyszerűen játszó Schrancz Balázs két találatával (0:3, 0:4) magabiztos előny volt nálunk a szünetben.

A második játékrészt óvatosan kezdték a csapatok, majd egy kakaskodást követően villant a piros lap a játékvezető kezében és mindkét csapat öt főre fogyatkozott, a 33. percben. (a kiállított játékos helyére a szabályok szerint nem állhat be senki - így 4+1-ben játszottak tovább a csapatok)

A nagyobb terület nem hozott több gólszerzési lehetőséget, ennek ellenére Schrancz Balázs belőtte (saját harmadik) csapatunk ötödik gólját is (0:5), amire egy rossz helyezkedést követően volt válasza a Háromkirályoknak. (1:5) A bajnokság legutolsó találatát azonban mi szereztük, amikor a 46. percben Ughy Márk a léc alá lőtt, beállítva ezzel a végeredményt (1:6). Csapatunk nagyszerű, egész éves teljesítményére tette fel a koronát ezen az estén. A bajnoki cím megszerzése természetesen nem sikerülhetett volna a támogatók, a szurkolók és a szimpatizánsok segítsége nélkül, amit ezúttal is köszönünk!

Ellenfeleinknek gratulálunk, hiszen a remek mérkőzések (116 találkozó) a nagyszerű gólok és az élmények közösek!

Álló sor: Tóth Edit, Ughy Márk, Farkas Attila, Schrancz Balázs, Jenei Ottó, Szente Tamás, Keutchemi Batal Yannick
Guggolnak: Bolygó Sándor, Tóth Imre, Somogyi Jenő, Vaskó József, Ács Gábor

A 2013/2014-es bajnoki szezonban csapatunkban pályára lépő (így magukat bajnoknak mondható) játékosok:

Ács Gábor, Boldog Zoltán, Farkas Attila, Fröhlich Rajmund, Hornyák Péter, Jenei Ottó, Juhász Péter, Keutchemi Batal Yannick, Németh Péter, Oroszi Krisztián, Pulai Gábor, Rozsos József, Schrancz Balázs, Somogyi Jenő, Szente Tamás, Szimcsák Tamás, Tokai László, Tóth Sándor, Ughy Márk, Vaskó József

Minden játékosnak köszönjük, aki akár csak egy mérkőzés, vagy éppen egy félidő erejéig tolta a csapat szekerét.

Nekik is, valamint támogatóinknak, szurkolóinknak, és szimpatizánsainknak gratulálunk a bajnoki címhez!