Dunaújváros, DLSZ Aréna
Mérkőzés játékvezetője
Nagy László István és Barabás Mihály

46.960679869336, 18.927659864084

A bajnokság immár legendásnak mondható találkozója következett az ötödik fordulóban. A két még veretlen csapat készülődött a megmérettetésre. A Karmacsi Autó FC (bajnoki címvédő), nem bízta a véletlenre a dolgot, hiszen 4 friss kispályás Bajnokok Ligája győztes játékost (Fekete Róbertet, Cseri Gergő Attilát, Rábold Richárdot és a kapus: Szacskó Lászlót) is a kezdő csapatba nevezett, melléjük még csatlakozott a szintén extra klasszis kispályás válogatott csatár Bita László, így kis túlzással a Magyar kispályás válogatottal kellett szembenéznünk. Ennek ellenére természetesen felvettük a kesztyűt és már a 8. percben meg is szereztük a vezetést Bánfalvi Balázs találatával (1:0). Három perc múlva Bita László egyenlített (1:1), majd újabb 3 perc elteltével az előny is a bajnoknál volt Rábold Richárd nagyszerűen eltalált lövésével. (1:2) Nem sokáig örülhettek a Karmacsi Autó FC játékosai, mert néhány perc múlva egy gyors támadás végén Bánfalvi Balázs fineszes megoldása után a labda Fekete Róbert lábán megpattant és a tehetetlen Szacskó mellett a kapu bal alsó sarkába kötött ki. (2:2) A mezőnyben egyébként kiegyenlített magas színvonalú játék folyt, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A hajrában egy időn túli szögletet követően (talán egy kicsit kézzel is hozzáért az ellenfél támadója) ismét hátrányba kerültünk Cseri Gergő megmozdulása után. (2:3) A második játékrészben sem változott a játék képe, nagy csata és a kicsit csúszós talaj ellenére remek foci zajlott, a kilátogatók nagy örömére. A 29. percben házi gólkirályunk Fischer Zsigmond bombagóllal egalizált (3:3), amire négy perccel később Rábold Richárd válaszolt (3:4). Ezt követően mi az egyenlítésért, ellenfelünk pedig a kétgólos előnyért küzdött, de az utolsó percig nem sikerült egyik csapatnak sem gólt szereznie. Az utolsó percben lehoztuk a kapusunkat és megpróbáltunk hat mezőnyjátékossal egalizálni, azonban nem sikerült, sőt ekkor egy üres kapus (3:5), valamint a fellazult védelmünk mellett egy kijátszott gólt kaptunk, így kialakult a 3:6, ami azért messze nem tükrözte a különbséget. Mindkét csapat megnyerhette volna ezt a találkozót, de összességében egy góllal jobb volt a bajnoki cím védője ezen a csütörtök estén. Meg kell azt is jegyezni, hogy remek játékvezetés mellett zajlott a rangadó. Gratulálunk a győztes csapatnak!