46.960679869336, 18.927659864084

Kapus
Cserejátékos
Vezetőedző

A friss Szuper Kupa győztes volt az ellenfelünk az első fordulóban. Masszív jó erőkből álló gárda az SZP-Asztalos SE, ezért ennek megfelelően igyekeztünk határozott védekezéssel és veszélyes támadásokkal operálni. Az első negyedórában ugyan enyhe mezőnyfölényt alakítottunk ki, de gólt ebben a időszakban még nem sikerült szerezni. A 15. percben az addig is agilisan és kapura veszélyesen játszó Fischer Zsigmondot egy formás akció végén szabálytalanul akadályoztak a hatoson belül, így büntető következhetett. A hetest Bánfalvi Balázs magabiztosan értékesítette. (1:0) Egy perc múlva ismét Bánfalvi Balázs volt eredményes, amikor a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. (2:0) Újabb egy perc elteltével Fischer Zsigmond lőtt éles szögből gólt (3:0), így már jelentős volt az előnyünk. Az Asztalos nem állt be védekezni, igyekezett kozmetikázni az eredményen, ami a félidő hajrájában sikerült is (3:1). Ekkor a labda már túljutott a kapuson Barsch Gáboron de a menteni igyekvő védőink egyikének a térdéről az üres kapuba pattant. (nem öngólnak vette a játékvezető, de nem baj) A fordulás után ismét volt egy 10-15 perces gólcsend. A kapuk felváltva voltak veszélyben az SZP-Asztalos lőtt egy hatalmas kapufát, amit sokan már bent láttak és Barsch Gábornak is be kellett mutatnia néhány bravúrt. Az ellenfél kapuja előtti történésekről ugyanez elmondható, több nagy helyzet maradt kihasználatlanul, kapufát is lőttünk. A 45. percben aztán egy nagyszerű akció végén Garda Bálint remek középre adását vágta a kapuba Fischer Zsigmond. (4:1) Majd szintén ő ugrott ki nagyszerű ütemben a védők közül és elgurítva a kimozduló kapus mellett beállította a végeredményt. (5:1) Nagy iramú mérkőzésen magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.