Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2015. ősz)

2015. Augusztus 24. hétfő, 1830 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

6 : 3

Ács Gábor (6) - Rajz Miklós (7), Jenei Ottó (7), Apatini Márk (9), Béres Ferenc (7), Szabó Szabolcs (7)

Cs.: Szili Szabolcs (7)

Gólszerzőink: Apatini Márk (3), Béres Ferenc, Jenei Ottó, Rajz Miklós

Kényszerűségből több poszton is változtatnunk kellett a keretünkön és még most sem végleges a csapat összetétele. Kíváncsian vártuk a bajnoki rajtot, címvédőként természetesen ismét a dobogó legfelső fokát tűztük ki célul.

Első ellenfelünk a nagyon komoly játékerőt képviselő Dunabiztos-Micro volt, akik igazolták is jó hírüket, hiszen már negyedóra után két gólos előnyre tettek szert. (0:2) Az első idénybeli gólunkra a második játékrész 5. percéig kellett várnunk, amikor Béres Ferenc lőtt a hálóba (1:2).

A folytatásban gyorsan sikerült az egyenlítés, a remek formában játszó Apatini Márk jóvoltából (2:2), azonban a Dunabiztos-Micro a 40. percben ismét megszerezte a vezetést (2:3). A hajrá aztán már a mienk volt. Előbb Jenei Ottó egyenlített (3:3), majd Rajz Miklós belőtte negyedik gólunkat is - így először vezettünk a találkozón. (4:3). Az utolsó percekben Apatini Márk (5:3), majd ismét Ő szerzett újabb gólt (6:3).

A mérkőzés (és így az idény is) egy kicsit döcögősen indult, azonban végül a bajnoki pontokat az utolsó 10 percben mutatott játékunk alapján megérdemelten gyűjtöttük be és ma este ez volt a legfontosabb. Jövő héten a tavalyi bronzérmes GBB Kft vár ránk.

2. FORDULÓ

2015. Szeptember 03. csütörtök, 2030 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

GBB. KFT. - DUNAFERR VASAS

3 : 3

Lakos Zsolt (7) - Kákonyi Dániel (7), Jenei Ottó (7), Farkas Attila (7), Nagy Gábor (7), Vaskó József (7)

Cs.: Szabó Szabolcs (6), Szili Szabolcs (6)

Gólszerzőink: Nagy Gábor, Jenei Ottó, Szabó Szabolcs

Alakuló csapatunk sajnos pontokat veszített a ma esti találkozón, bár a körülmények (ránk nézve negatív) összejátszása is alaposan hozzájárult a döntetlenhez.

Lássuk mi történt!

A második percben egy jobb oldali GBB-bedobás Jenei Ottó válláról a saját kapunkba vágódott. (1:0) Két perc múlva (szintén jobbról) szögletrúgást végezhetett el ellenfelünk, ami olyan "jól" sikerült, hogy a számos láb között elcsúszó labda végül a felső lécről a hálónkba jutott. (2:0) Az érdekes bírói döntéssekkel tarkított első félidőben Nagy Gábor révén a 18. percben szépítettünk (1:2), majd Jenei Ottó büntetőből egalizált. (2:2)

A második játékrészben előbb a mindössze egy perccel korábban pályára lépő játékosunkat küldték ki (talán túlzott szigorúsággal) két percre a játékvezetők, majd ismét megszerezte az előnyt a GBB. Kft. csapata. (3:2). A hajrában egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Jenei Ottót is kiállították két percre. Mindezek ellenére 10 perccel a meccs vége előtt kiegyenlítettünk Szabó Szabolcs nagyszerű lövésével. (3:3) Igaz, hogy a játék többször állt a játékvezetők ítéletei és sérülések miatt, azonban egy másodpercet sem hosszabbítottak a sporik, így a győzelmet nem sikerült megszereznünk.

Jövő héten a River Plate csapatával találkozunk.

3. FORDULÓ

2015. Szeptember 10. csütörtök, 2030 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - RIVER PLATE

1 : 1

Varsányi Áron (8) - Farkas Attila (7), Jenei Ottó (8), Farkas Viktor (7), Kákonyi Dániel (7), Bogáti Péter (6)

Gólszerzőnk: Szili Szabolcs

Szemerkélő esőben néhány River Plate helyzettel kezdődött a mérkőzés, ahol ellenfelünk főképp kontrákra építve védekezett. A lelkes védekezésnek, valamint a nagyszerűen védő River-kapusnak köszönhetően csak kapufákig jutottunk az első játékrészben.

A 12. percben ráadásul egy furcsa góllal megszerezte a vezetést a River. A kapunkra törő támadót kibillentették a védők az egyensúlyából, amit a játékvezető le is fújt, azonban a csatár estében a kapuba pöccintette a labdát, a bíró pedig gólt ítélt. (0:1) A szünet előtt még kialakítottunk néhány komoly helyzetet, gól azonban nem született. A második félidőben igyekeztünk még nagyobb nyomást helyezni a River Plate kapujára, azonban továbbra is jól zárt a védelmük. A 37. percben Szili Szabolcs nagyszerű lövése utat talált a kapu bal alsó sarkába (1:1), így egállal érkeztünk a hajrához.

A csúszós, vizes talaj nem kedvezett a támadó focinak, de annál inkább jó volt a védekező csapatnak, ami aztán meg is hozta a Rivernek az egy pontot, ugyanis újabb gólt már nem sikerült szereznünk, ráadásul az utolsó perceket (kapusunk kiállítását követően) emberhátrányban kellett lejátszanunk. A következő fordulóban szabadnaposak leszünk, így lesz időnk arra, hogy rendezzük a sorokat, mert annak ellenére, hogy nem játszottunk rosszul az elmúlt két mérkőzésen, az eredményességgel adósok maradtunk.

4. FORDULÓ

SZABADNAPOS: DUNAFERR VASAS

5. FORDULÓ

2015. Szeptember 24. csütörtök, 1930 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - BIANCA TRADE

9 : 0

Ács Gábor (9) - Farkas Attila (8), Jenei Ottó (8), Farkas Viktor (10), Szabó Szabolcs (8), Vaskó József (8)

Cs.: Szili Szabolcs (8)

Gólszerzőnk: Farkas Viktor (5),  Szili Szabolcs (2), Jenei Ottó, Farkas Attila

A nagyszerűen védekező Bianca Trade ellen, az első félidőben csak kapufákig és kimaradt helyzetekig jutottunk, ráadásul egy kiállítás miatt két percig emberhátrányban kellett játszanunk, majd Vaskó József sérült meg és nem is tudta folytatni a játékot.

A fordulást követően rendeztük a sorokat és a 28. percben Farkas Viktor révén megszereztük a vezetést. (1:0) A Bianca Trade még ekkor sem adta fel a masszív védekezést, de öt perc elteltével Szili Szabolcs is betalált (2:0), majd a mezőny legjobbja, Farkas Viktor volt újra eredményes (3:0), így a tetemes hátrányban már feljebb tolta a védekezését ellenfelünk, amiből mi jöttünk ki jobban, ugyanis előbb Szili Szabolcs iratkozott fel ismét a góllövők közé (4:0), aztán egy perc múlva Farkas Viktor folytatta a "sormintát" remekbe szabott góljával (5:0).

A hajrában Farkas Viktor belőtte negyedik gólját (6:0), aztán a tavalyi gólkirály Jenei Ottó is megzörgette a hálót. (7:0) Az utolsó percekben Farkas Attila parádés találatának örülhettünk (8:0), majd a mai nap gólfelelőse, Farkas Viktor zárta keretbe kitűnő teljesítményét egy bombagóllal, kialakítva ezzel a végeredményt. (9:0)

Jó játékkal, szép gólokkal igyekeztünk feledtetni az elmúlt hetek gólszegény játékát. Jövő héten a Siker Ablak GSV csapatával találkozunk.

6. FORDULÓ

2015. Október 01. csütörtök, 1930 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - SIKER ABLAK GSV.

4 : 3

Bogáti Péter (8) - Farkas Attila (7), Jenei Ottó (7), Farkas Viktor (7), Fülöp Noel (7), Kákonyi Dániel (7)

Cs.: -

Gólszerzőink: Kákonyi Dániel (3), Farkas Attila

Már a második percben vezettünk Farkas Attila közeli lövésével (1:0) és a gól után is főképp a Siker Ablak GSV térfelén pattogott a labda. Ennek ellenére csak kapufákig valamint helyzetekig jutottunk ráadásul ellenfelünk kapusa bemutatott több remek védést. Meglepetésre aztán a 21. percben egyenlített a Siker Ablak GSV (1:1), majd a félidő utolsó percében egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezték. (1:2)

A fordulást követően Kákonyi Dániel egalizált (2:2), aztán négy perccel később már nálunk volt az előny, Kákonyi Dániel újabb találatát követően. (3:2) A 37. percben kettőre növelte a különbséget Kákonyi Dániel (4:2), míg a góljai számát háromra. Rengeteg helyzetet kihagytunk, míg az ellenfél, az utolsó pillanatokban még tudott kozmetikázni az eredményen (4:3), de újabb gól már nem született, így begyűjtöttük a három pontot. A helyzetkihasználás terén javulnunk kell a folytatásban.

Jövő héten a Frankcity Kálvin Iskola csapatával találkozunk.

7. FORDULÓ

2015. Október 08. csütörtök, 2030 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

FRANKCITY KÁLVIN ISKOLA - DUNAFERR VASAS

1 : 9

Ács Gábor (9) - Farkas Attila (8), Jenei Ottó (7), Farkas Viktor (7), Fülöp Noel (7), Bogáti Péter (7)

Gólszerzőink: Fülöp Noel (3), Farkas Viktor (2), Bogáti Péter (2), Jenei Ottó, Szili Szabolcs

Szitáló esőben felázott pályán találkoztunk a Frankcity Kálvin Iskola csapatával. Jól kezdtünk, hiszen már a hatodik percben betalált Bogáti Péter. (0:1) A folytatásban közel negyedórát kellett várni a második gólra, annak ellenére, hogy többnyire az ellenfél térfelén folyt a játék. A 19. percben a remek formában játszó Farkas Viktor lőtt a hálóba (0:2), majd a szünet előtt újra ő volt eredményes (0:3), így megnyugtató előnnyel fordulhattunk. A második félidőben sem változott a játék képe, többnyire a Frankcity kapuja előtt alakultak ki veszélyes helyzetek, de ebben az időszakban már néhány kontra támadással is kellett számolnunk.

A 31. percben Bogáti Péter nagyszerű gólt szerzett (0:4), majd 10 perc gólcsend után, Fülöp Noel lőtt a Frankcity kapujába.(0:5). Ekkor két perc alatt három gólt is jegyeztünk, ugyanis Szili Szabolcs találata (0:6) és egy perc múlva Fülöp Noel újabb gólja (0:7) már jelentős előnyt jelentett, ráadásul a hajrában a védekezését kissé feljebb toló Frankcity védelme mögé kerülve Jenei Ottó is gólt szerzett. (0:8) Az 50. perc gyors gólváltást (1:8), (Fülöp Noel - 1:9) hozott és kialakult a végeredmény. Szerencsére a csúszós talajon sérülés nem történt és a helyzetkihasználásunkon is sikerült javítanunk. Jövő héten az Akrasz-Bau SE-vel találkozunk.

8. FORDULÓ

2015. Október 15. csütörtök, 1930 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - AKRASZ-BAU SE.

9 : 1

Bogáti Péter (10) - Farkas Attila (8), Farkas Viktor (8), Fülöp Noel (9), Jenei Ottó (8), Kákonyi Dániel (8)

Cs.: Szili Szabolcs (8), Szabó Szabolcs (8)

Gólszerzőink: Fülöp Noel (3), Bogáti Péter (2), Szili Szabolcs (2), Jenei Ottó, Kákonyi Dániel

A kissé felázott talajon a 7. percben sikerült először betalálnunk Fülöp Noel révén a leginkább védekezésre berendezkedő Akrasz-Bau SE ellen (1:0), viszont a második találatra mindössze egy percet kellett várni, ekkor Kákonyi Dániel lőtt közelről a hálóba (2:0), majd Fülöp Noel újabb egy perc elteltével megszerezte második gólját is (3:0).

A folytatásban Szili Szabolcs lőtt egy remek gólt (4:0), az első negyedóra végén pedig a legutóbbi bajnokság gólkirálya, Jenei Ottó volt eredményes. (5:0) A félidő második felében is nagy nyomás alatt tartottuk az Akrasz kapuját, azonban újabb gól a szünetig már nem esett.

Fordulás után a 28. percben szépített az Akrasz-Bau (5:1), de egy perc múlva a kapujából többször is bátran - és rendkívül jól - kilépő Bogáti Péter a félpályáról bombagólt lőtt visszaállítva az öt gólos különbséget. (6:1) A 39. percben Fülöp Noel volt eredményes (7:1) aztán Bogáti Péter lőtt zúgó kapufát a saját (!) térfelünkről.

A mérkőzés hajrája egy Szili Szabolcs találatot hozott (8:1), a 48. percben pedig Bogáti Péter eresztett el ismét egy hatalmas lövést a félpálya környékéről, ami védhetetlenül vágódott az Akrasz kapujának jobb oldalába, kialakítva a végeredményt. (9:1) A jó iramú találkozó Bogáti Péter remek megoldásainak köszönhetően emlékezetes marad, de a csapat minden játékosa nagyszerűen teljesített. Jövő héten az SZP-Asztalos-XXL M.M.I. gárdája lesz az ellenfél.

9. FORDULÓ

2015. Október 22. csütörtök, 1930 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - SZP-ASZTALOS-XXL M.M.I.

10 : 1

Cs.: Szabó Szabolcs (8)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (4), Fülöp Noel (2), Szabó Szabolcs (2), Jenei Ottó, Farkas Attila

A negyedik és az ötödik percben két nagyszerű találattal jelentkezett Bogáti Péter (1:0 ; 2:0), majd az első negyedóra végén sikerült újra gólt szereznünk Fülöp Noel révén (3:0). Ellenfelünk remekül védő kapusa sem tudta megállítani a nagyszerűen játszó Bogáti Pétert, aki a 15. percben belőtte harmadik gólját is, így már komoly különbség alakult ki. (4:0)

A szünetig nem változott az eredmény, de a fordulást követően sem lett más a játék képe, annak ellenére sem, hogy az SZP-Asztalos feljebb tolta egy kicsit a védekezését. A találkozó ezen szakaszában is veszélyes támadások jellemezték a csapatunkat és jóval többet pattogott az Asztalos térfelén a labda. A 31. percben Farkas Attila (5:0), majd Szabó Szabolcs (6:0) növelte az előnyt, miközben több helyzetet is kihagytunk.

Ekkor már kapusunknak is be kellett mutatnia néhány bravúrt, de gólt ismét mi szereztünk. (Bogáti Péter: 7:0) A hajrában Fülöp Noel másodszor is megzörgette a hálót (8:0), majd Jenei Ottó lőtt védhetetlenül a kapuba. (9:0) A hajrában szépített az SZP-Asztalos (9:1), de a gólok sorát mi zártuk Szabó Szabolcs bombagóljával. (10:1) Rendkívül sportszerű ellenféllel szemben sikerült eredményes játékkal megszereznünk a bajnoki pontokat. Jövő héten a Karmacsi Autó FC csapatával találkozunk.

10. FORDULÓ

2015. Október 29. csütörtök, 2030 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

DUNAFERR VASAS - KARMACSI AUTÓ FC.

0 : 3

Varsányi Áron (7) - Farkas Viktor (6), Jenei Ottó (6),Farkas Attila (6), Fülöp Noel (7), Bogáti Péter (7)

Cs.: Kákonyi Dániel (6), Nagy Gábor (6), Ács Gábor (-)

Gólszerzőnk: -

Az ősz rangadója akár a bajnoki cím sorsáról is hivatott volt dönteni, de persze ez majd a végelszámolásnál fog kiderülni. A presztízs és a két nagyszerű játékosokat felvonultató csapat garancia volt arra, hogy remek mérkőzést látnak majd a kilátogatók. Már a találkozó elején igyekeztünk mezőnyfölényt kialakítani, ellenfelünk pedig láthatóan védekezésre rendezkedett be. Az első negyedórában két nagy helyzetet kihagytunk, a folytatásban pedig két kapufa jelezte, hogy győzelemre játszunk. A félidő hajrájában egy keményebb belépőt követően Viszokai játékvezető egy kicsit túlzó szigorúsággal kiállította 2 percre Jenei Ottót, így emberhátrányban kellett befejeznünk az első félidőt, gólra azonban nem tudta váltani az ölébe hullott lehetőséget a Karmacsi Autó FC.

A második játékrészben sem változott a játék képe. Fölényben játszottunk, ellenfelünk pedig a szórványos kontratámadásaira épített. A 32. percben egy szögletrúgást követően kis szerencsével megszerezte a vezetést a 17-szeres bajnokcsapat. A mezőnybe kipattanó labdát visszarúgták a kapunk elé, de a mellé tartó játékszer az alapvonalon álló játékos támaszkodó lábáról a kapufa tövénél a hálónkba vágódott. (0:1) Természetesen a bekapott gól után még jobban erőltettük a támadásokat, azonban ellenfelünk masszív védekezése mellett megint csak helyzetekig és újabb kapufákig jutottunk, ráadásul a 40. percben egy jobb oldali bedobás ismét gólt hozott a Karmacsi FC-nek, így már kétgólos volt a hátrányunk. (0:2) Az utolsó percekre lehoztuk a kapust és hat mezőnyjátékossal támadtunk, azonban szépíteni nem sikerült, sőt az utolsó másodpercben vészkapusunk mellett újabb gólt szerzett ellenfelünk. (0:3) Jó mérkőzésen szenvedtünk vereséget a védekezését remekül megszervező Karmacsi Autó FC ellen. Hétfőn az éllovas Fejó-Therm Kft gárdájával találkozunk.

11. FORDULÓ

2015. November 02. hétfő, 1930 (Lorántffy Iskola műfüves pálya)

FEJÓ-THERM KFT. - DUNAFERR VASAS

1 : 6

Ács Gábor (9) - Rajz Miklós (9), Jenei Ottó (10), Kákonyi Dániel (9), Bogáti Péter (9), Ughy Márk (9)

Cs.: Szabó Szabolcs (8), Szili Szabolcs (8)

Gólszerzőink: Jenei Ottó (2), Bogáti Péter, Szili Szabolcs, Ughy Márk, Kákonyi Dániel

Sajnos több problémánk is volt a mérkőzéssel kapcsolatban. A kezdő csapaton négy helyen is változtatnunk kellett Fülöp Noel és Farkas Viktor sérülése (nekik ezúton is jobbulást kívánunk!), valamint munkahelyi elfoglaltságok miatti hiányzások okán. Ráadásul Ács Gábor és Szili Szabolcs nem voltak százszázalékos egészségi állapotban, de szerencsére vállalták a játékot. Ezekkel az előjelekkel vágtunk neki a listavezető elleni mérkőzésnek, ahol a három pont megszerzése volt az egyetlen elfogadható eredmény, a múlt heti kisiklás miatt.

Elsősorban a helyzetkihasználásunkon volt bőven javítani valónk, így a kapu előtt kellett  jobban figyelnünk, mert a játékkal hetek óta nem volt különösebb gond.

Mindkét gárda nagy lendülettel kezdett, néhány kemény belemenés és többnyire mezőnyjáték jellemezte az első 10 percet. A játékrész középső szakaszát szerencsére góllal nyitottuk. Ekkor Kákonyi Dániel sodorta közelről a hálóba a labdát, vezetéshez juttatva csapatunkat. (0:1) A következő találatra amit Szili Szabolcs szerzett, azonban újabb 10 percet kellett várni. (0:2) A félidő hajrájában aztán már nem rezdültek meg a hálók, így kétgólos előnnyel fordultunk.

A folytatásban is nagy csata folyt a pályán és csak negyedóra elteltével született ismét gól, Ughy Márk szemfüles lövése nyomán. (0:3) Az utolsó tíz percben viszont már pontosabban céloztak a támadók. Jenei Ottó a 41. (0:4) és a 46. percben (0:5) is betalált, Bogáti Péter pedig a 48. percben volt eredményes. (0:6) Az utolsó pillanatban sikerült kozmetikáznia az eredményen a Fejó-Therm csapatának (1:6) azonban ezen az estén nagyszerű játékvezetés mellett, magabiztosan gyűjtöttük be a bajnoki pontokat.

Gratulálunk játékosainknak az őszi szezonban nyújtott teljesítményhez - folytatás tavasszal!