Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2014. ősz)

Fröhlich Rajmund (7), Farkas Attila (7)

Cs.: Szili Szabolcs (6), Keutchemi Batal Yannick (6), Tokai László (6)

Gólszerzőink: Szili Szabolcs, Szabó Szabolcs,

Fröhlich Rajmund, Keutchemi Batal Yannick

A bajnokság nyitó találkozóján a GBB KFT. csapata volt az ellenfelünk. Egyik csapat sem tudott a legjobb összeállításában pályára lépni, azonban így is jó mérkőzésre lehetett számítani.

Masszív védekezésre rendezkedett be a tavalyi negyedik helyezett és ezt rendkívül fegyelmezetten és jól csinálták. Mezőnyfölényünket az első negyedórában nem is sikerült gólra váltanunk, sőt egy kontratámadás végén a GBB KFT. gárdája szerezte meg az előnyt. (1:0) A félidő hajrájában elszalasztottunk néhány komoly gólszerzési lehetőséget, de szerencsére az utolsó percben egy szögletrúgást követően egalizáltunk Szili Szabolcs remek lövésével (1:1), így nem voltunk hátrányban a forduláskor.

A második játékrészben már hatékonyabbak voltunk a kapu előtt, amit Szabó Szabolcs nagyszerű találata (1:2), majd Fröhlich Rajmund gólja (1:3) is jelzett. Természetesen hátrányba került ellenfelünk ekkor már igyekezett többet támadni és ez okozott is némi zavart a kapunk előtt, újabb gólt azonban ismét mi szereztünk Keutchemi Batal Yannick révén (1:4) beállítva ezzel a végeredményt.

Döcögősre sikerült a bemutatkozásunk, nyilván sokat kell még javulnunk az ősz folyamán. Remélhetőleg a jövő héten már gördülékenyebb és látványosabb játékkal tudunk előrukkolni, az Akrasz-Bau ellen.

2. FORDULÓ

2014. SZEPTEMBER 04. CSÜTÖRTÖK, 18 óra

AKRASZ-BAU – DUNAFERR VASAS

0 : 5

Ács Gábor (0) - Schrancz Balázs (6), Vaskó József (6), Szabó Szabolcs (7),

Tóth Sándor (8), Keutchemi Batal Yannick (6)

Cs.: Tokai László (5)

Gólszerzőink: Tóth Sándor (2), Szabó Szabolcs (2), Schrancz Balázs

Az Akrasz-Bau csapata ezen az estén elsősorban a védekezésre helyezte a hangsúlyt. Ennek ellenére már az 5. percben sikerült gólt szereznünk, Schrancz Balázs lövését követően. (1:0)

A játék képe a vezetésünk után sem változott, de a szívós védelmet csak a 15. percben sikerült újra feltörnünk, amikor Szabó Szabolcs bombagóllal jelentkezett, kettőre növelve a különbséget. (2:0) A fordulásig újabb találat már nem született.

A második játékrészben Tóth Sándor nagyszerű megoldásai újabb gólokat értek. Először a kapus lába között (3:0), majd pedig egy szemfüles meglátást követően lőtt a hálóba. (4:0) A hajrában még elpuskáztunk néhány lehetőséget, de Szabó Szabolcs egyet azért értékesített, kialakítva a végeredményt. (5:0)

Magabiztos győzelmet arattunk, de a mai mérkőzésen a három pont megszerzésén kívül pozitívumról (pl.: jó játékról) nem beszélhettünk - azonban ez leginkább ellenfelünk defenzív játékának volt "köszönhető". Jövő héten az újonc Frankcity-1995 vár ránk.

3. FORDULÓ

2014. SZEPTEMBER 11. CSÜTÖRTÖK, 19 óra

DUNAFERR VASAS - FRANKCITY-1995

8 : 0

Ács Gábor (10) - Schrancz Balázs (9), Szente Tamás (9),

Vaskó József (8), Szabó Szabolcs (8), Keutchemi Batal Yannick (8)

Csere: Tokai László (8)

Gl.: Schrancz B. (2), Szente T. (2), K.B. Yannick (2), Szabó Sz., Tokai L.

Szerencsére az eső elállt, de azért csúszós pálya fogadta a két csapatot. Támadólag léptünk fel és néhány kihagyott helyzetet követően, a 8. percben Yannick meg is szerezte a vezetést. (1:0) A folytatásban a Frankcity kapusa remek védésekkel tartotta versenyben csapatát, de a 21. percben már ő is tehetetlen volt Szabó Szabolcs hatalmas bombáját követően (2:0), így két gólos előnnyel fordultunk.

A második félidőben Szente Tamás növelte a különbséget (3:0), majd Schrancz Balázs jelentkezett egy okos találattal. (4:0) Ebben az időszakban kicsit szellősen védekeztünk, de a veszélyes Frankcity kontrákat magabiztosan hatástalanította kapusunk. A hajrában Tokai László több kihagyott lehetőség után zörgette meg a hálót (5:0), Schrancz Balázs pedig duplázott.(6:0) A gólok sorát Szente Tamás (7:0), és Yannick (8:0) zárta. Magabiztos győzelmet arattunk a találkozó végére elfáradó ellenfelünkkel szemben. Jövő héten a Szuper Kupa Döntőben lép csapatunk pályára, a River Plate ellen.

4. FORDULÓ

2014. SZEPTEMBER 18. CSÜTÖRTÖK

Csapatunk ebben a fordulóban nem játszott, mert a Szuper Kupa döntőn lépett pályára!

Tokai László, Ughy Márk, Szabó Szabolcs

Már az első percben gólnak örülhettünk, amikor Vaskó József egy nagyszerű összjáték végén a bal felső sarokba emelt. (1:0) Az 5. percben Szabó Szabolcs növelte az előnyt (2:0), erre viszont a 7. percben ellenfelünk az igen veszélyes Právics Krisztián révén tudott válaszolni (2:1). Öt perccel később Ughy Márk iratkozott fel a góllövők közé (3:1), majd Schrancz Balázs pillanatai következtek.

Előbb egy okos gólt szerzett (4:1), majd pedig szorongatott helyzetből zörgette meg a Fejó-Therm hálóját. (5:1) A szünet előtt sajnos egy védelmi megingásunkat kihasználva közelebb zárkózott a Fejó (5:2), de azért a félidőben megnyugtató volt az előnyünk. A fordulás után Schrancz Balázs folytatta a gólgyártást (6:2), a Fejó pedig egy kontratámadás végén ismét szépített. (6:3) A 12. percben Tokai László remek gólt lőtt (7:3), majd Vaskó József egy perc múlva másodszor is eredményes volt. (8:3)

A 15. percben a tavalyi gólkirály Jenei Ottó bombagólja (9:3), aztán szemfüles találata következett. (10:3)A hajrában Vaskó József keretbe zárta találataink sorát, amikor utolsó gólunkat is megszerezte (11:3), de a lefújás előtt 2 perccel egy szerencsétlen szituációt követően betalált a Fejó-Therm is (11:4), beállítva a végeredményt. Gólratörően játszottunk, de sajnos a védekezésre nem fektettünk nagy hangsúlyt ezen a mérkőzésen. Ennek ellenére magabiztos győzelmet arattunk. Legközelebb október 9-én a Dunabiztos-Micro csapata következik.

6. FORDULÓ

2014. SZEPTEMBER 29. HÉTFŐ

1800  DUNAFERR VASAS – HILD KOLLÉGIUM

A Hild Kollégium csapata visszalépett a bajnoki küzdelmektől!

7. FORDULÓ

2014. OKTÓBER 09. CSÜTÖRTÖK, 19 óra

DUNAFERR VASAS – DUNABIZTOS-MICRO

3 : 2

Ács Gábor (7) - Vaskó József (8), Szente Tamás (8),

Schrancz Balázs (8), Jenei Ottó (9), Szabó Szabolcs (7)

Cs.: Keutchemi Batal Yannick (6)

Gl.: Jenei Ottó (2), Schrancz Balázs

A mérkőzés elején mi diktáltuk az iramot, ennek ellenére a 6. percben egy kontratámadás végén megszerezte az előnyt a Dunabiztos-Micro. (0:1) Lendületben maradtunk, azonban védekezésre berendezkedett ellenfelünk - kapusuk nagyszerű teljesítményének és a szerencsének is köszönhetően - megúszta ezt az időszakot kapott gól nélkül.

A 11. percben aztán Jenei Ottó lövésével sikerült egalizálnunk (1:1), de a hajrában ismét a Dunabiztosnál volt az előny. (1:2) A szünet után rögtön egy felső kapufa, majd a második percben egy nagyszerű Jenei Ottó gól (2:2) jelezte, hogy győzelemre játszunk. A félidő középső szakaszában kiegyenlítődött a játék, de nagy helyzetek továbbra is ellenfelünk kapuja előtt alakultak ki, melyek sajnos rendre ki is maradtak. A mérkőzés hajrája tartogatott még izgalmakat, és gólt is! A 44. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Schrancz Balázs elé került a labda, aki 5 méterről a felső sarokba emelt. (3:2)

Az utolsó percekben már újabb gól nem esett, így ha nehezen is, de begyűjtöttük a bajnoki pontokat. A remek védekezést bemutató Dunabiztos-Micro méltó ellenfelünk volt, mi pedig ismét egy rendkívül eseménydús, izgalmas, találkozón vagyunk túl. Jöhet a rangadó jövő héten, a Karmacsi Autó FC. ellen!

8. FORDULÓ

2014. OKTÓBER 16. CSÜTÖRTÖK, 19 óra

DUNAFERR VASAS – KARMACSI AUTÓ FC.

2 : 1

Ács Gábor (9) - Schrancz Balázs (9), Baranyai Pál (9), Jenei Ottó (9),

Apatini Márk (9), Keutchemi Batal Yannick (9)

Cs.: Szabó Szabolcs (-)

Gl.: Jenei Ottó, Schrancz Balázs

Sokan kilátogattak az ősz rangadójára, hiszen a tabella élén álló két csapat még veretlenül, pontveszteség nélkül állt a mérkőzést megelőzően. Sajnos kulcsjátékosaink közül többen nem tudtak pályára lépni a találkozón sérülés, betegség és egyéb problémák miatt. Ennek ellenére - érdekes taktikát választva - igyekeztünk győzelemre játszani. Csatár pozícióba feltoltuk kameruni játékosunkat, Batal Yannickot, a védelem tengelyébe, pedig Schrancz Balázst és Baranyai Pált állítottuk. Ennek a felállásnak köszönhetően a pálya nagy részén szabadon mozoghatott Apatini Márk és Jenei Ottó, a támadásoknál pedig Schrancz Balázs feljebb zárkózva tudott veszélyt jelenteni ellenfelünk kapujára. A 2. percben nagy helyzetben Yannick találta el a felső lécet, majd Jenei Ottó remek lövései következtek, azonban gól ekkor még nem született. A Karmacsi Autó FC. természetesen felvállalta a nyílt sisakos játékot és nyilvánvalóan győzelemre játszott.

Az első játékrészben szerencsére csak néhányszor kellett játékba avatkoznia kapusunknak, ezekben a szituációkban viszont nagyszerűen tette ezt. A gól nélküli félidő után, a fordulást követően, már a 7. (!) másodpercben betaláltunk, Jenei Ottó révén, aki ismét meglőtte immár "szokásosnak" mondható bombagólját. (1:0) A vezetés birtokában is mi játszottunk enyhe mezőnyfölényben, azonban az addig csak szórványosnak mondható Karmacsi-kontrák gyakoriabbak és veszélyesebbek lettek. A 10. percben egy vitatott szabadrúgást követően így is növelni tudtuk az előnyünket. A leállított labda mögé Schrancz Balázs állt és hatalmas erővel lőtte ki a jobb felső sarkot. (2:0) A félidő hajrájában igyekeztünk tartani az eredményt, de ekkor már több parázs jelenet is kialakult a kapunk előtt.

A 22. percben mégis egy nagyon "nyugodt" szituációt követően szépített a 17-szeres bajnok, ugyanis a hátsó alakzatunk összehozott egy öngólt. (2:1) Az egy gólra csökkent különbség felpaprikázta ellenfelünket és az utolsó percekben a pontszerzés reményében nagy offenzívába kezdtek. Több hibát azonban már nem követtünk el, így nagy csatában, remek mérkőzésen sikerült begyűjtenünk a bajnoki pontokat. Legközelebb a Bianca Trade  csapata vár ránk.

Gl.: Szente Tamás (2), Szabó Szabolcs (2), Jenei Ottó (2), Schrancz Balázs

Hűvös idő és egy kicsit csúszós pálya várta a csapatokat a 10. forduló nyitó mérkőzésén. Ennek ellenére nagyszerűen kezdtük a találkozót, hiszen a 3. percben Szente Tamás (1:0), a 6. percben Schrancz Balázs is betalált (2:0) - megadva ezzel a mérkőzés alaphangját. A gólokat követően is mi irányítottunk, azonban támadásépítéseinket ellenfelünk minden erővel igyekezett megakadályozni.

Az első negyedóra végén, aztán ismét sikerült megzörgetni a Bianca Trade hálóját, ekkor Szabó Szabolcs bombázott a kapuba. (3:0) A hajrában szépített ellenfelünk (3:1), így kétgólos előnnyel fordultunk. A második játékrész 5. percében Jenei Ottó bombagóllal iratkozott fel a gólszerzők közé (4:1), majd a 8. percben a nagy kedvvel játszó Szabó Szabolcs talált be újra, komollyá téve a különbséget. (5:1)

A félidő közepén volt egy gólváltás - előbb Szente Tamás lőtt remek gólt (6:1), majd a Bianca Trade szemfüles találattal zárkózott feljebb egy kicsit. (6:2) Hozzá kell tenni, hogy a Bainca Trade gólja emberelőnyben született, ugyanis Vaskó Józsefet egy kicsit "szigorú síppal" két percre kiállította a játékvezető.

Miután kiegészültünk, Jenei Ottó több próbálkozása közül az egyiket siker koronázta (7:2) - így meggyőző fölénnyel, magabiztosan nyertük meg a mérkőzést.

Legközelebb a Dzsó-Ker FB csapatával találkozunk.

11. FORDULÓ

2014. NOVEMBER 13. CSÜTÖRTÖK, 18 óra

DUNAFERR VASAS – DZSÓ-KER FB.

5 : 2

Ács Gábor (6) - Jenei Ottó (6), Vaskó József (6), Schrancz Balázs (6),

Ughy Márk (4), Keutchemi Batal Yannick (5)

Góllövőink.: Schrancz Balázs (3), Jenei Ottó (2)

Felemás előjelekkel vártuk a mérkőzést, hiszen Szabó Szabolcs nem épült föl a sérüléséből, viszont Ughy Márk több hetes kihagyás után játékra jelentkezett. Az ellenfél a - tabella utolsó helyén tanyázó - Dzsó-Ker FB csapata pedig ideális ellenfélnek tűnt.

A találkozó azonban a vártnál nehezebbnek bizonyult. Rendkívül sok hibával játszottunk az első 10 percben, Jenei Ottó révén mégis sikerült előnyt szereznünk. (1:0) Néhány perccel később azonban a mai napon kissé bizonytalankodó védelmünk egyik hibáját kihasználta a Dzsó-Ker és egyenlített. (1:1) A hajrában ugyan ismét megszereztük a vezetést (Schrancz Balázs - 2:1), azonban a játékunk továbbra is akadozott. A fordulást követően a 7. percben Jenei Ottó lőtt egy nagyszerű gólt (3:1), de a Dzsó-Ker néhány veszélyes akciót ebben az időszakban is vezetett.

A 11. percben feljebb is zárkóztak (3:2), de szerencsére a hajrára kissé feljavult a játékunk és ennek köszönhetően Schrancz Balázs betalált (4:2), majd az utolsó percben ismét Ő állította be a végeredményt. (5:2) Összességében a nagyon jól játszó és egységes csapat benyomását keltő Dzsó-Ker FB nagyszerűen vette fel a harcot csapatunkkal. Sajnos Ughy Márk játékán látszott, hogy a sérülése még nem jött teljesen rendbe, de ezen az estén több játékosunk is gyengébb teljesítményt nyújtott.

Következő mérkőzésünk (az év utolsó bajnoki találkozója) a River Plate ellen lesz, november 17-én, hétfőn. Remélhetőleg jobb játékkal fogunk előrukkolni.

A 4. FORDULÓBÓL (A SZUPER KUPA-DÖNTŐ MIATT)

ELMARADT MÉRKŐZÉS

2014. NOVEMBER 17. HÉTFŐ, 19 óra

DUNAFERR VASAS – RIVER PLATE

7 : 1

Ács Gábor (10) - Vaskó József (8), Schrancz Balázs (9),

Farkas Attila (8), Jenei Ottó (10), Szente Tamás (8)

Cs.: Tokai László (7)

Gólszerzőink: Jenei Ottó (5), Schrancz Balázs, Tokai László

Az őszi szezon utolsó mérkőzését a River Plate csapatával játszottuk. Szerencsére a késő őszi időpont nem hozott rossz időt, így viszonylag jó körülmények között került sor a találkozóra. Támadólag léptünk fel és ennek köszönhetően Schrancz Balázs már a 4. percben betalált (1:0).

Vezető gólunkra három perc múlva tudott válaszolni a River Plate (1:1), azonban az első negyedóra végén Jenei Ottó nagyszerű gólt szerzett (2:1), így újra nálunk volt az előny. A 19. percben Jenei Ottó már két gólos volt (3:1), a félidő hajrája pedig újabb Jenei Ottó-gólt hozott (4:1), így a szünetben magabiztos volt az előnyünk.

A második játékrész 5. percében ismét Jenei Ottó zörgette meg a River hálóját (5:1), majd több mint 10 perces gólcsend után Tokai László iratkozott fel a gólszerzők közé. (6:1) A hajrá Jenei Ottó ötödik (csapatunk hetedik) góljával zárult (7:1), így szép győzelemmel búcsúztattuk az őszt, és veretlenül várjuk a tavaszi folytatást.