Dunaferr Vasas Bajnoki mérkőzések tudósításai (2013. tavasz)

Új időpont: 2013. június 10. hétfő, 19 óra (Hild Kollégium)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13. forduló

2013. április 04. csütörtök, 19 óra

Dunaferr Vasas - B.T. Team
3 - 0

A mérkőzésre nem érkeztek meg időben az ellenfél igazolásai, így a három pontot 3:0-as eredménnyel mi kaptuk. Mivel mindkét gárda teljes létszámmal a helyszínen volt a mérkőzést edzőmeccs jelleggel lejátszottuk.

8 : 0

Juhász P. - Tokai L., Tóth I., Rozsos J., Hornyák P., Somogyi J.
Csere: Oroszi K.
Gólok: Somogyi Jenő (4), Rozsos József (2), Tokai László, Hornyák Péter

Kihasználva az egy órás játékidő lehetőségét, edzőmeccset játszottunk a B.T. Team alakulatával. A játékvezetők nélkül lejátszott sportszerű találkozón, mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott. Szerencsére nem lötyögős focizgatás, hanem remek kis gyakorlómérkőzés volt a 2x25 perc. A kapu előtt határozottabban, pontosabban és mindenekelőtt eredményesebben fejeztük be az akcióinkat. Mezőnyben inkább mi domináltunk, de a B.T. Team is vezetett néhány formás támadást. Összességében a nem hivatalos mérkőzésen gólokat és jó játékot láthattak a kilátogató nézők.

14. forduló

2013. április 11. csütörtök, 18 óra

Colosseum HKFC - Dunaferr Vasas
2 - 1

Juhász P. (7) - Rozsos J. (5), Oroszi K. (6), Szimcsák T. (7), Jenei O. (6), Somogyi J. (6)
Cs.: Pulai G. (5), Tokai L. (5), Yannick B. (6), Mbah A. (5)
Góllövőnk: Jenei Ottó

Ellenfelünk számára döntő fontosságú volt a bajnokság végkimenetelét illetően a három pont megszerzése, hiszen nagy versenyfutásban vannak a bajnoki címért. Ennek ellenére meg kívántuk nehezíteni a dolgukat, hiszen a télen megerősített csapatunk jó eséllyel indult harcba a listavezető ellen. Legutóbb a Carissa Kupán találkoztunk még januárban a Colosseum HKFC gárdájával, akkor pontosztozkodás (1:1) lett a vége a csatának. Az első negyedórában felváltva voltak veszélyben a kapuk, de míg a bajnokaspiráns csak kapufáig és kimaradt ziccerekig jutott, addig Jenei Ottó révén sikerült megszereznünk a vezetést. (0:1) A félidő hajrájában egy remek egyéni alakítást követően egalizált a Colosseum (1:1), így eldöntetlen volt az állás a forduláskor.

A második játékrészben folytatódott az egyenlő erők küzdelme, de a kapuk előtt nem sok babér termett egyik csapatnak sem. A Colosseum ismét lőtt egy kapufát mi pedig az üres kapuba sem találtunk be egy óriási helyzetben. Az "i"-re a pontot a CHKFC-nek sikerült felraknia, hiszen a lefújás előtt 10 perccel megszerezték a vezetést (2:1), majd miután egy szabályos gólunkat érvénytelenítette a játékvezető, meg is tudták tartani a minimális előnyt.

Remek mérkőzést láthattak a nézők, ahol az 1:1-es állást követően nyilvánvaló volt, hogy aki a második gólt megszerzi, az a találkozót is megnyeri. Ez ma este a Colosseum alakulatának sikerült, de a döntetlen – az általános vélekedés szerint – reálisabb lett volna.

15. forduló

2013. április 18. csütörtök, 20 óra

Dunaferr Vasas - Hild Kollégium
2 - 0

Juhász P. (9) - Rozsos J. (8), Hornyák P. (8), Oroszi K. (8), Yannick B. (8), Somogyi J. (8)
Cs.: Tokai L. (8), Mbah A. (6)
Góllövőink: Hornyák Péter, Rozsos József

A tabella középmezőnyét vezető két csapat rangadóját az tette a vártnál is érdekesebbé, hogy a Hild Kollégium csapata, ősszel 2:0 arányban tudott diadalmaskodni, így jó lett volna ezt a "hátrányt" ledolgoznunk, mert esetleg számíthat a végelszámolásnál.

Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, de kapura mi voltunk veszélyesebbek. Ezt jelezte az is, hogy 4 kapufát és egy gólt (Hornyák Péter remek lövése talált utat a kapuba) lőttünk ebben az időszakban. (1:0) A fordulást követően, nagy erőket mozgósított a Hild alakulata az egyenlítés érdekében, azonban hálóőrünk, Juhász Péter nagyon jó napot fogott ki, így tudtuk tartani a minimális előnyünket. Ebben a félidőben az ellenfél egyik játékosát 5 percre leküldték a játékvezetők sportszerűtlen viselkedés miatt, de sajnos nem tudtuk gólra váltani az emberelőnyt. A hajrában aztán egy büntetőből bebiztosítottuk a győzelmünket (2:0)  - (Rozsos József értékesítette a hetest).

Kemény, de sportszerű találkozón sikerült visszavágnunk a rendkívül szervezetten játszó Hild Kollégiumnak az őszi zakóért.

16. forduló

2013. április 25. csütörtök, 18 óra

Füredi Panzió '09 - Dunaferr Vasas
6 - 4

Juhász P. (6) - Rozsos J. (6), Hornyák P. (5), Oroszi K. (6), Kenyeres A. (6), Somogyi J. (6)
Cs.: -
Góllövőink: Somogyi Jenő (2), Rozsos József (2)

A találkozó 3 pontjának megszerzése létfontosságú volt ellenfelünknek, hiszen nagyon komoly eséllyel pályázik a bajnoki címre. Dolgunkat az is nehezítette, hogy a nap folyamán többen jelezték: nem tudnak ma pályára lépni, így cserejátékos nélkül kellett felvennünk a küzdelmet, a jó erőkből álló „füredisek” ellen. A rossz előjelek ellenére mi szereztünk vezetést a 7. percben, Rozsos József szemfüles szabadrúgását követően. (0:1) A folytatásban gyors egyenlítés következett (1:1), majd újra a mi perceink jöttek. Előbb Somogyi Jenő lőtt egy szerencsés gólt (1:2), majd szintén ő volt eredményes (1:3), így már magabiztosnak tűnő előnyben voltunk. A szünet előtti utolsó másodpercben azonban sikerült szépítenie a Füredi Panzió ’09 alakulatának (2:3), így csak minimális különbséggel fordultak a csapatok.

A második játékrész rosszul kezdődött a mi szempontunkból, mert a 32. percben egalizált a Füredi (3:3) majd 5 perccel később már az előny is náluk volt. (4:3) Ebben az időszakban felváltva alakultak ki a kapuk előtt veszélyes helyzetek, de ellenfelünk jobban koncentrált, mi pedig nyilván kezdtünk fáradni, hiszen nem volt lehetőségünk cserélni, frissíteni, így a találkozó végére a hosszabb kispad miatti differencia elkezdett jelentkezni. A hajrában kettőre nőtt a Füredi előnye (5:3), de pár perccel a gól után jogos büntetőhöz jutottunk, amit Rozsos József magabiztosan értékesített (5:4). A találkozó végén ellenfelünk a győzelmét szerette volna bebiztosítani, mi pedig az egyenlítésért küzdöttünk, azonban a Füredi Panzió ’09 forgatókönyvét fogadta el a főrendező, ugyanis nekik sikerült góllal zárniuk a mérkőzést (6:4), megszerezve az áhított három pontot.

A Füredi Panzió ’09 remekül használta ki, hogy foghíjas kerettel álltunk fel, azonban az is látszott, hogy ameddig nem jelentkezett a rövid kispad problémája, addig eredményesen és főképpen jól játszottunk. Következő ellenfél: Csövesek – lehet javítani!

17. forduló

2013. május 06. hétfő, 20 óra

Csövesek - Dunaferr Vasas
3 - 3

Juhász P. (10) - Rozsos J. (9), Tokai L. (9), Oroszi K. (9), Yannick B. (9), Somogyi J. (9)
Cs.: Mbah A. (-)
Góllövőink: Oroszi Krisztián, Tokai László, Somogyi Jenő

Égetően nagy szüksége volt a három pontra a Csövesek alakulatának, hiszen nagyon nagy csatában vannak az aranyéremért, úgyhogy ennek megfelelően vetették magukat bele a küzdelembe, azonban mi meglepetésre készültünk. Sajnos csak egy játékosunk tudott  leülni a kispadra sérülések és egyéb nem várt nehézségek miatt, de erős, jó kezdő csapattal tudtuk elkezdeni a mérkőzést. Az első negyedórában felváltva voltak veszélyben a kapuk, a vezető találatot azonban mi szereztük meg, Oroszi Krisztián hatalmas lövésével. (0:1) A hajrában is kiegyenlített volt a játék képe, nagy védések mindkét oldalon a kapusok részéről, kemény férfias összecsapások a mezőnyben. A szünet után, gyorsan sikerült növelnünk az előnyünket, amikor Tokai László lőtte ki éles szögből a jobb alsó sarkot. (0:2) A félidő derekán tudott szépíteni a Csövesek alakulata (1:2), egy hatalmas felső sarkos bombagóllal. Néhány perccel később 5 percre emberelőnybe kerültünk, azonban nem tudtunk élni a lehetőséggel, sőt váratlanul egyenlített a bajnokaspiráns csapat. (2:2) Ezt követően - már újra egyenlő létszámnál Somogyi Jenő fordult le remekül a védőjéről és a kapuba gurított, ismét előnyhöz juttatva csapatunkat. (2:3). Az utolsó percekben hatalmas erőket mozgósított a gyakorlatilag két sorral érkező ellenfelünk. Cserékkel, csatárokkal frissítette támadójátékát, ami végül meg is hozta az (általuk) várt eredményt, mert néhány másodperccel a lefújás előtt meg tudták szerezni az egyenlítést jelentő gólt, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

A találkozó a várt magas színvonalú játékot hozta, két jó csapat nagy küzdelemben osztozott meg a pontokon. Annak ellenére, hogy végig mi vezettünk, ellenfelünk pedig futott az eredmény után a döntetlen megfelelt a játék képének és igazságosnak mondható. Ki kell emelni kapusunk, Juhász Péter produkcióját, aki a mai napon, átlagon felüli teljesítménnyel rukkolt elő.

Gratulálunk az egész csapatnak!

18. forduló

2013. május 09. csütörtök, 18 óra

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó
3 - 1

Juhász P. (7) - Tóth I. (4), Rozsos J. (6), Jenei O. (6), Somogyi J. (6), Yannick B. (6)
Cs.: -

A kora esti találkozó elején enyhe mezőnyfölényben játszott a Karmacsi Autó csapata. Az első gólra a 10. percig kellett várni, amit sajnos a bajnoki cím védője szerzett. (0:1) A folytatásban nem sokat változott a játék képe, erősen tartalékos csapatunk, jobbára a védekezéssel volt elfoglalva, azonban veszélyes kontrákat vezettünk, így nem lehetett nyugodt ellenfelünk. A fordulást követően Somogyi Jenő kapufája, majd Jenei Ottó remekbeszabott gólja (1:1) nyitotta a második játékrészt. A hajrában néhány furcsa játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket. Előbb egy tévesen megítélt bedobás - amiből sajnos Karmacsi-gól született (1:2) adott vitára okot, majd Jenei Ottó érdekes körülmények között történő kiállítása volt megkérdőjelezhető. Somogyi Jenő – ezúttal szabadrúgásból – ismét a kapufát találta el, majd a hajrában még egy gólt sikerült szereznie a kispadról "sportszerűen" irányított Karmacsi-csapatnak (1:3) így a három pont az ő nevük mellé került. Alacsony színvonalú mérkőzés, kellemes napsütéses idő – jegyezzünk meg ennyit a találkozóból, a többit felejtsük el...

19. forduló

2013. május 23. csütörtök, 20 óra

Dunabiztos-Micro - Dunaferr Vasas
5 - 4

Juhász P. (5) - Oroszi K. (5), Tokai L. (4), Pulai G. (4), Rozsos J. (5), Somogyi J. (5)
Cs.: Hornyák P. (4)
Góllövőink: Rozsos József (2), Somogyi Jenő (2)

A két 20 pontos csapat találkozóján a bajnokság végére egyre jobb formába lendülő Dunabiztos-Micro alakulata volt az ellenfelünk. Mindkét gárda a középmezőny élén szeretne végezni, így fontosságát leginkább ez adta meg a mérkőzésnek. Már az első 10 percben látszott a játék képén, hogy a Dunabiztos ezen a találkozón leginkább a védekezésből elindított kontratámadásokkal fog operálni, mi pedig enyhe mezőnyfölényből igyekszünk gólokat szerezni. A 6. percben gólt ért el a Micro (1:0), azonban gyorsan tudtunk egalizálni Rozsos József révén. (1:1) A félidő derekán két nagy helyzet maradt ki a kapunk előtt, miközben a Dunabiztos-Microt három alkalommal is a kapufa mentette meg a góltól. Változatos volt a játék, a hajrá azonban a Micronak sikerült nagyon jól, ugyanis a 20. percben megszerezte az előnyt (2:1), amit az utolsó pillanatokban még növelni is tudott (3:1), így kétgólos hátrányban kezdtük a második játékrészt. A fordulás sem hozott számottevő változást, talán csak annyit, hogy ritkultak a Micro-támadások, így jobbára ellenfelünk térfelén pattogott a labda. Ismét néhány kapufa, kimaradt helyzetek, kaput elkerülő lövések érkeztek tőlünk, miközben a Micro, az első valamire való kontratámadásából újabb gólt ért el. (4:1) A 35. percben Rozsos József szépített (4:2), de aztán megint a mi hálónk zörrent. (5:2) A meccs végét nagyon meghajtottuk és próbáltunk felzárkózni. Meg kell jegyezni azonban, hogy emiatt ebben az időszakban kissé fellazult a védekezésünk, így kialakult néhány veszélyes szituáció a mi kapunk előtt is. Ennek ellenére Somogyi Jenő két góljával (5:3, 5:4) szorossá tudtuk tenni az utolsó perceket, az egyenlítés azonban már nem jött össze.

A rendkívül szervezetten játszó Dunabiztos-Micro ma este a szerencsével sem állt hadilábon, így megérdemelten gyűjtötte be a pontokat. Jövő héten a taxisok ellen kell kiköszörülnünk a csorbát.

20. forduló

2013. május 30. csütörtök, 18 óra

Dunaferr Vasas - Sárga Taxi
7 - 2

Boldog Z. (7) – Hornyák P. (7), Tokai L. (9), Pulai G. (7), Rozsos J. (7), Somogyi J. (8)
Cs: -
Góllövőink: Tokai László (4), Somogyi Jenő (2), Hornyák Péter

Hat pontos találkozóra készültünk a Sárga Taxi alakulata ellen, hiszen mindössze 3 pont választotta el egymástól a két gárdát (Dunaferr Vasas: 20 pont – Sárga Taxi: 17 pont) a mérkőzést megelőzően a tabellán. Mivel a táblázat első felében szeretnénk befejezni a szezont ezért fontos volt, hogy megszerezzük a győzelmet. A mérkőzés első 10-15 percében fölényben játszottunk, gólra azonban ezt csak a 11. percben tudtuk váltani. Ekkor Tokai László volt eredményes (1:0). A folytatásban néhány veszélyes támadást vezetett a Sárga Taxi, gólt azonban ismét mi szereztünk, Somogyi Jenő révén. (2:0) A játékrész hajrájában, egy hatalmas „bal felső sarkos” bombagól még volt a tarsolyunkban, amit Somogyi Jenő remek előkészítését követően Hornyák Péter jegyzett, háromra növelve a különbséget. (3:0) Sajnos a félidő lefújását jelző sípszó előtt szépített a Sárga Taxi, így viszonylag szoros eredménnyel fordultak a csapatok. (3:1)

A második félidőben Tokai László nyitotta meg a gólok sorát (4:1), de a találat előtt egy óriási ziccert kihasználatlanul hagyott. A taxisok ekkor még tudtak kozmetikázni az eredményen (4:2), ezt követően azonban már csak Dunaferr-gólok következtek. Tokai László bevágta harmadik gólját (5:2), majd Somogyi Jenő iratkozott fel újra a góllövők közé. (6:2) A legvégén Tokai László keretbe foglalta a mérkőzésen nyújtott remek teljesítményét, amikor belőtte (saját) negyedik (csapatunk hetedik) gólját. Magabiztos győzelmet arattunk, reméljük lendületünk és jó formánk kitart a hátralévő két fordulóra is és a kitűzött célunkat (5-6 hely) el tudjuk érni.

A jövő héten a Fejó Therm Kft. csapata lesz az ellenfelünk.

Csapatunk a 21. fordulóban szabadnapos volt, így pótoltuk a már kétszer elmaradt találkozónkat.

2013. június 10. hétfő

Fejó Therm Kft. - Dunaferr Vasas
9 - 4

Juhász P. (3) – Hornyák P. (2), Oroszi K. (3), Pulai G. (2), Szimcsák T. (3), Somogyi J. (4)
Cs: Tóth (3)
Góllövőink: Somogyi Jenő (2), Hornyák Péter, Szimcsák Tamás

A többszörösen (nem miattunk) elhalasztott mérkőzés végső időpontjával rosszul jártunk, ugyanis nagyon alkalmi összeállításban tudtunk csak kiállni a Fejó Therm Kft. csapata ellen. Sajnos a pályára lépők közül Somogyi Jenő és Pulai Gábor ráadásul betegen vállalta a játékot. A nem túl biztató előjelek, beigazolódni látszottak már az első percekben, hiszen nagyon gyorsan előnyt szerzett a Fejó. (1:0) A folytatás is gyengécskére sikerült a részünkről, mert a 8. percben már kétgólos volt a hátrányunk. (2:0) A félidő második felében körbelőttük a Fejó Therm kapuját, míg ők nagyon szép akciókat vezetve megszerezték harmadik (3:0) és negyedik (4:0) góljukat. Ekkor Somogyi Jenő betalált, így egy kicsit tudtunk zárkózni. (4:1) A lefújás előtti pillanatokban, azonban ismét eredményes volt a Fejó (5:1) tetemes előnyre téve szert a szünetre.

Fordulás után gyors góllal jelentkeztünk (5:2) Hornyák Péter révén, azonban válasz megint érkezett. (6:2) A 36. percben Szimcsák Tamás lőtt szép gólt (6:3), de a Fejó tetszetős akcióinak egyikét ismét értékesítette (7:3), majd két perc múlva tovább növelte előnyét. (8:3) A hajrá egy újabb Somogyi Jenő-gólt (8:4) és egy Fejó-gólt hozott (9:4) és ezzel ki is alakult a végeredmény. Meglepető eredmény született a tabellát és az elmúlt évek eredményeit tekintve, azonban a mai estén, a pályán mutatott játék alapján egyáltalán nem volt meglepetés a Fejó Therm Kft. győzelme, még ilyen arányban sem. Remekül kihasználták, hogy az idény leggyengébb napját fogtunk ki és hogy rengeteg volt a hiányzónk. A bajnokságban az utolsó mérkőzésünktől függetlenül a hetedik helyen végez csapatunk, de csütörtökön az Akrasz Bau elleni záró találkozón illene egy kicsit kozmetikázni az idei gyenge bajnoki szereplésünkön.

22. forduló

2013. június 13. csütörtök, 19 óra

Dunaferr Vasas - Akrasz Bau
2 - 0

Juhász P. (7) - Rozsos J. (7), Tokai L. (7), Oroszi K. (7), Kenyeres A (7), Somogyi J. (7)
Cs.: Hornyák P. (7)
Góllövőink: Somogyi Jenő, Kenyeres Attila

A bajnoki szezon utolsó találkozójának tétje már csak az volt, hogy sikerül-e csatlakoznunk a középmezőnyhöz, vagy az alsóház tagjai leszünk. Szerencsére ez alkalommal viszonylag jó összeállításban tudtunk pályára lépni így mi számítottunk a mérkőzés esélyesének. Ennek ellenére nem tudtunk gólt szerezni az első játékrészben, bár ellenfelünk, talán ha kétszer eljutott a kapunkig.

A szünet után, aztán sikerült feltörnünk az Akrasz Bau addig remekül záró védelmét és Somogyi Jenő megszerezte a vezetést. (1:0) A hajrá néhány veszélyes Akrasz támadást, és egy újabb Dunaferr-gólt hozott (Kenyeres Attila – 2:0), így a mi nevünk mellé került a három bajnoki pont. Egy nem túl acélosra sikerült szezonon vagyunk túl és igaz, hogy győzelemmel búcsúztunk, azonban a jövő szezonra maradt javítanivalónk.