A Dunaferr Vasas terem mérkőzései 2008/2009-es szezon

Minden mérkőzés helyszíne, a Kőrösi Iskola tornaterme

I. forduló

Dunaferr Vasas - Euroszer

8 : 1  (4 : 0)

Gólszerzőink: Somogyi Jenő (2), Csanaki S, Káli T, Kiss K, Somogyi S, Fehér K, Demlyén D.

A mérkőzés esélyesei egyértelműen mi voltunk, azonban az első tíz percben nem sikerült gólra váltanunk fölényünket, sőt az ellenfél veszélyes kontrákat vezetett. Aztán a 12. percben sikerült megszereznünk a vezetést, Somogyi Jenő révén. (1:0) Innentől megkezdődött a gólgyártás. Somogyi Sándor fejelt egy szép gólt (2:0), ezt követően Csanaki Sándor háromra (3:0) növelte az előnyünket. Ez volt a félidei eredmény. A második játékrészben ott folytattuk, ahol abbahagytuk. Somogyi Jenő újabb gólt ért el. (4:0) Amit Káli Tibor növelt. (5:0) Majd Kiss Krisztián lőtt szemfüles gólt. (6:0) Fehér Krisztián bombagólja után (7:0), megszerezte  becsületgólját az Eurószer. (7:1) A mérkőzést végül Demlyén Dusán zárta le egy okos találattal. (8:1) Végig kézben tartva a mérkőzést biztos sikert arattunk.

II. forduló

Dunaferr Vasas - Sági Kft.

2 : 3  (2 : 2)

Gólszerzőink: Somogyi Jenő, Csanaki S.

A mérkőzést nagyon jól kezdtük, már a 10. percben megszereztük a vezetést, Somogyi Jenő révén. (1:0) Aztán sikerült tovább növelni a különbséget Csanaki Sándor nagy lövése után, már két gól volt az előnyünk. (2:0) Aztán érthetetlen módon kiengedtünk és az addig igencsak tétován támadgató ellenfelünk nagy szerencsével a félidő végére kiegyenlített. (2:1), (2:2) A második játékrészt szinte végigtámadtuk, de a foci törvényei megint beigazolódtak, mert az utolsó percekben egy kontratámadás végén megszerezte ellenfelünk a vezetést és ez egyben a győzelmüket is jelentette. (2:3) Aki látta a mérkőzést nem akarta elhinni, hogy nyert, a végére totális antifocit bemutató (beküldték 130 kilós játékosukat, aki csak esett-kelt, a játékvezető meg sorban fújta be a szabadrúgásokat a javára) Sági Kft.

III. forduló

Dunaferr Vasas - Colosseum Háromkirályok

1 : 2  (0 : 2)

Gólszerzőnk: Somogyi Jenő

Furcsán kezdődött a derbi, hiszen  már a második percben megszerezte a vezetést a Colosseum. Egy szögletet követően kapufára lőtték a labdát, ami onnan visszapattant, majd a kapusunk hátáról a hálóba csorgott. (0:1) Ezután kiegyenlített játék folyt, azonban ameddig mi lőttük a szokásos kapufákat (ezek a lövések még véletlenül sem pattantak befelé...) addig ellenfelünk újabb gólt szerzett, kialakítva a félidei eredményt. (0:2) A második játékrészben nagy erőket mozgósítottunk, az egyenlítésért, győzelemért. Sikerült is Somogyi Jenő szabadrúgásgóljával szépítenünk (1:2), azonban hiába támadtuk gyakorlatilag végig a félidőt, óriási szerencsével sikerült megtartania minimális előnyét a Colosseum Háromkirályok csapatának. Magas színvonalú mérkőzésen a döntetlen sokkal reálisabb lett volna. (sőt a pártatlan nézők szerint még a győzelemhez is mi álltunk közelebb...)

IV. forduló

Dunaferr Vasas - NEXT Hungary

3 : 2  (2 : 0)

Gólszerzőink: Somogyi Jenő (2), Csanaki S.

Nagyon jó ellenféllel  kellett felvennünk ma este a harcot, arról nem is beszélve, hogy tipikus hat pontos mérkőzésről volt szó, hiszen vereségünk esetén, nulla pontra olvadt volna az előnyünk, a NEXT Hungaryval szemben, ha pedig győzünk, akkor hat pontra távolodunk tőlük. Ennek megfelelően, mindkét csapat nagy vehemenciával kezdte a mérkőzést és a nagy rohanásból eleinte mi jöttünk ki jobban és ez Somogyi Jenő találatainak köszönhetően gólokban is megmutatkozott. (1:0), (2:0) Azonban hiába kezdtük kétgólos előnnyel a második félidőt, a roppant kellemetlenül és jól játszó ellenfelünk kiegyenlített. (2:1), (2:2) A derbi végét szerencsére jobban bírtuk és Csanaki Sándor lábak között ellőtt bombája, a mi győzelmünket jelentette. (3:2)

V. forduló

Dunaferr Vasas - Duna VIV

3 : 1  (2 : 0)

Gólszerzőink: Somogyi Sándor, Somogyi Jenő, Fehér Krisztián

A kiesés ellen küzdő Duna VIV csapata, láthatóan nagyon jól felkészült a mérkőzésre, de ennek ellenére hamar átvettük a kezdeményezést és kapujukhoz szögeztük ellenfelünket. Fölényünket Somogyi Sándor váltotta gólra, egy pontos lövéssel. (1:0) A gól után folytattuk magabiztos játékunkat, aminek köszönhetően Somogyi Jenő ért el újabb találatot. (2:0) Ez az eredmény a szünetig nem változott. A második játékrészben (miközben számtalan helyzetet elpuskáztunk) tovább tudtuk növelni az előnyünket Fehér Krisztián révén. (3:0) Pár perccel később a Somogyi Jenő buktatásáért kapott büntetőt, Csanaki Sándor nagy erővel a kapufára vágta. Az utolsó pillanatokban a Duna VIV, megszerezte a becsületgólt. (3:1)

VI. forduló

Dunaferr Vasas - NEO Micro

7 : 4  (1 : 1)

Gólszerzőink: Somogyi Jenő (3), Káli Tibor (3), Sárai György

A 2009-es év első mérkőzésén a nagyon kellemetlen ellenfél hírében álló NEO Micro volt az ellenfelünk. Kapura a mérkőzés elején nem voltak veszélyesek, de sajnos a rengeteg helyzetünkből csak egyet tudtunk gólra váltani Káli Tibor révén. (1:0) Aztán a kihagyott gólszerzési lehetőségeinkre, a foci törvényeinek megfelelően góllal válaszoltak. (1:1) A második félidőre végül belerázódtunk és tetszés szerint értük el a góljainkat, amire azért a lelkes ellenfél néha-néha tudott válaszolni. Káli Tibor (2:1), Somogyi Jenő (3:1), majd ismét Somogyi Jenő (4:1) volt a forgatókönyv. Ekkor szépített a NEO (4:2), de aztán Sárai György ismét háromra növelte az előnyt. (5:2) A NEO újabb találatára (5:3) ismét volt válaszunk, Káli Tibornak köszönhetően (6:3), majd a Micro szerencsés gólját követően (6:4) Somogyi Jenő állította be a végeredményt (7:4) Magabiztos győzelmet arattunk, de a kihagyott helyzeteket figyelembe véve a különbség ellenfelünkre nézve hízelgőnek mondható.

VII. forduló

Dunaferr Vasas - Csövesek

1 : 4  (1 : 3)

Gólszerzőnk: Káli Tibor

A mai (egyébként fontos) mérkőzésre igencsak felforgatott csapattal vágtunk neki. Sérültjeink nem épültek fel és munkahelyi elfoglaltságok is nehezítették a dolgunkat. A találkozó első félideje sajnos ezek szerint is alakult. Ellenfelünk a kapunk elé szögezett bennünket, de szerencsénkre gólig nem jutott, sőt egyik ellentámadásunkat sikerült gólra váltani Káli Tibor révén. (1:0) Aztán egy ritkán látható szerencsés találattal egyenlítettek a Csövesek. (1:1) A félidő végére két remekbe szabott góllal sikerült tovább növelniük az előnyt. (1:2), (1:3) A második játékrész már jóval kiegyenlítettebb küzdelmet hozott és a szerencse is ellenfelünk (és kapusuk) mellé szegődött. Végül egy újabb elképesztően szerencsés góllal 1:4-re alakult az állás, ami a végéig már nem változott. A mutatott játék alapján megérdemelten győzött a Csövesek csapata, azonban a gólarány erősen túlzott.

VIII. forduló

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó

1 : 3  (0 : 2)

Gólszerzőnk: Sárai György

Kicsit tartottunk a mérkőzéstől, mert továbbra is (a Carissa Kupa óta) tart a csapatunkat sújtó sérülés és betegség hullám. Többen megfázva (lázasan!) (Radványi Áron, Somogyi Jenő) vagy éppen húzódásból nem teljesen felépülve (Bolygó Sándor) vállalták a játékot. Ők valahogy pályára tudtak lépni, de néhány játékosunk még ezt sem tehette meg. Ellenfelünk ebben a nehéz helyzetben ki más is lehetett volna, mint a bajnoki cím védője a Karmacsi Autó gárdája. Rögtön támadólag is léptek fel, de jól álltuk a sarat. Aztán a 10. percben egy eladott labdát gólra váltottak (0:1), majd röviddel ezután (védőink lemaradtak egy középre adott labdáról) kettőre növelték az előnyüket (0:2), ami a szünetig nem változott. A második félidőben aztán változott a játék képe. Egyre-másra alakítottuk ki a helyzeteinket és sikerült is szépítenünk Sárai György remek góljával.(1:2) Azonban hiába küzdöttünk az egyenlítésért, a mérkőzés utolsó perceiben döntésre tudta vinni a bajnokcsapat a dolgot, egy jól eltalált lövéssel. (1:3) Csapatunk (a nehézségek ellenére) remekül helytállt, sőt a találkozóban még a meglepetés is benne volt. Most tíz nap pihenő következik, remélhetőleg ez idő alatt tudjuk rendezni a sorainkat és a következő szintén nehéznek ígérkező (Carissa Virág elleni) mérkőzésen már az eddig megszokott jó játékunkat tudjuk nyújtani.

IX. forduló

Dunaferr Vasas - Carissa SE

3 : 5  (0 : 2)

Gólszerzőink: Somogyi Jenő, Joó Dávid, Fehér Krisztián

Ellenfelünk a jó erőkből álló Carissa SE volt, de győzelmi esélyekkel léptünk pályára. Hiányzóink most is voltak, azonban fontos lett volna megszerezni a három bajnoki pontot, hogy felzárkózzunk újra az élbolyhoz. A mérkőzés nem a terveink szerint alakult. Helyzet itt, helyzet ott, gólra mégis a Carissa váltotta a lehetőségeit. (0:1), (0:2) Nekünk a mai meccsen megint (főleg) kapufákra futotta. A második játékrészt így kétgólos hátrányból kezdtük, de előbb Joó Dávid (1:2), majd Fehér Krisztián (2:2) volt eredményes, így megint egál. Mindkét csapat nagy erőket mozgósított a vezető gólért, amit egy kósza távoli lövést követően, ismét a Carissa szerzett meg. (2:3) Sajnos egy újabb figyelmetlenségünk után már megint két gól volt a hátrányunk. (2:4) Újra szépítettünk Somogyi Jenő révén (3:4) amire újfent tudott válaszolni a tavalyi ezüstérmes, (3:5) kialakítva a végeredményt.

X. forduló

Dunaferr Vasas - Fejó Therm

8 : 5  (3 : 1)

Gólszerzőink: Somogyi J.(2), Káli T (2), Fehér K.(2),Somogyi S., Sárai Gy.

A tabellán közvetlenül mögöttünk álló Fejó Therm csapata (a legutóbbi Carissa Kupán a döntőbe jutottak, mi a hat közé jutásnál csúsztunk el...) volt a mai ellenfelünk. Különösebb gond nélkül hoztuk (végig gólokkal vezetve) a mérkőzést. Somogyi Jenő két góljára (1:0), (2:0) még tudtak válaszolni a "Fejósok" (2:1), azonban Káli Tibor hamar visszaállította a rendet, egy remek (végletekig kijátszott) találattal. (3:1) A második félidőt Fehér Krisztián hatalmas bombagólja vezette be (4:1), amit néhány perc múlva lekopírozott szintén Ő. (5:1) Újabb lelkes Fejó-gólok következtek (5:2), (5:3), amire ismét két szép gól jött tőlünk, Sárai György (6:3), Káli Tibor (7:3) révén. Ellenfelünk nem adta fel, de nem ők szerezték újabb góljukat, hanem mi segítettük őket egy öngóllal (7:4), majd ők is összehoztak egy találatot. (7:5) De hogy senkinek ne legyen kétsége, hogy ma este melyik a jobb csapat, Somogyi Sándor megint háromgólossá tette a különbséget. (8:5) Magabiztos, jó játékkal nyertük meg a mérkőzést.

XI. forduló

Dunaferr Vasas - Ász Róma

4 : 2  (1 : 0)

Gólszerzőink: Goór F.(2), Somogyi Jenő, Fehér K.

A tabella utolsó helyezettje ellen játszottuk záró találkozónkat a terem mérkőzéses szakaszban. Ennek megfelelően – a sok hiányzónk ellenére (sérülés, betegség) mi léptünk fel támadólag. Jó szokásunknak megfelelően rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és persze el is rontottuk őket. A félidő végére az addig parádézó Ász Róma kapus egyszer azért kapitulált, Goór Ferenc lövését követően. (1:0) A második játékrészben ott folytattuk, ahol abbahagytuk, egészen Goór Feri második találatáig. (2:0) Aztán Fehér Krisztián szokásos bombagólja következett. (3:0) Ekkor lőtt egy gólt az Ász Róma (3:1) – amire Somogyi Jenő válaszolt. (4:1) A meccs végén még szépített az ellenfél, kialakítva a végeredményt. (4:2) Idény végi közepes játékkal is könnyedén nyertük meg a mérkőzést, egy gyengécske ellenféllel szemben.

Értékelés a teremben lejátszott 11 mérkőzésről:

A bajnokság lebonyolításának köszönhetően (3 kör, 3-szor 11 mérkőzés. 1. kör: 11 őszi meccs (műfű), 2. kör: 11 terem meccs, 3. kör: 11 tavaszi meccs (műfű) ) most értünk (2009.02.18.) a teremben lejátszandó mérkőzéseink végére. A 11 mérkőzésen hatszor arattunk győzelmet és 5 alkalommal hagytuk el vesztesen a pályát. Döntetlent nem játszottunk. Gólarányunk: 42 lőtt és 32 kapott gól. 66 % -os teljesítménymutatónk talán egy kicsit jobb is lehetett volna, azonban a bajnokság elején megfogalmazott céljainkat óramű pontossággal tartjuk, vagyis az első hat hely egyikét szeretnénk a végelszámolásnál megkaparintani. Jelenleg magabiztosan állunk az 5. pozícióban és hiányérzetünk talán csak annyi lehet, hogy semmiféle meglepetést nem tudtunk okozni.

Amelyik találkozót hozni kellett, azt meg is tettük magabiztosan, azonban az éllovas csapatoktól nem sikerült pontot, pontokat rabolnunk. Közvetlenül mögöttük vagyunk, de tavasszal illő lenne néhányszor a magunk felére billenteni, az egy-két gólos vereségeket és akkor nagyobb célokat is meg lehetne fogalmazni. Sajnos csapatunk házi gólkirálya, Somogyi Jenő  távozik tőlünk a Csövesek csapatához. Ez a tény óvatosságra kell, hogy intsen bennünket. Pótlásáról megpróbálunk gondoskodni, ami nem lesz egyszerű. Természetesen sok sikert kívánunk neki!