Dunaferr címvédés nagy csatában

Győztes focicsapat ISD Dunaferr

Az Alcufer Nemzetközi Kispályás Labdarúgó tornára a Dunaferr csapata címvédőként érkezett, hiszen tavaly hat év szünet után ismét elhódította a gyönyörű serleget. 2019. szeptember 28-án is nagy reményekkel készültek Gyirmótra az újvárosi fiúk, de pontosan tudták, hogy nehéz dolguk lesz, ha ismét magasra akarják emelni a trófeát.

29 hazai és külföldi cég csapata nevezett a tornára. Az ISD Dunaferr Zrt gárdája a csoportmérkőzések során a MVJ Kft-t (4:0), az Erblösch csapatát (4:0), illetve a Continental legénységét (2:0) fektette kétvállra a továbbjutás érdekében. Aztán legjobb 16 csapat között egy igen kellemetlen ellenféllel kerültek szembe Tóth Imre játékosai. A MÉH Zrt alakulata szikrázóan kemény összecsapáson egy utolsó pillanatban belőtt góllal döntetlenre hozta a találkozót (1:1), amit aztán végül is büntetőkkel csak megnyertek a mieink. (3:2)

A folytatásban az esztergomi TYCO várt a mieinkre. Ők (a Dunaferrhez hasonlóan) kétszeres kupagyőztesként léptek pályára és újra az volt a tervük, hogy győzelemmel távoznak az Alcufer Stadionból. Meg is nehezítették rendesen a Dunaferr dolgát, akik aztán nagy csatában 2:1 arányban lehozták a mérkőzést és máris az elődöntőben találták magukat.

Itt a Győr-Moson-Sopron megyei KV igazgatóság legjobbjai léptek ellenünk pályára, de az ekkorra már lendületben lévő csapatunkat ők sem tudták megállítani. (3:0)

Az aranycsata szoros kiélezett párharcából félidőnként egy-egy gólt lőve aztán újra a Dunaferr jött ki jól, így a cégek közül elsőként nyerték el a trófeát harmadik alkalommal is. (Dunaferr – GY-M-S megyei Kormányhivatal 2:0)

Külön öröm volt, hogy a legjobb játékost is a mi csapatunkból választották a szervezők, Bánfalvi Balázs személyében.

Hatalmas sikert arattak a fiúk és nagyszerű játékkal öregbítették az anyacég sportos jó hírét.