XIII. Dunaújváros Kupa - 2015.

Dunaferr Vasas csapatkép

A 2015-ös Dunaújváros Kupa sorozatban 18 csapat vesz részt. A több mint egy hónapig tartó versengésben, a szokásos kupaszabályok érvényesülnek. Vagyis minden olyan csapat elindulhat, aki a Markó Lajos Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokság valamelyik osztályában szerepelt, a 2014/2015-ös szezonban. Benevezni csak azzal a játékoskerettel lehet, amellyel az adott csapat részt vett a bajnokságban. Igazolni a kupára játékost nem lehet! A lebonyolítás egyenes kieséses rendszerű, tehát a győztes állva marad, a vesztes búcsúzik. Döntetlen esetén az alacsonyabb osztálybesorolású csapat jut tovább. Az osztálybesorolásnál a 2014/2015-ös bajnoki besorolás számít. Azonos osztályú csapatok esetében - döntetlennél - büntetőrúgásokkal dől el a továbbjutás sorsa.

2015. JÚNIUS 19. PÉNTEK, 20 óra (Selejtező kör)

DUNAFERR VASAS (I.) - DR. INK TEAM (IV.)

12 : 5

Ács Gábor (7) - Farkas Attila (7), Szili Szabolcs (7), Schrancz Balázs (7),

Bogáti Péter (7), Jenei Ottó (7)

Cs.: Tóth Imre (-)

Gólszerzőink: Bogáti Péter (4), Jenei Ottó (3), Szili Szabolcs (2),

Farkas Attila, Schrancz Balázs, Tóth Imre

Csapatunk selejtező mérkőzésre kényszerült a sorsolás szeszélye folytán, így találkoztunk a IV. osztály egyik masszív gárdájával, a Dr. Ink Team csapatával. A rendkívül szervezetten és jól játszó ellenfél védekezésre rendezkedett be és kontratámadásokkal igyekezett veszélyt teremteni a kapunk előtt. Mivel elsősorban gólra törően igyekeztünk játszani, ezért a védelmünket nem is szerveztük túl alaposra, így bőven volt esélye gólszerzésre a jó erőkből álló Dr. Ink Team-nek.

Az első félidőben jelentősnek mondható mezőnyfölényünket a hatodik percben tudtuk először gólra váltani, Farkas Attila révén. (1:0) Két perccel később Bogáti Péter lőtt egy szép gólt (2:0), majd Jenei Ottó is betalált. (3:0) A folytatásban azonban gólokat szerzett a Dr. Ink. - a 15. percben szépítettek (3:1), a 16. percben büntetőből voltak eredményesek (3:2), majd egy perc múlva az egyenlítés is összejött. (3:3)A játékrész hajrájában Schrancz Balázs belőtte negyedik gólunkat (4:3), egy perccel a félidő vége előtt még Bogáti Péter is betalált (5:3), így két gólos előnnyel fordultunk.

A folytatásban sem változott a játék képe, és ez az eredményben is meglátszott. a 29. percben Jenei Ottó lőtt egy nagy gólt (6:3), aztán Bogáti Péter is betalált újra. (7:3) Ezt követően ismét sikerült kozmetikáznia az eredményen a Dr. Ink Team-nek (7:4), de Bogáti Péter 5 perc múlva visszaállította a differenciát (8:4). Az utolsó 10 percben előbb egy Ink-találat (8:5) következett, majd Szili Szabolcs iratkozott fel a gólszerzők közé (9:5). A találkozó végére még maradt egy újabb Szili Szabolcs találat (10:5), a 22. percben Jenei Ottó (11:5), majd a 23. percben Tóth Imre is eredményes tudott lenni (utóbbi büntetőből), így kialakult a végeredmény. (12:5)

Túl vagyunk a selejtezőn, a legjobb 16 között a Dzsó-ker FB alakulata vár ránk.

2015. JÚNIUS 26. PÉNTEK, 20 óra (I. Forduló)

DUNAFERR VASAS (I.) - DZSÓ-KER FB. (I.)

3 : 0 (Játék nélkül)

A Dzsó-Ker FB. csapata visszalépett a kupaküzdelmektől, így a mérkőzés lejátszása nélkül,

3:0-as gólaránnyal továbbjutottunk a legjobb nyolc csapat közé.

Ellenfelünk a Gyalog Galopp (III.) lesz.

2015. JÚLIUS 02. CSÜTÖRTÖK, 20 óra (II. Forduló)

DUNAFERR VASAS (I.) - GYALOG GALOPP (III.)

10 : 2

Ács Gábor (8) – Jenei Ottó (8), Schrancz Balázs (9), Farkas Attila (8),

Vaskó József (8), Bogáti Péter (8)

Cs.: Szili Szabolcs (8)

Gólszerzőink: Schrancz Balázs (4), Jenei Ottó (2), Szili Szabolcs (2),

Bogáti Péter, Farkas Attila

A legjobb négy közé jutásért a másodosztályba frissen feljutó Gyalog Galopp csapata várt ránk. Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Jenei Ottó már a 40. másodpercben nagy gólt ragasztott ellenfelünk hálójába, így korán meg volt az előny. (1:0) Nem tartott azonban sokáig a vezetésünk, mert a 2. percben egalizált a Gyalog Galopp, amikor egy ártatlannak tűnő lövés a kapunkba jutott. (1:1) Ezt követően több nagy helyzetet is kihagytunk és csak a 10. percben sikerült ismét betalálnunk Farkas Attila révén, aki bombagólt ragasztott a bal felső sarokba. (2:1) Egy perc múlva Schrancz Balázs gyönyörű kapáslövése (egy nagyszerű kombináció után) már a harmadik találatunkat jelentette (3:1).

Az első negyedóra végén Schrancz Balázs kapufás gólja (4:1), majd öt perccel később ismét Schrancz Balázs okos találata (5:1), már meggyőző fölényt mutatott, ami a mérkőzés képe alapján reálisnak is volt mondható. A fordulás előtt még Jenei Ottó is betalált, így 6:1 volt a szünetben. A második játékrészben is potyogtak a gólok. Az első tíz perc gólcsendjét, Szili Szabolcs törte meg a 37. percben (7:1), majd szintén ő volt eredményes a 42. percben. (8:1) A Gyalog Galopp gólfelelőse, Petrás Gábor a 43. percben ugyan betalált (8:2), de Bogáti Péter lövése (9:2), majd Schrancz Balázs negyedik gólja (10:2) magabiztossá tette a győzelmünket.

Sok gól született, a kilátogató nézők jól szórakoztak. Az elődöntőben az első osztály újoncával, a Fanatic SE. csapatával találkozunk.

2015. JÚLIUS 07. KEDD, 20 óra (Elődöntő)

DUNAFERR VASAS (I.) - FANATIC SE. (II.)

3 : 1

Ács Gábor (8) - Vaskó József (9), Schrancz Balázs (8), Apatini Márk (8),

Ughy Márk (7), Jenei Ottó (9)

Cs.: Szili Szabolcs (7)

Gólszerzőink:  Jenei Ottó (2), Ughy Márk

A Dunaújváros Kupa döntőjébe jutás volt a tét, a ma esti találkozón. Nagyszerűen kezdtünk, hiszen Jenei Ottó a múlt heti forgatókönyvet megismételve, megint bombagóllal jelentkezett a mérkőzés elején. (1:0) Ezt követően a remek erőkből álló Fanatic SE felvállalva a bátor nyílt sisakos játékot néhány kontratámadást vezetett, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

Hálóőrük viszont remek napot fogott ki és több bravúrt is bemutatott. A félidő közepén büntetőhöz jutottunk egy kezezést követően. A hetest Jenei Ottó magabiztosan vágta a léc alá így két gólra nőtt az előnyünk. (2:0) a játékrész hajrája újabb gólt már nem hozott. A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a játék.

A 37. percben a szépítés is összejött a Fanaticnak, amikor Éliás II. Zsolt remek lövése talált utat a kapunkba. (2:1) A kétgólos különbséget néhány perc múlva Ughy Márk állította vissza (3:1) és mivel a mérkőzésen már több gól nem esett, bejutottunk a csütörtöki döntőbe, ahol a GBB. Kft. csapatával fogunk találkozni.

Szente Tamás (9), Jenei Ottó (9)

Cs.: Ughy Márk (8), Szili Szabolcs (8), Apatini Márk (7)

Gólszerzőink:  Schrancz Balázs (2), Bogáti Péter, Jenei Ottó, Szente Tamás

Csapatunk első alkalommal jutott be a Dunaújváros Kupa döntőjébe.  Ezt a sorozatot több mint tíz évvel ezelőtt írták ki először, és ezidáig egy bronzérem volt a legjobb helyezésünk. (ezt két évvel ezelőtt sikerült begyűjtenünk) Most a döntőbe jutással már felülmúltuk az akkori eredményünket, azonban a pontot az "i"-re a kupa megnyerésével tudtuk volna feltenni. A fináléban a rendkívül erős kerettel rendelkező GBB. Kft. csapata várt ránk. Szerencsére nagyon jól kezdtük a találkozót, mert az elmúlt mérkőzéseinkhez hasonlóan, ismét egy nagyon gyorsan esett góllal adtuk meg az alaphangját a meccsnek.

Ezúttal azonban nem Jenei Ottó volt eredményes, hanem Schrancz Balázs lőtt a hálóba, már a 10. (!) másodpercben. (1:0)  Ezután jobbára mezőnyjáték folyt, de az ellenfél térfelén pattogott lényegesen többet a játékszer. A következő találatra mégis a 19. percig kellett várni, amikor Szente Tamás vágta a labdát a jobb alsó sarokba. (2:0) Egy perccel később szépített a GBB. Kft. Szalai Norbert okos megoldását követően (2:1), de szerencsére még a szünet előtt volt válaszunk a gólra, Schrancz Balázsnak köszönhetően. (3:1) A fordulás után ismét kozmetikázott az eredményen, az ellenfelünk.

A GBB Kft. kapujának előterébe egy szabálytalanság után néma maradt a bírói síp, a GBB-s fiúk köszönték szépen, és a megszerzett labdával kontra támadást vezettek, melyet gólra is tudtak váltani. (3:2) Jenei Ottó a 13. percben jelentkezett újabb góllal (4:2), majd a 17. percben Bogáti Péter is feliratkozott a góllövők közé. (5:2) A hajrában még néhány kapufa, egy kiállítás (kettő perc: Jenei Ottó) és kisebb-nagyobb kimaradt helyzetek adódtak a kapuk előtt, gól azonban már nem született, így fennállásunk során első alkalommal emelhettük magasba a kupagyőztesnek járó trófeát!

A mérkőzés legjobb játékosának Szente Tamást választották, amihez külön gratulálunk neki, a csapatnak pedig az egész éves teljesítményéhez!