V. Üzleti Liga - Országos Céges Kispályás Labdarúgó Torna

ISD Dunaferr csoportkép

Budapest, Sport 11 Rendezvényközpont, 2016. június 4.

Első alkalommal vettünk részt az ország egyik legnagyobb céges labdarúgó tornáján, ahol 526 vállalat, vállalkozás van regisztrálva. Az egész évben zajló versenysorozat egyik fontos állomása, a minden évben megrendezésre kerülő egy napos kupa kiírása. Nagyszerű csapatokat vonultattak fel a vállalatok június 4-én, hogy aztán a 23 gárda, a nap végére 63 (!) mérkőzést lejátszva végső győztest ünnepelhessen. Természetesen újoncként sem volt más a célunk, mint a lehető legjobb pozíciót megszerezni. A szervezők a névsorolvasásnál utolsóként mondták be bennünket, de szerencsére ez még csak a megnyitó volt és nem az eredményhirdetés.

Csoportmérkőzések

LEAR   ISD DUNAFERR ZRT.
Lear Corporation   ISD Dunaferr
1  : 8

Rögtön helyzettel, s góllal indult a LEAR és az ISD DUNAFERR ZRT. összecsapása. A 2. minutumban a vendégek Béres Ferenc találatával megszerezték a vezetést. (0-1) A kék mezesek ezt követően is nyomás alatt tartották ellenfelüket. Béres és Somogyi Jenő próbálkozását még védte a hazai kapus, majd az 5. minutumban Ughy Márk növelte tovább a dunaújvárosi előnyt. (0-2) A Lear csak elvétve tudott átjutni a félpályán, Somogyi pedig közelről a fölső lécet bombázta telibe. Az utolsó minutum is tartogatott izgalmakat, előbb Lakos Csaba szépített (1-2), majd nem sokkal a félidőt jelző sípszó előtt Kőkuti Tamás állította vissza a Dunaferr kétgólos előnyét (1-3).

A térfélcserét követően a Lear egy rövid időre fokozni tudta a tempót, majd Petrás Gábor pillanatai következtek, három percen belül mesterhármast szerzett. (1-6) A Dunaferr lendülete ezután sem hagyott alább, Hatvany Attila találatával tovább növelte előnyét. (1-7) Az utolsó minutumban Somogyi Jenő állította be a végeredményt, miután az üres kapuba gurított. (1-8) A Dunaferr tehát remekül kezdte meg a menetelét a D-csoportban, míg a hazaiak a Ferro S.C. ellen elszenvedett 4-0-s vereséget követően még nagyobb pofonba szaladt bele.

TRACON ELECTRIC   ISD DUNAFERR ZRT.
TRACON ELECTRIC

ISD Dunaferr
1  : 5

Az ISD Dunaferr a Tracon Electric ellen lépett pályára az Országos Céges Focikupa és Wellness Nap D-csoportjában. A pályaválasztó korántsem visszafogott kezdést realizált a játékrész elején. Amíg az 1. percben Béres Ferenc, röviddel később Somogyi Jenő talált a kapuba. A pontos lövések révén abszolvált 2-0-s részeredmény hazai részről kellő alapot biztosított az eredményes folytatáshoz.

Együttese háromgólos vezetését végül Varga Csaba és Hatvany Attila mozdította elő (előbbi a kapu előteréből lőtt a hálóba, társa egy mélységi átadást követően egy méterről továbbított a kapuba) a hajrában, jóllehet, néhány másodperccel a lefújás előtt a túloldalon Szájli szépített. A fordulást követően továbbra is a pályaválasztó labdabirtoklási fölénye határozta meg a játékot, a gólszerzés tekintetében azonban vendég részről jelentékenyebb ellenállásba ütköztek: a Tracon Electric hátsó alakzata stabilabbá vált a második felvonásban. Az ISD Dunaferr végül azért nem maradt gól nélkül a második félidőben sem. Együttese magabiztos győzelmét Kőkuti Tamás állította be nem sokkal a lefújás előtt (5-1).

DECATHLON   ISD DUNAFERR ZRT.
DECATHLON

0  : 2

A D-csoport küzdelmei a Decathlon és az ISD Dunaferr Kft. összecsapásával folytatódtak. A hazaiak két győzelmet arattak és egy vereséget szenvedtek, míg a vendégek ez idáig 100%-osak voltak. A vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, a sárga mezes hazaiak viszont jól állták a sarat. A Decathlon néhány perc elteltével fokozni tudta a tempót, így hazai oldalon is feljegyezhettünk egy ígéretes lövést. A hajrában ismét a Dunaferr dominált inkább, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni az első játékrészben. A térfélcserét követően a hazaiak 17-ese próbálkozhatott, közelről viszont célt tévesztett.

A Decathlon számára csak a győzelem ért volna továbbjutást, ennek tudatában pedig mindent meg is tett a vezetés megszerzéséért. A hazaiak viszont nemhogy nem tudták begyötörni a hőn áhított találatot, a 17. minutumban Varga Csaba góljával a Dunaferr szerzett vezetést. Az utolsó minutumban Kőkuti Tamás pedig be is állította a végeredményt. (0-2) A Dunaferr ezzel a győzelemmel bebiztosította továbbjutását a negyeddöntőbe, a Decathlon viszont búcsúzott.

FERRO S.C.   ISD DUNAFERR ZRT.
FERRO S.C.

4  : 4

A D-csoport záró meccsén a ISD Dunaferr Zrt a Ferro S.C-t fogadta. Mindkét csapat 100%-os volt, és már a forduló előtt továbbjutott, így már csak az volt a kérdés melyik csapat végez a csoport első helyén. A döntetlen a hazaiaknak kedvezett volna. Kőkuti Tamás góljával gyorsan megszerezte a vezetést a Dunaferr 1-0, majd Ughy Márk növelte tovább a hazaiak előnyét. 2-0 Félidőig már nem változott a helyzet, de megérdemelten vezetett a Dunaferr.

A második félidőre egy másik Ferro jött ki. Tamás góljával zárkóztak 2-1, sőt rövid időn belül egyenlítettek Lakatos találatával. 2-2 A Ferro nem állt le, és már ők szereztek vezetést, és vették át ideiglenesen a csoport első helyét a Dunaferrtől (Pinczés mattolta a kapust, 2-3), de csak ideiglenesen, mert a Dunaferr egyből válaszolt. Somogyi Jenő vette be ismét a vendégek kapuját. 3-3 Nem adta fel a Ferro, és Molnár góljával ismét átvette a vezetést. 3-4 A slusszpoén mégis a Dunaferré lett. Rátkai Tamás döntetlenre mentette a meccset (4-4), és ezzel a Dunaferr meg is őrizte a csoport első helyét.

A legjobb nyolc között

DENSO   ISD DUNAFERR ZRT.
DENSO

0  : 1

A négyes pálya utolsó meccsén a D csoport győztese az ISD Dunaferr, és a C csoport második DENSO csapott össze. Kertész bravúrjaival indult a meccs. A Dunaferr irányította a mérkőzést. Kevés helyzetet tudtunk feljegyezni. Vörös fordulásból tüzelt mellé, és Nagy Tibor lövését kellett védenie a Dunaferr kapusának.

Félidőben így nem volt meglepetés a gól nélküli döntetlen. A második játékrészben megszerezte a vezetést a Dunaferr. Három az egyre vezethettek támadást Somogyi Jenő pedig kihasználta a lehetőséget. 0-1 Támadott a DENSO, de nem volt meg az átütőerő a támadásaiban. Magyar lövését fogta Ács. A végén pedig még Kertész helyett Bakonyi jött fel vészkapusnak, de egyenlíteni nem sikerült, így elődöntőbe jutott a Dunaferr.

Elődöntő

KIRCHHOFF   ISD DUNAFERR ZRT.
KIRCHHOFF

0  : 2

A 2-es pályán a Kirchhoff és a Dunaferr csapata játszotta egymással az elődöntőt. A hazaiak maratoni büntetőpárbajban győzték le a Bott csapatát, míg a vendégek a Denso ellen nyertek 1-0-ra. A Dunaferr egy picit többet pihenhetett az elődöntőre és ez kezdetben meg is látszott, gyorsan kapufát lőtt a vendég gárda. Ezt követően Somogyi révén ismét a fehérmezesek veszélyeztettek, a támadó közvetlen közelről lőtt a kapu mellé. A 9. minutumban meglett a nyomás eredménye, Ughy Márk lökete a kapufáról befelé pattant. (0-1)

A térfélcserét követően is a Dunaferr birtokolta többet a labdát, az idő viszont ekkor már nekik dolgozott, nem volt okuk a kapkodásra. A Kirchoff nem tudta fokozni a tempót, a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket. Somogyi a folyatásban kapufát lőtt, nem tudta bebiztosítani a csapata számára a győzelmet. A hajrában Gáspár Attila révén még feljegyezhettünk egy kisebb egyenlítési lehetőséget, Somogyi Jenő viszont a második oldalon bebiztosította a Dunaferr számára a döntőt. (0:2)

Döntő

OTTO FUCHS   ISD DUNAFERR ZRT.
OTTO FUCHS

1  : 5

A 2016-os Országos Céges Focikupa döntőjében az Otto Fuchs, és az ISD DUNAFERR Zrt. találkozott. A Dunaferr a D csoportot nyerte meg simán, egyedül csak a csoportelsőségről döntő meccsen szenvedett meg, míg az Otto Fuchs nagy csata után jutott csak be az egyenes kieséses szakaszba. Ott a Dunaferr magabiztosan jutott kétszer is tovább, míg az Otto Fuchs az elődöntőbe jutásért büntető párbajt vívott. Kőkúti lövése vezette fel a mérkőzést. Majd a harmadik percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Ughy Márk fejezett egy szépen megkomponált támadást. 0-1 Sőt tovább növelte az előnyét a fehér mezes csapat. Varga Csaba érkezett jó ütemben, és kilőtte a bal felső sarkot (0-2).

A Dunaferr nagyon megnyomta az elejét, az Otto Fuchs csak elvétve lépte át a saját térfelét. A félidő végén még Somogyi Jenő is betalált, így egyre tetemesebbé vált a Fejér megyei csapat előnye. 0-3 A második félidőt remekül kezdte az Otto Fuchs. Jóni szabadrúgása talált utat a kapuba, így újra nyílttá tette a mérkőzést. 1-3 Hiába csillant fel a remény Hatvany Attila gyors válasza ismét háromgólosra növelte a Dunaferr előnyét. 1-4 Sőt mondhatni eldőlt. Petrás Gábor góljával, négy perccel a vége előtt már négy gól állt a két csapat között.  1-5 Az Otto Fuchs már csak becsületből ment előre, a Dunaferrnek már a játék színezésére is jutott energia. Az eredmény már nem változott, így a 2016-os Országos Céges Focikupa bajnoka a az ISD DUNAFERR Zrt. lett.

A torna bronzcipős góllövője, Somogyi Jenő lett 6 góllal.

Hátsó sor: Lengyel László, Kőkuti Tamás, Hatvany Attila, Ughy Márk, Varga Csaba, Rátkai Tamás, Csordás István.
Első sor: Tóth Imre, Petrás Gábor, Béres Ferenc, Kalácska András, Somogyi Jenő