TOP 200 Üzleti Labdarúgó Torna - 2013. Döntők

TOP 200 Üzleti Labdarúgó Torna - ISD Dunaferr

A döntő napján (június 22-én) 29 állva maradt csapat feszült egymásnak. A mi négy csapatos csoportunkból csak a csoportelső juthatott tovább, így hibázni nem lehetett.

ISD Dunaferr - SPAR  2 : 4

A döntő találkozót a lelátóról (több prominens) személy társaságában végignézte (majd a mérkőzés végén mindkét csapatnak gratulált) Egervári Sándor a Magyar Labdarúgó Válogatott szövetségi kapitánya. Azt bátran ki lehetett jelenteni, hogy a két legjobb csapat vívta a finálét. Mi tavaly is döntőt játszottunk, a SPAR pedig a 2012-es eredményét (nem jutottak be a legjobb négy közé) szerette volna kozmetikázni.

A találkozó elején néhány perc óvatoskodás után, mindkét gárda megpróbálta ráerőltetni akaratát  a másikra. A 6. percben aztán érkezett az első TOP 200-as döntőbeli találat (tavaly nem esett gól a fináléban - hetesekkel dőlt el a kupa sorsa), amit sajnos a SPAR szerzett. (0:1) A folytatásban jött az egyenlítés, Somogyi Jenő révén (1:1) így megint nyílt lett a küzdelem. Rövid ideig volt csak egál, mert gyors válasz jött a SPAR részéről (1:2), így minimális hátránnyal fordultunk. A második játékrész harmadik percében ismét megzörrent a hálónk (1:3), azonban Huber Balázs remek találatával újra közel zárkóztunk. (2:3) A hajrára ezzel az eredménnyel érkeztek meg a csapatok. Az utolsó percekben lehoztuk a kapusunkat és hat mezőnyjátékossal igyekeztünk megszerezni az egyenlítő gólt. Ennek nyilván nagy volt a kockázata és a baj meg is történt, hiszen egyenlítés helyett negyedszer is betalált az igen jó SPAR támadó-szekció (2:4) megnyerve a mérkőzést és ezzel együtt a TOP 200 Business CUP 2013-as kiírását is. Természetesen gratulálunk  az ellenfélnek, jövőre - két elvesztett döntő után - reméljük, hogy végre a mi sikerünkkel zárul majd a sorozat.

Szép volt fiúk!

Egy kis statisztika (azt mindenki szereti)

11 mérkőzésből 9-et nyertünk meg és két alkalommal hagytuk el vesztesen a pályát (Masterplast (csoportmérkőzés) 0:1, SPAR (döntő) 2:4) Érdekesség, hogy a Székesfehérvárról érkező fehérvári bajnokcsapat (Masterplast) nem jutott később a legjobb nyolc közé sem.

A tornán 35 gólt lőttünk (tavaly 33-at) és 11-et kaptunk (tavaly csak 4-et) - Ugyanannyi csapat volt mint tavaly (96), de veszélyesebb volt a lebonyolítás. A döntő napján tavaly két csoportkör volt többet lehetett "büntetlenül" botlani. Gólkirályunk idén is (csakúgy mint tavaly, Somogyi Jenő lett, 16 góllal.