Thermomaster Országos Foci Kupa 2015.

ISD Dunaferr csoportkép

Nagyszerű rendezvényen szerepelt csapatunk 2015. augusztus 21-én, Székesfehérváron a Sóstói Stadionban. Az első alkalommal kiírt Thermomaster kupán nagyon erős mezőny gyűlt össze, hiszen a szervezők nyolc olyan csapatot hívtak meg az eseményre, melyben remek kispályás labdarúgók szerepelnek. Csapatunk a két négyes csoport közül, a "B" jelűbe került ahol az ország egyik legjobb csapatának tartott Mates (Budapest), valamint Pest megye válogatottja és Zala megye válogatottja várt ránk.

A csoport első és második helyezettje juthatott az elődöntőbe, a 3-4. helyezett csapatok helyosztókat játszottak. Az első találkozónkon a remek játékerőt képviselő (későbbi ezüstérmes) Pest megyei válogatottal mérkőztünk meg és ugyan lényegesen közelebb álltunk a győzelemhez a 2x12 perces találkozón, azonban gól nem született. A következő ellenfelünk a nagyszerű Mates volt. Enyhe fölényben játszottunk, néhány nagy helyzetet is kihasználatlanul hagytunk és végül újabb gól nélküli mérkőzést abszolváltunk, így az utolsó csoportmérkőzésen kellett kiharcolnunk a legjobb négy közé jutást. Zala megye válogatottja ellen ez aztán sikerült is, hiszen magabiztos játékkal 6:2 arányban megnyertük találkozót.

Az elődöntőben a Budapest Válogatott volt az ellenfél. Nagy taktikai csata alakult ki, gólt azonban egyik csapatnak sem sikerült elérnie. Közelebb mi álltunk a gólszerzéshez, amikor Jenei Ottó nagy helyzetben egészen közelről a felső lécet találta el. Mivel nem volt döntés, egyszer 5 perces hosszabbítás következett, ahol sajnos egy eladott labdára lecsaptak a fővárosiak és a kapunkba találtak. Ezt követően a védelmüket kiválóan megszervezve megőrizték az előnyüket és a torna döntőjébe jutottak (amit aztán meg is nyertek), mi pedig a bronzmérkőzésre készülhettünk.

Természetesen a dobogó harmadik fokára lépni is komoly eredménynek számított ezen a rangos tornán, így Veszprém megye válogatottja ellen - igaz kissé elfáradva és talán egy kicsit csalódottan - igyekeztünk jól és gólra törően játszani, és végül 4:2-es győzelmet arattunk. A torna amellett, hogy remek felkészülés volt a bajnokság előtt, válogató is volt, ugyanis a legjobb játékosok teljesítményük alapján bekerülhetnek a most alakuló Magyar Kispályás Labdarúgó Válogatottba. A válogatott pedig részt vesz majd Horvátországban, a szeptemberi Európa Bajnokságon. Több labdarúgónk is jó eséllyel pályázhat arra, hogy a nemzeti csapat bő keretébe kerüljön, hiszen remek játékkal képviseltük Dunaújvárost.