Cserejátékos
(5)
(6)
Vezetőedző

Az ezüstéremről volt hivatott dönteni az idény (számunkra) utolsó meccse. Ellenfelünknek 25 pontja és két mérkőzése (beleértve a mai találkozót is) volt hátra, tehát jó esetben akár 31 ponttal is zárhatta volna a szezont. Nekünk 30 pont állt a nevünk mellett és az ekkor bronzérmes pozícióban lévő 28 pontos SZP-Asztalos gárdája is előzhetett volna bennünket egy esetleges vereség szituációban (természetesen ha ők nyernek). Nos ez az össze-vissza helyzet azonnal letisztulhatott, ha csapatunk megnyeri a meccset, így praktikus volt megcélozni a három pontot. Jól is kezdtünk, nagy nyomás alá helyeztük az igen jó erőkből álló Dunabiztos-Micro kapuját, ahol a 218 cm (!) magas Hruby Tamás igyekezett megőrizni hálóját a góltól. Ez egészen a 6. percig sikerült neki, amikor több bravúros védést követően mattolta őt Gregus Ricsi, megszerezve gárdánknak a vezetést (0:1) A félidő derekán - a mérkőzésbe rendkívül jól beszálló - Héger Attila zseniális gólt lőtt (0:2), majd a félidőt jelző sípszó előtt ismét ő bombázott a kapuba (0:3). Fordulás után a kissé csúszós talajon (enyhe permetszerű eső áztatta a műfüvet végig a mérkőzésen), Gregus Ricsinek ismét "elsült" a lába így már nagy előnyben voltunk a 33. percben. (0:4) A 38. percben Barabás Miki "szokásos" bombagólja borzolta a kedélyeket (0:5), amire egy szögletrúgást követő kapu előtti kavarodásból válaszolni tudott a Dunabiztos-Micro. (1:5) A hajrában Vajai Viktor nagyszerű megoldással még a Dunabiztos-Kapu jobb alsó sarkába passzolt (1:6) kialakítva a végeredményt. Kiváló játékkal zártuk az idényt. Az egyébként agilisan futballozó Dunabiztos-Micronak ezen az estén csak néhány kapufára és néhány kihagyott helyzetre futotta, mi viszont egységes csapatjátékot mutatva a támadásokat rendre jól befejezve szereztük meg a bajnoki pontokat és ezzel (a hátralévő találkozóktól függetlenül) bebiztosítottuk az ezüstérmes pozíciót. Gratulálunk a csapatnak!