Helyszín: Arany János Iskola - Tornacsarnok

2:6

Juhász P. (8) - Tokai L. (7), Berkes Zs. (7), Rozsos J. (8), Keutchemi B. Yannick (7), Somogyi J. (6)
Cs.: Boldog Z. (8), Hódos T. (6), Bolygó S. (6)

Góllövőink: Rozsos J. (3), Berkes Zs., Somogyi J., Hódos T.

Az Akrasz Bau csapatával vívtuk az őszi szezon utolsó mérkőzését, és a sors szeszélye folytán velük találkoztunk az Energott Teremliga első fordulójában is. Enyhe mezőnyfölényben játszottunk az első negyedórában, de gólra a 10. percig kellett várni, amikor Berkes Zsolt szerencsés találatával megszereztük a vezetést. (0:1)

Néhány percig volt csak nálunk az előny, mert a 14. percben egyenlített az Akrasz. (1:1) A félidő hajrájában, azonban még kétszer eredményesek voltunk. Előbb Rozsos József lőtt egy szép (1:2), majd egy szenzációs (1:3) gólt. A második játékrészben tovább nőtt a különbség. Rozsos József belőtte harmadik gólját (1:4), Somogyi Jenő találata a 39. percben pedig már megnyugtatóvá tette a különbséget. (1:5)

A 44. percben kozmetikázott az eredményen az Akrasz (2:5), de két kapufát követően Hódos Tamás visszaállította a négy gólos differenciát. (2:6) Összességében magabiztos, közönségszórakoztató játékkal gyűjtöttük be első liga-pontjainkat.

2. Forduló

2012. December 05. szerda, 19 óra

Major Házépítő KFT - Dunaferr Vasas
2:3

Juhász P. (7) - Tokai L. (7), Kenyeres A. (7), Rozsos J. (8), Keutchemi B. Yannick (8), Somogyi J. (7)
Cs.: Hornyák P. (7), Pulai G. (8)

Góllövőink: Somogyi J., Rozsos J., Batal Yannick

A nagyon jó erőkből álló Major Házépítő KFT csapatával találkoztunk a teremliga második fordulójában. Tapogatózó játék után a 11. percben egy szerencsés találattal (a menteni igyekvő Yannickról került a labda a hálónkba, ami egyébként elkerülte volna a kapunkat) jutott vezetéshez a Major Házépítő. (1:0)

A félidő derekán sajnos egy (két perces) kiállítás is nehezítette a dolgunkat (Kenyeres Attila), de a hajrában azért Somogyi Jenő révén sikerült az egyenlítés. (1:1) A fordulást követően már sokkal inkább nálunk volt a kezdeményezés, ami szerencsére gólokban is megmutatkozott. A 35. percben Rozsos József szemfüles - lábak között elrúgott - labdája talált utat a Major Házépítő kapujába (1:2), majd Yannick növelte két gólosra az előnyünket, Somogyi Jenő remek gólpasszát követően. (1:3)

Az utolsó 10 percben sajnos elszalasztottunk néhány gólszerzési lehetőséget, ami meg is bosszulta magát, mert a Major csapata ismét egy szerencsés találattal (a kapufáról kivágódó labda az elvetődő kapusunk fejéről pattant a hálóba) közelebb zárkózott, izgalmassá téve a hajrát. (2:3) Több gól azonban már nem esett, így egy küzdelmes, jó iramú mérkőzésen begyűjtöttük a pontokat.

3. Forduló

2012. December 12. hétfő, 18 óra

Dunabiztos-Micro - Dunaferr Vasas
0:3

Cs.: Berkes Zs. (6), Hornyák P. (7), Berkes D. (7)

Góllövőink: Rozsos J. (2), Somogyi J.

A Dunabiztos-Micro csapata várt ránk az Energott liga harmadik fordulójában. Szerencsére át tudtuk menteni az első két mérkőzésen mutatott formánkat erre a találkozóra is, és jó játékkal, férfias küzdelemben begyűjtöttük a pontokat.

Lássuk mi történt!

Az első 10 perc nagyobb helyzetek nélkül, de kemény mezőnyjátékkal telt. Az időszak lezárása nekünk sikerült jobban, hiszen a 11. percben Rozsos József találatával megszereztük a vezetést. (0:1)

A folytatásban mindkét kapu előtt alakult ki gólszerzési lehetőség, de ebben a játékrészben már nem zördültek meg a hálók. A fordulást követően nagyobb sebességre kapcsolt a Dunabiztos-Micro és enyhe mezőnyfölénybe került, azonban gólt nem tudott szerezni. Ebben a szakaszban mindkét oldalon volt egy-egy kiállítás is.

Előbb a Dunabiztos kapusát küldték le két percre, miután gólhelyzetben becsúszva felvágta Yannickot, majd néhány perccel később Somogyi Jenő kiállítását követően fordult a kocka, hiszen mi kerültünk emberhátrányba, de a kapunk továbbra is érintetlen maradt.

A félidő hajrájában - már egyforma létszámban - sikerült döntésre vinnünk a három pont sorsát, amikor Rozsos József újabb gólja (0:2), majd Somogyi Jenő remek mozdulata (0:3), tekintélyessé tette a különbséget. Az utolsó percek gólokat már nem hoztak, így megszereztük harmadik liga-győzelmünket.

4. Forduló

2012. december 19. szerda, 19 óra

Dunaferr Vasas - Háromkirályok-Colosseum FC
0:3

Boldog Z. (6) - Tokai L. (6), Oroszi K. (6), Rozsos J. (8), Keutchemi B. Yannick (6), Mbah A. (5)
Cs.: Hornyák P. (5)

Góllövőink: -

A két veretlen csapat mérkőzésén az volt a kérdés, hogy ki karácsonyozik a tabella élén. Sajnos néhány kulcsjátékosunk nem tudott pályára lépni a találkozón betegség és egyéb elfoglaltság miatt, de így is esélyt láttunk a pontok megszerzésére.

Enyhe mezőnyfölényben játszottunk, de amíg mi kihagytuk a helyzeteinket, addig ellenfelünk kevés lehetőségéből kettőt gólra tudott váltani. (0:1, 0:2). A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a játék, azonban gól már csak egy esett, amit ismét a Háromkirályok CFC szerzett. (0:3)

A mérkőzésen volt még egy jogos kettő perces kiállítás nálunk (Yannick), meg néhány zúgó kapufa mindkét oldalon, azonban a három pont ezúttal a Háromkirályok neve mellé került. A gólkülönbség túlzott. Folytatás januárban.

5. Forduló

2013. január 07. hétfő, 19 óra

Varázs-Kép - Dunaferr Vasas
2:4

Juhász P. (6) - Tokai L. (8), Fröhlich R. (6), Rozsos J. (6), Keutchemi B. Yannick (6), Somogyi J. (7)
Cs.: Boldog Z. (6), Berkes Zs. (6), Berkes D. (6), Armstrong M. (5), Oroszi K. (7)

Góllövőink: Rozsos J., Tokai L., Somogyi J., Yannick K.

A Varázs-Kép csapata volt az első ellenfelünk 2013-ban, az Energott liga 5. fordulójában. Az előzetes várakozások alapján úgy gondoltuk, hogy kapus poszton lesznek nagyon erősek és nem is tévedtünk. Lássuk mi történt!

Az első játékrészben főleg mi domináltunk, de a szórványos Varázs-Kép kontrák okoztak némi zavart a kapunk előtt. Ennek egyik "eredménye" volt Juhász Péter (kapusunk) 5 perces (jogos) kiállítása, amikor a kezére pattant a labda a hatoson kívűl. Azonban gyorsan négy védőre váltottunk és gond nélkül kihúztuk a kritikus időszakot. A félidő hajrájában aztán Rozsos József a vezetést is megszerezte (0:1), így előnnyel fordultunk.

A szünet után hamar egalizált a Varázs-Kép alakulata egy védelmi megingásunknak köszönhetően (1:1) és nagy erőket mozgósítottak azért, hogy ne változzon az eredmény. Szerencsére a 40. percben Somogyi Jenő betalált (1:2), majd Tokai László is feliratkozott a góllövők közé. (1:3) A 45. percben megint zárkózott a Varázs-Kép egy szép kombinációt követően (2:3), de erre a találatra - szintén egy remek akció végén - Keutchemi Batal Yannick válaszolt, amikor Somogyi Jenő passzát váltotta gólra. (2:4) Többször már nem rezdültek meg a hálók, így begyűjtöttük a három pontot egy küzdelmes találkozón, amelyen a Varázs-Kép csapata nagyon megnehezítette a dolgunkat, kapusuk pedig hozta szokásos kiváló teljesítményét.

6. Forduló

2013. január 16. szerda, 19 óra

Dunaferr Vasas - Sárga Taxi
5:2

Juhász P. (7) - Tokai L. (7), Berkes D. (7), Rozsos J. (7), Keutchemi B. Yannick (7), Somogyi J. (8)
Cs.: Boldog Z. (6), Hornyák P. (7), Armstrong M. (6)

Góllövőink: Somogyi J. (3), Yannick K., Rozsos J.

A liga félidejéhez érkeztünk és nagyon nem volt mindegy, hogy melyik csapat neve mellé kerülnek a pontok. Tudtuk, hogy a Sárga Taxi kellemetlen ellenfél, jól összeszokott alakulat. Ennek ellenére igyekeztünk győzelemre játszani és "behúzni" a meccset. Az első negyedórában lényegesen veszélyesebbek voltunk a kapura mint a taxisok, de csak kapufákig és helyzetekig jutottunk. Aztán a 15. percben végre sikerült bevennünk az igen jól védő sárga taxis hálóőr kapuját, Somogyi Jenő jól kivitelezett lövésével. (1:0) A hajrá újabb gólt már nem hozott így minimális volt a különbség a szünetben.

A második 25 perc nagyon rosszul kezdődött, ugyanis pár perccel a kezdés után szabadrúgáshoz jutott a Sárga Taxi, amit sajnos gólra is váltottak egy helyezkedési hibánknak "köszönhetően". (1:1) Aztán a folytatás már jobban sikerült, hiszen előbb egy újabb "Somogyi-gól"-nak örülhettünk (2:1), majd Batal Yannick is betalált. (3:1) Az utolsó 10 percben felváltva voltak veszélyben a kapuk. Ebben az időszakban "potyogtak" a gólok. Somogyi Jenő ismét megzörgette a hálót (4:1), amire volt ugyan válasza a taxisoknak (4:2), de Rozsos József bombagólja bebiztosította a győzelmünket. (5:2) Küzdelmes találkozót nyertünk meg, de sajnos két játékosunk (Berkes Dávid és Hornyák Péter) megsérült. Reméljük mihamarabb felépülnek - Jobbulást kívánunk nekik!

7. Forduló

2013. január 28. hétfő, 18 óra

Dunaferr Vasas - Karmacsi Autó
2:2

Juhász P. (6) - Fröhlich R. (7), Pulai G. (6), Rozsos J. (6), Szimcsák T. (7), Somogyi J. (7)
Cs.: Boldog Z. (6), Hornyák P. (6), Keutchemi B. (6), Berkes Zs. (5)

Góllövőink: Somogyi J., Fröhlich R.

A teremliga hajrájában találkoztunk a Karmacsi Autó gárdájával, amolyan hat pontos mérkőzésen. Az első 5 perc tapogatozó játéka után, enyhe mezőnyfölényben játszottunk, de a Karmacsi Autó csapata rendkívül veszélyes kontrákat vezetett. Az egyik ilyen akcióból sajnos a vezetést is sikerült megszerezniük (0:1), így futhattunk az eredmény után. Ezt sikerrel is tettük, mert a 22. percben Somogyi Jenő remek egyéni alakítást követően egalizált. (1:1)

A második játékrészben nagyobb iramra kapcsoltak a csapatok, és újabb gólok is érkeztek. Ebben az időszakban felváltva voltak veszélyben a kapuk (sőt egy 2 perces emberhátrányt is ki kellett védekeznünk), azonban újabb találat csak a 45. percben esett, amikor Fröhlich Rajmund vágott a hálóba egy remekül visszagurított labdát. (2:1) Az utolsó percekben óriási erőket mozgósított a bajnokcsapat az egyenlítés érdekében (a kapusukat is feltolták a mezőnybe) és végül sikerült is pontot menteniük, amikor egy védelmi megingás (meg némi szabálytalanság) után közelről a hálóba vágta a labdát a Karmacsi Autó egyik játékosa. (2:2)

A slusszpoén mégis a mienk lehetett volna, ugyanis az utolsó utáni másodpercben Pulai Gábor nagy erővel a felső lécet találta telibe. Az eredmény azonban már nem változott, így pontosztozkodást hozott ez az este.

8. Forduló

2013. február 04. hétfő, 18 óra

Dunaferr Vasas - Fejó Therm KFT
7:3

Juhász P. (8) - Tokai L. (7), Kenyeres A. (9), Rozsos J. (7), Batal Yannick (8), Somogyi J. (7)
Cs.: Boldog Z. (6), Hornyák P. (7), Mbah A. (5), Berkes D. (6)

Góllövőink: Batal Yannick (4), Tokai L., Somogyi J., Rozsos J.

A sereghajtó Fejó Therm alakulata volt a ma esti ellenfelünk. Azonban nagyon oda kellett figyelnünk, mert igen jó játékra is képesek a Fejó Therm futballistái. A találkozó első félideje a mi fölényünkkel telt. Somogyi Jenő két hatalmas kapufája, valamint Batal Yannick remek mesterhármasa (11. perc: 1:0, 15. perc: 2:0, 17. perc: 3:0) után eldőlni látszott a mérkőzés.

A fordulást követően az addigi jó teljesítményünkre még tudtunk rátenni egy lapáttal, ami gólokban is meglátszott. Előbb Tokai László lövése vágódott a Fejó kapujának jobb oldalába (4:0), majd Batal Yannick szerzett újabb gólt. (5:0) Ebben az időszakban is lőttünk három kapufát, azonban mégis egy Fejó-gól következett (érdekes körülmények között). (5:1) Ez egy kicsit megzavart minket és (talán emiatt) sikerült is tovább kozmetikáznia az eredményen ellenfelünknek (5:2), így már "csak" három volt a különbség.

Aztán Somogyi Jenő - aki addig főleg a gólok előkészítésében jeleskedett - is betalált (6:2). Azonban erre ismét volt válasza a Fejónak (6:3), de a hajrában azért még eggyel megtoldottuk a góljaink számát (7:3) és magabiztossá tettük győzelmünket.

9. Forduló

2013. február 13. szerda, 20 óra

Csövesek - Dunaferr Vasas
4:4

Boldog Z. (6) - Tokai L. (5), Szimcsák T. (7), Rozsos J. (7), Jenei O. (7), Somogyi J. (7)
Cs.: Hornyák P. (6), Keutchemi B. (7), Oroszi K. (6)

Góllövőink: Szimcsák T., Somogyi J., Rozsos J., Jenei O.

A teremliga végkimenetelét döntően befolyásoló mérkőzésre készültünk a 9. fordulóban. A Csövesek alakulata mindenképpen be akarta gyűjteni a három pontot, hiszen az éllovas Háromkirályok CFC megnyerte kilencedik meccsét is, így aktuális ellenfelünk számára csak akkor maradt volna reális esély a teremliga megnyerésére, ha győz ellenünk és megközelíti két pontra a listavezetőt. Ez leginkább azért lett volna fontos, mert jövő héten Csövesek-Háromkirályok találkozó következik. Azonban nekünk is nagyon fontos volt ez a mérkőzés, mert nyakunkon van (a negyedik helyen áll) a rekordbajnok Karmacsi Autó csapata, akiket csak egy ponttal előztünk meg a mérkőzést megelőzően - igaz, hogy a bajnokcsapat már lejátszotta kilencedik meccsét. Nekünk két nehéz mérkőzésünk van még hátra (Hild Kollégium, Füredi Panzió '09), rájuk pedig két könnyebbnek tűnő meccs vár az Akrasz Bau és a Dunabiztos Micro alakulatai ellen.

A rövid esélylatolgatás után lássuk mi történt a találkozón!

Az első 10 percben nagyon egymásnak feszült a két csapat, de gól ekkor még nem esett. A 12. percben aztán megtört a jég - sajnos a mi hálónk rezdült meg, így előnybe került a Csövesek gárdája. (1:0) Nem sokáig örülhettek azonban mert 3 perccel később Szimcsák Tamás remek gólt lőtt így egál volt ekkor. (1:1)

A Csövesek szerencsésnek is mondható pillanatai következtek a játékrész hajrájában, mert könyörtelenül kihasználtak két helyezkedési hibánkat így előbb átvették a vezetést (2:1), majd kettőre (3:1) tudták növelni előnyüket. Örömük ismét tiszavirág életű volt, mert az utolsó néhány perc nekünk sikerült jobban. Somogyi Jenő szépített (3:2), majd Rozsos József egyenlített. (3:3)

A fordulást követően parázs jelenetek és több kiállítás is tarkította az összecsapást. Voltak olyan percek amikor három játékosunk maradt csak a pályán négy csövesek-futballista ellenében. Ebben az időszakban többnyire a védekezéssel voltunk elfoglalva. A 41. percben (már egyenlő létszámnál) ismét a kapunkba került a labda (4:3), így megint futhattunk az eredmény után.

Ezt sikeresen is tettük mert a 44. percben újra egyenlő volt az állás, Jenei Ottó kapufás gólját követően. (4:4) Az utolsó másodpercekben szabadrúgásból még egy hatalmas kapufát rúgott Szimcsák Tamás, de az eredmény már nem változott, döntetlen lett a találkozó vége és pontosztozkodás.

Rendkívül jól szórakoztak a kilátogató nézők, hiszen remek, fordulatos mérkőzést láthattak, amely mindkét fél javára eldőlhetett volna.

10. Forduló

2013. február 18. hétfő, 20 óra

Hild Kollégium - Dunaferr Vasas
2:6

Boldog Z. (5) - Fröhlich R. (8), Kenyeres A. (10), Rozsos J. (8), Keutchemi Batal Yannick (9), Somogyi J. (8)
Cs.: Hódos T. (8), Hornyák P. (7), Berkes D. (7), Oroszi K. (7), Mbah A. (6)

Góllövőink: Kenyeres A. (3), Yannick B. (2), Fröhlich R.

Az utolsó előtti fordulóban számunkra az volt a tét, hogy tudjuk-e tartani a távolságot a tőlünk két pontra lévő Karmacsi Autó csapatával szemben. Ehhez természetesen győzelem volt szükséges a ma esti találkozón, ami nem tűnt egyszerűnek hiszen nagyon kellemetlen ellenfél várt ránk: a Hild Kollégium csapata. Támadólag léptünk fel és a 6. percben sikerült is megszereznünk a vezetést, Batal Yannick révén. (0:1) A játékrész közepén Kenyeres Attila bombagólja élményszámba ment (Somogyi Jenő kínálta fel remekül lövésre a labdát), így már kettő volt a különbség. (0:2)

A Hild Kollégium a 17. percben szépített - bár nem tehettek róla a koleszosok. Az történt ugyanis, hogy mi jöttünk bedobással (berúgással), amit Kenyeres Attila végzett el. Hátragurította a kapusunknak (hildes játékos nem is volt a térfelünkön) a labdát, aki már azt nézte, hogy kit indítson és közben a játékszer elgurult a lába alatt, be a kapunkba. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy hálóőrünk hozzáért a labdához, így érvényes gól született. (1:2) A furcsa találat nem zavart meg bennünket különösebben, hiszen két perc múlva belőttük 3. gólunkat (Batal Yannick - 1:3), majd a 22. percben a negyediket is. (Kenyeres Attila - 1:4)

Az utolsó percekben egy remek egyéni alakítást követően közelebb tudott zárkózni a Hild (2:4), de a két gólos előny megnyugtatónak tűnt a szünetben. A fordulás után kiegyenlítetebbé vált a játék, azonban góllal megint mi jelentkeztünk, Fröhlich Rajmund lábak között ellőtt találatával. (2:5) A gólok sorát a szenzációsan játszó Kenyeres Attila zárta (2:6) - átmenetileg a második helyre lőve csapatunkat.

Remek egyéni teljesítményeknek örülhettünk a mérkőzésen. Kenyeres Attila a mezőny legjobbja volt, de bravúros védéseket mutatott be a kapuba visszatérő Hódos Tamás is. Gratulálunk az egész csapatnak!

11. Forduló

2013. február 27. szerda, 21 óra

Dunaferr Vasas - Füredi Panzió '09
2:2

Juhász P. (7) - Tokai L. (7), Oroszi K. (7), Rozsos J. (7), Keutchemi B. (7), Somogyi J. (7)
Cs.: Boldog Z. (8), Jenei O. (7), Szimcsák T. (7)

Góllövőink: Somogyi J., Jenei O.

A teremliga legutolsó mérkőzése volt a Dunaferr Vasas - Füredi Panzió '09 találkozó. Sajnos hiába volt a fordulót megelőzően 5 góllal jobb (40-22) a gólarányunk a dobogó harmadik fokán álló Csövesek gólarányánál (40-27), az előttünk lejátszott Csövesek-Hild Kollégium mérkőzés furcsa végeredménye (10:0) azt jelentett, hogy 6 góllal kellett volna legyőznünk az igen jó erőkből álló Füredi Panzió '09 csapatát ahhoz, hogy ezüstérmesek legyünk. Dolgunkat tovább nehezítette, hogy volt néhány hiányzónk is.

A nehézségek ellenére igyekeztünk sportszerűen befejezni ezt a remek sorozatot és mindent elkövettünk annak érdekében, hogy begyűjtsük a pontokat. A mérkőzés első 10 percében jobbára mi alakítottunk ki helyzeteket, rúgtunk két kapufát is, gólt azonban a Füredi Panzió '09 szerzett, így náluk volt az előny. (0:1) A félidő második részében kiegyensúlyozottabbá vált a játék, de többször nem rezdültek meg a hálók. A fordulást követően Somogyi Jenő már a 28. percben egalizált, miután Boldog Zoltán kapusunk nagyszerű kidobással hozta helyzetbe. (1:1)

A 38. percben emberhátrányba kerültünk, de szerencsére ez a két perc gól nélkül telt el, majd néhány bírói ítélet borzolta a kedélyeket, de újabb gólok már csak a hajrában estek. A 45. percben egy szögletrúgás után remekül érkezett az egyik füredis csatár és megszerezte újra a vezetést csapatának (1:2), majd a 48. percben Jenei Ottó egalizált (2:2), aminek köszönhetően az utolsó pillanatok még komoly izgalmakat hoztak, a győztes találatot azonban egyik gárdának sem sikerült megszereznie.

Összességében a 11 mérkőzésből álló sorozatban mindössze egy alkalommal találtunk legyőzőre és a mezőnyben a második legkevesebb gólt kapva szereztük meg a bronzérmet. Ezért, valamint a három hónapon át tartó kiegyensúlyozott remek teljesítményért dícséret illeti csapatunkat.

Gratulálunk játékosainknak!

II. Energott Liga Dunaújváros 2012. november 26 - 2013. február 27.

Csapatunk részt vett a második alkalommal kiírt Energott teremliga küzdelemsorozatában és a bronzérmet szerezte meg. A liga pontvadászata 2012 novemberében kezdődött és 2013 február végéig tartott. 11 mérkőzést játszottunk és 7 győzelem, valamint 3 döntetlen mellett, mindössze egy alkalommal hagytuk el vesztesen a pályát.

A mezőnyben a második legkevesebb gólt kaptuk (24) és a harmadik legtöbb találatot szereztük (42). Házi gólkirályunk Somogyi Jenő lett, aki 11-szer volt eredményes.

12. Fejó Therm Kft. 11 1 1 9 23 - 54 4

* A Karmacsi Autó csapatától 3 büntetőpont levonva!

A győzelemért 3 pont, a döntetlenért 1 pont, vereség esetén 0 pont jár. Kizárt vagy visszalépett csapatok esetében a DLSZ szabályzata az irányadó.